Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Bitcoin Yüksek Volatilite ile Haftalar Sonra 50 Bin Doları Geçti

Boğalar BTC’yi yukarı taşımayı sürdürüyor.
Bitcoin Yüksek Volatilite ile Haftalar Sonra 50 Bin Doları Geçti

Bitcoin bugün itibariyle haftalar sonra ilk kez 50.000 doların üzerine çıktı. Parite yüksek volatilitenin ortasında boğaların desteği ile 50.150 dolar seviyesinden işlem görüyor. Elde edilen veriler, BTC’nin psikolojik olarak önemli fiyat noktasına %5 daha eklediğini gösteriyor.

Analist Michaël van de Poppe’ye göre, önceki fiyat davranışına bakıldığında, yukarı yönlü olduğu düşünülürse, mevcut hareketlerde düşüşün sınırlı olması bekleniyor. Tarihsel fiyat hareketinden elde edilen sonuç göz önüne alındığında, Bitcoin’in 50.000 doları geçtikten sonra 49.000 dolara düşmesi daha muhtemel görünüyor.

BTC saatlik grafik
Kaynak: TradingView

Poppe yeniden test için ideal bir sıçrama bölgesinin 47.500 dolar civarında olacağını, ancak daha düşük bir seviyenin boğalar için avantajlı olmayacağını belirtti.

Bu arada Bitcoin altcoinlere öncülük etmekle beraber, diğer kripto paralar bu yükselişe tepki vermekte ağır kalıyor. Altcoinler arasında yükselişi ile dikkat çeken ürünler arasında Dogecoin öne çıkıyor.

ETH saatlik grafik
Kaynak: TradingView

Parite son 24 saat içerisinde %10’dan fazla yükselerek 0,24 dolara kadar çıktı. En büyük altcoin Ethereum ise 3.400 dolar seviyesinde konsolide olmaya devam ediyor.

Kripto para piyasası son verilere göre 2.1 trilyon doların üzerine çıktı. Bitcoin ve Ethereum’un piyasa değerleri sırasıyla 945 milyar dolar ve 400 milyar dolar seviyesinde bulunuyor.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum