Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

BIST 100 93.000 Desteğini Kırdı, THYAO Yolcu Sayısı Düşerken TAVHL Kayıp Veriyor!

Borsa İstanbul satıcılı açılışını derinleştirdi ve 93k desteğini kırdı, kayıpların artabileceği yorumlanırken THYAO ve TAVHL'de gelişmeler şöyle;
BIST 100 93.000 Desteğini Kırdı, THYAO Yolcu Sayısı Düşerken TAVHL Kayıp Veriyor!
Son Güncelleme: 
Yorum

Borsa İstanbul’dan bir satıcılı açılış daha. BIST 100 endeksi dün kapanışını 93.970 puandan gerçekleştirmişti. Endeks bugün küresel piyasalardaki satış dalgası kaynaklı aşağı yönde bir açılış gerçekleştirdi.

Sabah seansının ilerleyen dakikalarında toparlanmalar kaydedip yataya çok yaklaşsa da değer kaybını tekrar artırdı ve %1.24’lük eksi bölgede hareketi ile 92.801 puan civarında işlem görmeye başladı.

Grafikler Olası Desteklerin Altında Seyrediyor

BIST 100 Desteklerinin Altında SeyrediyorBIST 100 psikolojik desteği olan 94k ve 93.5k seviyelerinin altında seyrederken, gözlemlenebilecek olası teknik noktalarında 93.000 ve 92.350 destekleri ve yukarı harekette olası direnç noktalarında 94.500 ve 95.000 bölgeleri takip edilebilir.

XBNAK endeksi  %0.90’lık bir kayıp verirken 115.906,64 seviyesinde 116.000 olası teknik ve psikolojik desteğinin altında olan seyri ile dikkat çekti

Kasım Ayı İç Hat Zayıflığı Toplam Yolcu Sayısını Baskıladı

DHMİ Verilerine Göre THYAO Yolcu Sayısı Azaldı2018 Kasım ayında ülke geneli yolcu trafiğinde dış hat seferleri büyüme kaydederken iç hat yolcu trafiği zayıfladı. DHMİ’den gelen verilere göre 11. ayda Türkiye genelinde toplam yolcu sayısı %2 düşüş kaydederek 13.95 milyona geriledi. Bu değişim iç hat seferlerindeki %11’lik gerileme ile dış hat seferlerindeki %14 artış şeklinde gözlemlendi.

Yılbaşından Kasım ayına toplam 11 aylık süreçte yolcu sayısı %10’luk bir artış kaydederek 196.7 milyona ulaştı. Dış hat seferleri, iç hat uçuşlarına kıyasla daha karlı olduğu için, açıklanan verilerde de dış hat yolcu sayısındaki artış THYAO, TAVHL ve PGSUS gibi şirketlere olumlu yansıyabilir. 

Günlük bazda hisse senetlerine baktığımızda THYAO %1.41, PGSUS %2.04 değer kaybı gösteriyor.

TAVHL İlgisini Kaybetmiş Olabilir

TAHVL Son İki Gündür Hareketlerinde İlginin Azalmış Olabileceğini İşaret Ediyor OlabilirTAVHL Salı günü başlayan fiyat artışına rağmen işlem hacminin azalması, hisseye olan ilginin azaldığına dair bir sinyal olarak değerlendirilebilir. Kısa vadeli göstergeler genelde “AL” konumunda gözlemleniyor. Hisse senedi teknik grafiklerinde kısa ve orta vadeli çizgilerinin üzerinde gözlemleniyor.

Hisse günlük bazda %1.95 değer kaybı ile 23,14 TL/P’den işlem görmekte. Hisse haftalık ve aylık değişimlerinde negatif tarafta sırası ile %0.86 ve %2.28’lik değer kayıpları sergiledi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu