Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Binance Borsasının Günlük İşlem Hacmi 100 Milyar Doları Geçti

Borsa düzenleyici engelleri aşmaya çalışırken büyümeye devam ediyor.
Binance Borsasının Günlük İşlem  Hacmi 100 Milyar Doları Geçti
Son Güncelleme: 
Yorum

Binance borsası CEO Changpeng Zhao, Binance’in günlük işlem hacminin 100 milyar dolara ulaştığını söyledi. Son günlerde Bitcoin fiyatındaki etkili artış, borsaların işlem hacimlerini de yukarıya taşıyor.

Geçtiğimiz gün BTC, 67.000 dolara çıkarak tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Bu süre içerisinde Binance’daki günlük işlem hacmi 100 milyar dolar ile yeni bir rekor kırmış oldu.

Bilindiği üzere son dönemde borsa, dünyanın pek çok farklı ülkesinde, katı düzenleyici adımlar ile karşı karşıya kaldı. Borsa bu nedenle kullanıcılar için daha katı önlemler getirmesk durumunda kaldı.

Bu duruma rağmen hem spot hem de türev ticarette diğer kripto borsalarına göre önemli bir üstünlük söz konusu. Ticaret platformu geçtiğimiz günlerde 1 milyar dolarlık bir ekosistem fon duyurusunu gerçekleştirmişti.

BNB günlük fiyat grafiği
Kaynak: Paratic Piyasalar

Borsanın bu adımları, kendi tokeni BNB fiyatına da yansıyor. Kripto para birimi 494 dolardan işlem görüyor ve 82 milyar doların üzerinde piyasa değeri ile sıralamada Ethereum’u takip ediyor.

Diğer yandan merkezi olmayan finans sektörü, merkezi devlere yetişiyor. DeFi protokollerinde kilitlenen toplam değer ilk kez 100 milyar dolara ulaştı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%