Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Bitmain Kuzey Amerika’daki Ortak Madencilik Kapasitesini Artırıyor

Madencilik devi üretim kapasitesini artırıyor.
Bitmain Kuzey Amerika’daki Ortak Madencilik Kapasitesini Artırıyor

Bitcoin madencilik teçhizatı üretim devi Bitmain, Kuzey Amerika’daki ortak madencilik kapasitesini artırak adına yeni adımlar atıyor.

Şirket veri merkezi ve güç ortakları Bit5ive ve ISW Holdings ile ABD’nin Georgia eyaletinde 56.000 adet Bitmain tescilli AntMiner ekipmanına ev sahipliği yapacak bir Bitcoin madenciliği barındırma anlaşması imzaladı.

Açıklamaya göre, madencilik filosunun tamamı Ekim 2022’ye kadar tam olarak devreye alınacak. Toplamda 200 megavat (MW) kapasite kullanılması hedeflenirken, ilk 20 MW kapasitenin önümüzdeki aya kadar faaliyete geçmesi bekleniyor.

Bitmain Kuzey Amerika’da Genişliyor

Bitmain Kuzey Amerika'da Genişliyor

Anlaşmanın ev sahibi ortağı ISW Holdings, tesisin kullanıma sunulması ve etkinleştirilmesi için gereken maliyetin toplam 62 milyon dolar olacağını ve 6 milyon dolarının zaten ödendiğini vurguladı.

Anlaşma ile Bitmain, Çin’in bu yazın başlarında madencilik sektöründeki baskısını takiben Kuzey Amerika’daki kripto madenciliği altyapısını genişleten madenciler arasında yerini alıyor.

Şirket ayrıca Haziran ayında Ethereum madencilik havuzu Sparkpool ile birlikte Dallas merkezli Applied Blockchain’e 32 milyon dolarlık bir yatırım turuna öncülük etmişti. Geçtiğimiz aylarda Çin hükümetinin artan baskısı madencileri başka ülkelerde arayışlara gitti.

Cihazlarını taşıyan madencilerin ilk adreslerinden birisi Kuzey Amerika oldu. Burada kripto para madenciliğinde ağırlıklı olarak yenilenebilir enerjiden yararlanılıyor.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum