Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Borsa İstanbul 92 Bin Puanı Aşarken XBANK, THYAO ve ASELS Yatırımcısını Sevindiriyor

Borsa İstanbul beklenen tepki alışlarıyla yukarı yönde hareketini derinleştirdi ve günlük bazda olası dirençlerini kırdı. Ayrıntılar şöyle;
Borsa İstanbul 92 Bin Puanı Aşarken XBANK, THYAO ve ASELS Yatırımcısını Sevindiriyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Borsa İstanbul 100 endeksi ilk seans başlayan alıcılı hareketine ikinci seansta da devam ederken primlenme %1.54 seviyesine ulaştı ve endeks 92.477 puanda işlem görüyor. Son zamanlarda dolarda görülen güçlenmeye ters orantılı Borsa İstanbul’da kaydedilen yoğun değer kayıplarınına ardından gelen tepki alışları kaynaklı yukarı yönde çizilen grafikler 91.5k üstünde kapanacak endekste olumlu sinyaller alınacağı yönündeydi.

Endeks ikinci seansta katılaşan değerlenmesi ile beklentinin üstünde değer kazanımı kaydederek 92k seviyesinin üzerinde hareket etmeye başladı. BIST 100’ü bugün olası 91.850 ve 92.100 dirençlerinde gözlemledik. 90.570 seviyesinde bulunan pivot noktasının üzerinde ağırlık gösteren hareketler ile iki direnç seviyesi kırıldı. BIST’ten olumlu sinyaller algılanması için 92k üzerinde gerçekleşecek kapanışlar takip edilebilir.

XBANK Hareketli Ortalamalarının Üzerinde

Bankacılık Hisse Senetleri KazandırıyorXBANK değerlenmesini %1.70 seviyesine taşıyarak 116997 puandan işlem görmekte. Endeks 50 günlük üssel hareketli ortalamasında bulunan 113.676 ve 20 günlük üssel h.o.’da bulunan 114.319 puan seviyesinin üzerinde çizdiği grafiklerle olumlu bir görünüm sergilemekte.

Ancak diğer tarafta 200 günlük temel h.o. 117.482 seviyesinin altında bir görünümde. Bileşenlerinden 1 tanesi (ICBCT -%7.09) değer kaybederken, 11 hisse senedi değerlendi ve en fazla değer kazanımı ile baş çeken bankacılık kağıdı %19.93’luk artış ile 14,20 TL/p’den işlem alan DENIZ oldu.

THYAO %5.0’ın Üzerinde Değerlenme Gösteriyor

THYAO ve ASELS Yatırımcısını RahatlattıSon düşüşte aşırı değer kaybı gösteren THYAO ve ASELS bugün yatırımcısını sevindiriyor. Değerlenmesi ile göz kamaştıran hava yolu %5.06’lik bir getiri (16,19 TL/p) işaret ederken, ASELS siparişlerine dair beklentiye nazaran hafif zayıf kalsa da %1.71’lik bir (23,86 TL/p) değerlenme  gösteriyor (gülük bazda).

BIST en fazla değer kazanan hisse senetlerinde seans sonunda birincilik rallisi devam ederken sıralama DENIZ, KLNMA, FORMT ve QNBFB olarak gözlemlenirken, en fazla değer kaybedenler ise OZGYO, USAK R, OYAYO ve FRIGO şeklinde sıralanıyor.

Endeksin yukarı hareketinde TUPRS günlük bazda %0.41’lik bir artış göstererek 122,80 TL/p’den günü sonlandırdı. Haftalık değişiminde %0.33 artış kaydeden hisse aylık değişiminde %0.08’lik bir kayıp sergiledi. Olası teknik seviyelerinde 122,60 noktasının üzerinde ivme kazanılması halinde seyrin olumlu olabileceği yorumlanıyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu