Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Borsa İstanbul G-20 Öncesi Küresel Piyasalara Paralel Satıcılı Görünüyor

Haftanın son işlem gününde küresel piyasalara paralel Borsa İstanbul'da satıcılı işlemlerin ağrılıklı olduğu gözlemleniyor. Ayrıntılar şöyle;
Borsa İstanbul G-20 Öncesi Küresel Piyasalara Paralel Satıcılı Görünüyor
Son Güncelleme: 
Yorum

BIST 100 bugü satıcılı bir açılış yaptı ve ilk seansta anlık (11:56) eksi yönde %0.16’lık bir değişim ile 94.977,87 puandan hareket etmekte.

Borsa İstanbul 100 endeksini haftanın son işlem gününde 94.800 seviyesinde yorumlanan pivot noktası ile gözlemliyoruz. Yukarı yönlü hareketlerde olası direnç bölgelerini 95.500 ve 95.900 olarak takip ederken, negatif bölgede gerçekleşebilecek hareketlerde ise olası destek seviyelerini 94.800 ve 94.500 olarak inceliyoruz.

Dün kaydettiğimiz FED tutanakları 2019 yılında esnek ve belirsiz bir faiz politikasının işareti olarak yorumlanabilir. Diğer tarafta önümüzdeki hafta gerçekleşecek olan OPEC toplantısından önce 60 $ seviyelerinde hareket eden petrol fiyatları, gelişmelerini yakından gözlemleyeceğimiz toplantı küresel piyasalarda önem arz edebilir nitelikte.

Yurt İçi Şirket Gelişmelerinde Mavi 3C18 Tablosu

MAVI 3. Çeyrek Bilançosu Piyasa Beklentisine ParalelMavi üçüncü çeyrek yıllık bazda %4 daralmaya tekabül eden piyasa beklentisine de paralel gerçekleşen 43 milyon TL net kar açıkladı. Operasyonel performansındaki güçlü duruşa rağmen, finansman giderlerindeki artış ve yükselen faizlerler yıllık bazda önemli artış gösteren kambiyo zararları şirketin net kar büyümesini baskılamış gözükmekte. 

MAVI %23.03’lük primlenme ile 38,08 TL/P’den işlem görüyor. Hissenin haftalık ve aylık değişimi sırası ile %10.38 ve %11.67 olarak pozitif yönde gözlemlenirken, 52 haftalık farkında tablo negatif bölgede %25.96 değer kaybı olarak gözlemlendi.

Küresel Piyasalarda Satıcılı Cuma

Küresel Satış Cuma Gününde Hakim GeldiKüresel piyasalara baktığımızda  G-20 için beklentilerin pek de olumlu olmadığını dün başlayan satıcılı hareketlerde görebiliriz. Olumlu gerçekleşebilecek olan sonuçlarda ise pazar sürpriz ile karşılaşacaktır. 

Doların 60 ülke para birimine karşı sergilediği performası gösteren WSJ Dolar Endeksi bugün %0.08’lik bir primlenme ile 90,26 seviyelerinde hareket ediyor.

Diğer tarafta dolar endeksi vadeli işlemlerinden Aralık kontratı (DXZ8) bugün %0.08 değer kazanırken (0,076 ct) 96,773 $ seviyesinde işlem görmekte. Kontratın yıllık değişim oranında %3.88’lik primlenme görülüyor. Grafiklerin son üç aylık hareketinde yaklaşık olarak 93,00 $ ve 97,00 $ seviyeleri aralığında hareket alanı var.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu