Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

BIST 100 93K’da Hareket Ederken, BAGFS’dan Yeni Sipariş Açıklaması ve CCOLA Gelişmesi

Borsa İstanbul küresel satış dalgasına girdi ve önemli desteği 93.000 bölgesinde hareket ediyor. BAGFS peşin ödemeli bir sipariş daha açıkladı.
BIST 100 93K’da Hareket Ederken, BAGFS’dan Yeni Sipariş Açıklaması ve CCOLA Gelişmesi
Son Güncelleme: 
Yorum

G-20 ile ticaret savaşları konusunda yakalanan ılımlı süreç piyasalara pozitif yansımıştı. Haftanın ilk işlem gününde kazanımlar artmış, ikinci günde ise toparlanmalar iade edilmişti. Hafta ortasında piyasanın Borsa İstanbul’a yönelik beklentisi zayıf tarafta negatif olarak gözlemleniyor. 

Salı günü  ABD borsaları değer kaybetti ve endekslerin değişimi şöyle gerçekleşti; Dow Jones -%3.10, Nasdaq -%3.80 ve S&P 500 -%3.24. Doğu tarafında Hang Seng negatif bölgede işlemlerine devam ederken, Nikkei 225 -%0.53 ve KOSPI -%0.62 değişimleri ile 5 Aralık işlemlerini tamamladı.

Borsa İstanbul’da Görünüm

Borsa İstanbul Desteğine Yakın SeyrediyorBorsa İstanbul 100 endeksinde hafta ortası seans satıcılı açılış yaparken %0.92’lik bir gerileme kaydedilerek 93.016,13 puan seviyelerinde grafikler çizilmekte. Yorumlanan teknik noktalara baktığımızda 93.000 puanda önemli bir destek gözlemlenebilir ve kırılması halinde 92.250 seviyelerine kadar ciddi bir destek noktası görülemeyebilir. 

Diğer tarafta direnç noktalarına baktığımızda 94.300 bandında oluşan olası pivot bölgesinin üzerinde 95.000 psikolojik bir seviye ike 95.150 ise teknik yönde olası direnç noktası olabileceği gibi kırılması halinde ise 96.400 seviyesi gözlemlenebilir.

BAGFS Yeni Sipariş Alırken, CCOLA Değişiklik Duyurdu

BAGFS Yeni Sipariş Açıklarken CCOLA Değişiklik DuyurduYurt içi şirket gelişmelerine baktığımızda BAGFS’ın KAP’ta yaptığı duyuruya istinaden İspanya’ya ihraç olacak şekilde toplam 9.451 tom gübre siparişi alırken, Bulgaristan’a 5.000 ton, Fas ve Avrupa’ya ortak ihraç edilmek üzere 10.000 ton CAN gübresi siparişi aldı. Toplam siparişler 24.451 ton CAN gübresi olarak gerçekleşirken, sipariş tutarı 3,83 milyon $’a tekabül ediyor. 

Teslimat Ocak ayında gerçekleştirilecek olup ödemenin peşin olarak gerçekleşeceği belirtiliyor. Bildiğimiz üzere şirket geçtiğimiz ay Aralık teslim ve ödemesi peşin olacak şekilde bir satış anlaşması imzaladığını ve ticaretin bedelini 2.21 milyon $ olarak duyurmuştu. Dolar kurundaki yükseliş ve şirketin aldığı peşin ödemeli siparişler ile hisse sendedinde olumlu bir yansıma gözlemlenebilir.

BAGFS %0.19’luk bir değerlenme ile 5,27 TL/P’den fiyatlanıyor.

Coca Cola’dan değişiklik duyurusu. Şirket Andriy Avramenko’nun 1 Ocak 2019 tarihi itibarıyla CFO olarak seçilmesine karar verildiğini duyurdu. CCOLA %1.90 30.90 TL/P’den işlem görüyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu