Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

BIM ve SELEC Olumlu, UNYEC ve TRGYO Olumsuz Finansal Açıkladı

3. çeyrek finansallarında Torunlar GYO döviz açık provizyonları dikkat çekerken, BİM ve SELEC pozitif mali tablo açıkladı.
BIM ve SELEC Olumlu, UNYEC ve TRGYO Olumsuz Finansal Açıkladı
Son Güncelleme: 
Yorum

ODAS mali tablolarında geçen senenin aynı döneminde açıklanan 13 milyon TL net zarara karşılık 131 milyon TL net finansal gider gözlemlendi. Satışlar 3Ç18’de doğalgaz santralinden gelen katkının yüksek olması ve ilk defa konsolide olan kömür santralinin katkısıyla yıllık bazda %85 artarak 234 milyon TL ’ye ulaştı.

Alarko Holding 3Ç18 konsolide finansallarında 392mn TL zarar bildirdi. Geçtiğimiz yıl aynı dönem 87 milyon TL net kar açıklamıştı. Holding’in konsolide finansallarında operasyonel sonuçlar güçlü olmasına rağmen öz sermaye yöntemi ile konsolide olan iştiraklerinin negatif katkısı net kardaki düşüşün ana nedeni olarak öne çıktı.

Ünye Çimento ve Torunlar GYO Net Zarar

Ünye Çimento ve Torunlar GYO Net ZararÜnye Çimento 3. çeyrek bilançosunda 9 milyon TL net kar açıkladı. Zayıf operasyonel performans ve artan finansal giderler ile net kar yıllık bazda %57 oranında geriledi. FAVÖK rakamı ciroda kaydedilen artışa rağmen 14 milyon TL’ye düştü.

Torunlar GYO beklentilerin altında kaldı. Yılın üçüncü çeyreğinde 974 milyon TL zarar açıkladı. Şirket geçen yılın aynı döneminde 17 milyon TL net kar açıklamıştı. Toplam satış gelirleri beklentilerin altında 341 milyon TL olarak gerçekleşirken, kira gelirleri yıllık bazda %24 artış ile %80 brüt kar marjına ulaştı. Bu rakam 3 çeyrek 2017’de %68 olarak gözlemlenmişti.

FAVÖK rakamı yıllık bazda %20 artış gösterirken FAVÖK marjı bir önceki yıl aynı dönemine kıyasla %37’ye geriledi. Şirketin Ekim 2018 itibari ile 512 milyon dolar ve 183 milyon EUR döviz açık provizyonu bulunmakta.

Selçuk Ecza Deposu ve BİM Pozitif Bilanço

Selçuk Ecza Deposu ve BİM Pozitif Bilançoları Beklentileri AştıSELEC beklentilerin altında yıllık bazda %23 artışa tekabül eden 62 milyon TL net kar açıkladı.  Beklentilerin karşılanmaması brüt kar marjı oldu ve ön görülenin üzerinde gerçekleşen operasyonel giderler oldu. Beklentilere paralel olarak, Selçuk Ecza’nın gelirleri yıllık bazda %28 büyüyerek 3.346mn TL’ye yükseldi.

Yıllık bazda %17,5 artan ilaç fiyatları, şirketin artan pazar payı sektör büyümesi ciro artışını destekledi. FAVÖK 3Ç18’de %15 artış ile 90 milyon TL’ye geriledi.

Bim 3Ç18’de 364 milyon TL net kar açıkladı. Net kar yıllık bazda %60 artış gösterdi. Şirket’in gelirleri yıllık bazda %35 büyüme göstererek 8.46 milyar TL’ye ulaştı. FAVÖK yıllık bazda %64 artış göstererek 562 milyon TL’ye yükselirken piyasa beklentisinin %21 üzerinde gerçekleşti.

Şirket’in 3Ç18 FAVÖK marjı geçen sene aynı çeyrekte kaydedilen %5.5’in üzerinde %6.6 seviyesinde gerçekleşti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu