Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bitcoin’de Alım Yapmak için En Doğru Zaman Olduğu Söylendi

Ayı piyasasına girileceğine dair korkular sürüyor.
Bitcoin’de Alım Yapmak için En Doğru Zaman Olduğu Söylendi
Son Güncelleme: 
Yorum

Bitcoin Mayıs ayında büyük bir düşüş trendine girdi ve %50’den fazla değer kaybı yaşadı. Kripto para birimi 65.000 dolar seviyelerinden 30.000 dolara kadar geriledi. Bazı analistler yaşanan son düşüş ile beraber Bitcoin’de alım yapmanın tam zamanı olduğunu düşünüyor.

Popüler analist Rekt Capital, Puell Multiple verisinden yararlanarak, değerlendirmelerini paylaştı. Bu veri Bitcoin’in büyük satın alma fırsatlarından önce gelen alanı gösteriyor. Tarihsel veriler gösterge düşük değerlenmiş alandayken, fiyat hareketin genellikle konsolidasyon aşamasında olduğunu işaret ediyor.

BTC, The Puell Multiple grafiği
Kaynak: lookintobitcoin.com

Bitcoin’in tüm tarihinde, P-Multiple, mevcut düşüş de dahil olmak üzere 5 kez düşük değerli bölgeye ulaştı. Grafikten yola çıkan analist Rekt Capital, henüz dip noktanın görülmediğini ve piyasanın konsolide olduğunu düşünüyor.

Analist en doğru satın alma zamanı için çizginin yeşil bölgeye geleceği dönemi gösteriyor. Yeşil alana yapılan ilk ziyaret, Bitcoin’in fiyat düşüşünü yansıtmadığı için şimdilik beklemek mantıklı olacaktır.

Multiple mavi trend çizgisine ulaşırsa, kral paranın fiyatı muhtemelen daha yüksek aralıklarda konsolide olabilir. Bu, Bitcoin için en iyi satın alma fırsatını gösterebilir.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%