Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

BIST Finansal Kiralama Endeksinin Günlük Kaybı %5’i Aştı

Borsanın negatif işlem gördüğü çarşamba günü en kötü performansı finansal kiralama ve faktoring gösterge endeksi sergiledi.
BIST Finansal Kiralama Endeksinin Günlük Kaybı %5’i Aştı

Haftanın üçüncü işlem gününde Borsa İstanbul’da satıcılı bir seyir hakim. Borsa 1402 puana gerilerken, alt göstergelerden en fazla azalan finansal kiralama ve faktoring oldu. Onun altında ise en büyük kayıp Vakıf Finansal Kiralama A.Ş. hisselerinde gerçekleşti.

BIST finansal kiralama ve faktoring endeksi (XFİNK), saat 15.00’te %5,06 düşüşle işlem görüyor.
XFİNK Endeksi Geriledi
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Endeks Salı günü 1422 puandan kapandı. Bu sabah ise sert düşüşle açılış yaptı. Çarşamba günü 1360,95 puandan açılan endeks, seansın en düşüğünü 1344 olarak kaydederken, en yüksek seviyesi 1362 oldu. Gün içinde sektör göstergeleri arasında en fazla düşenlerde başı çekti.

Finansal kiralamadan sonra %2,34 ile inşaat, %2,13 ile kimya, %1,16 ile holding, %1,09’la turizm, %1,04’le gıda ve içecek şirketlerinin yer aldığı endeks en çok değer kaybeden oldu. Finansal kiralamanın yıllık değişim aralığı 608 – 1733 puanları olurken, kazancı %117’ye ulaştı.

Vakıf Finansal Kiralama hisseleri %9,93 düşüşle, endeksin en kötü performansını gösteren oldu. Onu %3,43 azalan Şeker Finansal Kiralama,  %2,45 azalan Lider Faktoring, %1,21 azalan İş Finansal Kiralama ve %0,34 azalan Garanti Faktoring takip etti. Diğer yandan Creditwest Faktoring hisseleri %0,24 primli seyrediyor.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum