Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bitmain Kuzey Amerika’daki Ortak Madencilik Kapasitesini Artırıyor

Bitcoin madencilik teçhizatı üretim devi Bitmain, Kuzey Amerika'daki ortak madencilik kapasitesini artırmak adına yeni adımlar atıyor.
Bitmain Kuzey Amerika’daki Ortak Madencilik Kapasitesini Artırıyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Şirket veri merkezi ve güç ortakları Bit5ive ve ISW Holdings ile ABD’nin Georgia eyaletinde 56.000 adet Bitmain tescilli AntMiner ekipmanına ev sahipliği yapacak bir Bitcoin madenciliği barındırma anlaşması imzaladı.

Açıklamaya göre, madencilik filosunun tamamı Ekim 2022’ye kadar tam olarak devreye alınacak. Toplamda 200 megavat (MW) kapasite kullanılması hedeflenirken, ilk 20 MW kapasitenin önümüzdeki aya kadar faaliyete geçmesi bekleniyor.

Bitmain Kuzey Amerika’da Genişliyor

Bitmain Kuzey Amerika'da Genişliyor

Anlaşmanın ev sahibi ortağı ISW Holdings, tesisin kullanıma sunulması ve etkinleştirilmesi için gereken maliyetin toplam 62 milyon dolar olacağını ve 6 milyon dolarının zaten ödendiğini vurguladı.

Anlaşma ile Bitmain, Çin’in bu yazın başlarında madencilik sektöründeki baskısını takiben Kuzey Amerika’daki kripto madenciliği altyapısını genişleten madenciler arasında yerini alıyor.

Şirket ayrıca Haziran ayında Ethereum madencilik havuzu Sparkpool ile birlikte Dallas merkezli Applied Blockchain’e 32 milyon dolarlık bir yatırım turuna öncülük etmişti. Geçtiğimiz aylarda Çin hükümetinin artan baskısı madencileri başka ülkelerde arayışlara gitti.

Cihazlarını taşıyan madencilerin ilk adreslerinden birisi Kuzey Amerika oldu. Burada kripto para madenciliğinde ağırlıklı olarak yenilenebilir enerjiden yararlanılıyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu