Paylaşım

Hiç Bilinmeyen 35 Hızlı Para Kazanma Yolu [İnternetten ve Gerçek Hayattan Yöntemler]


 

Gelişen yaşam koşullarıyla birlikte para kazanma yöntemleri de değişiyor ve çağımıza ayak uyduruyor. Biz de sizler için internetten ve gerçek hayattan olmak üzere pek bilinmeyen, akla gelmeyen ve hızlı para kazanma yolları hangileri sıralandırdık:

Günümüzde para kazanmak için birbirinden farklı yollar olduğunu biliyoruz. Eskiden, belli mesleklerin para kazandırdığı düşünülürdü. Şimdi ise karşılaştığımız farklı iş modelleri, “40 yıl düşünsem aklıma gelmezdi” dedirtiyor. Elbette bu nesilden nesile değişen bir konudur. Örneğin; bugün blog yazarlığı yaparak para kazanan bir kişiyi ailesinin anlamaması, çok normaldir. Çünkü ailesinin yaşadığı dönemde böyle bir iş modeli söz konusu değildi. Bugün teknolojinin ve diğer yaşam koşullarının gelişmesiyle birlikte yeni iş modelleriyle tanıştık. Günümüz olanaklarından haberdarsanız ve girişimci bir ruhunuz varsa para kazanmak için birçok kişinin aklına gelmeyen yöntemler olduğunu göreceksiniz.

Günümüzde internet gibi büyük bir kaynak varken, hem bilgi hem de para kazanma anlamında, kendinizi kolayca geliştirebilirsiniz. Girişimci bir ruha sahip olmak ve gerçekten hayata geçirilebilir projeler üretmek, sevdiğiniz işi yaparak para kazanmanızı sağlayabilir. Ülkemizde stres oyuncağı olarak bilinen ‘slinky’ isimli oyuncağın yaratıcısı, sokaktan topladığı taşları süslü kutulara koyarak ‘pet rock’ ismiyle satışa sunan kişi, günümüzde sahip oldukları servet ile konuşuluyor.

Şimdi sizlere hiç bilinmeyen para kazanma yöntemlerinden bahsetmek istiyoruz. Elbette bu yöntemlerden bazılarını duymuş olabilirsiniz. Ama genele bakacak olursak; pek akla gelmeyecek yöntemler olduğunu göreceksiniz. Örneğin; birilerine arkadaşlık etmenin para kazandıracağı, daha önce aklınıza hiç gelmemiştir. Aynı şekilde, gördüğünüz zaman korktuğunuz veya tiksindiğiniz bir böceğin yetiştiriciliğini yaparak para kazanmayı düşünmemiş olabilirsiniz. Günümüzdeki gelişmeler ve buna bağlı olarak değişen yaşam koşulları, bazı gereksinimleri beraberinde getiriyor. Bu nedenle de yepyeni ve daha önce hiç düşünülmemiş yöntemler, bizlere para kazandırabiliyorlar.

İşte birbirinden ilginç, belki de daha önce hiç duymadığınız ve akla gelmeyen para kazanma yolları:

Navigasyon

İnternetten Bilinmeyen 17 Para Kazanma Yolu

Günümüzde para kazanma yolları üzerine konuştuğumuz zaman, internetin sunduğu nimetleri görmezlikten gelmek imkansız. Hangi yaş aralığında olursa olsun hemen herkes internetten para kazanmanın yöntemlerini araştırıyor ve kendine uygun olanı seçerek ilerlemeye başlıyor. İşte sizlere internetten hiç bilinmeyen veya az bilinen para kazanmanın 17 yolu:

1 Podcast Blog Açmak

Podcast Blog AçmakPodcast kelimesini daha önce duymuş olabilirsiniz. Hatta bir iPhone kullanıcısı iseniz telefonunuzun mevcut uygulamaları arasında yer aldığını görmüşsünüzdür. Podcast, gene olarak ses ve görüntü kayıtlarından oluşan yayınlardır. Yani okumak yerine dinleyerek bilgi edinmenizi sağlayan yayınlardır. Üstelik dinlemek için yayını indirmenize gerek yoktur. Çünkü bu yayınlar, web sitelerinin RSS beslemelerinden faydalanılarak dinlenmektedir.

Peki, podcast ile nasıl para kazanılır? Dinleyen değil, anlatan taraf olarak elbette. Kendi podcast yayınınızı yaparak, para kazanırsınız. Aslında mantık, bir web sitesi açmakla aynıdır diyebilirim. Podcast’te yazmak yerine anlatarak yayın yaparsınız ve dinleyici kitleniz arttıkça gelirinizi de arttırırsınız.

2 VİOP’ta İşlem Yapmak

VİOP'ta İşlem Yapmakİnternetten para kazanma dendiği zaman aklınıza yatırım yapmak pek gelmiyor olabilir. Ama en iyi yöntemlerden birisi olduğu, kesin ve nettir. Yatırım konusunda günümüzün parlayan yıldızı VİOP oldu diyebiliriz. VİOP nedir bilmeyen birçok kişi olduğunu tahmin ediyoruz. Çünkü ülkemizde borsa ve forex kadar ünlü olduğu söylenemez. Ama son birkaç yıldız VİOP’ta yaşanan gelişmeler, dikkat çekici olmaya başladı. Üstelik diğer yatırım yöntemlerine göre daha az riskli olduğu devlet erkanı tarafından dile getirilmektedir. Yatırım piyasalarına ait gelişmeleri takip edenler, VİOP’un önem kazanmaya başladığını zaten anlamıştır. Bu nedenle listemize VİOP işlemlerini de eklemek istedik.

Borsa İstanbul çatısı altında faaliyet gösteren Vadeli İşlem ve Opsiyon Piyasası, riskten korunma, arbitraj ve spekülasyonlardan yararlanma gibi imkanlar sunar. Bir yatırımcı bu imkanlardan faydalanarak kazanç elde etmektedir. Elbette vadeli işlemlerin mantığı, diğer yatırım yöntemlerine göre biraz farklıdır. Çünkü bugünden gelecek fiyatları üzerinde işlem yapılmaktadır. Kısaca tanımlamak gerekirse; önceden belirlenmiş bir vadede, belli fiyatta, miktarda ve nitelikte sermaye piyasası aracını alma ve satma hakkı veren kontratların işlem gördüğü piyasadır. 4 ana unsura bağlıdır ve bunlar tanımda da geçen; vade, fiyat, miktar ve niteliktir.

VİOP Nedir Öğrenmek için Deneyin.
Ücretsiz Demo için Tıklayın!

Günümüz teknolojisi kullanarak VİOP işlemleri daha basit bir şekilde yapılabiliyor. Üstelik kontrat çeşitliliğinin de artması büyük bir etken. Bu nedenle para kazanmak isteyen kişilerin VİOP hakkında da bilgiler edinmesini öneririm.

3 Instagram Fenomeni Olmak

Instagram Fenomeni OlmakBunun için biraz geç kalmış olabilirsiniz; ama doğru hamle ile başlarsanız Instagram’ın parlayan yüzü olabilirsiniz. Nasıl bir fenomen olacağınız ise tamamen size kalmış. Instagram, günümüzün en çok tercih edilen sosyal ağı ve hemen her gün yeni bir fenomenle tanışıyoruz. Düşünsenize Danla Biliç ne kadar kısa sürede patlayıverdi. Oysaki o da diğer makyaj bloggerlerı gibiydi. Farkı ise özgünlüğü oldu. İşte buna benzer şekilde sizin de özgün fikirleriniz varsa Instagram sizin için iyi bir para kazanma yeri olabilir. Ama daha önce denenmiş şeyleri yaparak parlayabileceğinizi kesinlikle düşünmeyin.

Instagram’da aktif bir hesaba sahip olursanız ve gerçek takipçileriniz olursa bir süre sonra hesabınızın konusu ile ilgili markalar sizinle iletişime geçecektir. Ama gerçek etkileşimleriniz olması gerektiğini unutmamalısınız. Yani uygulamalarla veya para ile hesap büyütmek, beğeni satın almak gibi işlere girmemelisiniz. Gerçek hayranlarınız oluşmalı ve işinizi gerçekten iyi yapmalısınız. Bu şekilde Instagram hesabınız sayesinde para kazanmaya başlayabilirsiniz.

4 Stok Fotoğrafçılık Yapmak

Stok Fotoğrafçılık YapmakFotoğraf çekerek para kazanıldığını duymuş olabilirsiniz. Ama çektiğiniz fotoğrafları belli sitelere yükleyerek indirilmesi karşılığında, para kazanıldığını duymamış olabilirsiniz. Stok fotoğrafçılık olarak adlandırılan bu iş, Silikon Vadisi’nin tanınmış isimlerinden olan Jon Oringer tarafından keşfedilmiştir. Jon, öyle bir zamanda böyle bu işi keşfetmiştir ki Silikon Vadisi’nin ilk milyarderi olarak anılmaktadır. 2003 yılında başlattığı stok fotoğrafçılık, günümüzde çok yaygındır. Birçok stok fotoğrafçılık sitesi bulunmaktadır ve buralarda çektiğiniz kareleri satarak para kazanabilirsiniz.

İnternette görsel arama yaptığınız zaman, bazı resimlerin üzerinde yazı olduğunu görürsünüz. Bu resimlerin, yazısız halini alabilmeniz için belli bir ücret ödemeniz gerekiyor. Bu şekilde hem aracılık yapan site hem de resmin sahibi para kazanıyor. Eğer fotoğrafçılık, çizim, grafik tasarım gibi konularda yeteneğiniz varsa bu şekilde para kazanabilirsiniz.

5 İnternetten Yeteneklerini Satmak

İnternetten Yeteneklerini Satmakİnternette yeteneklerinizi pazarlayabileceğiniz birçok platform bulunuyor. Bunların en iyi örnekleri ise Fiverr, SadeceOn ve Bionluk gibi web siteleri. Bu platformları ziyaret ettiğiniz zaman, birçok kişinin farklı yeteneklerini pazarladığını göreceksiniz. Peki, nedir bu yetenekler?

Fiverr aracılığıyla logo, afiş ve infografik tasarımlarınızı satabilirsiniz. Aynı zamanda videolara intro çeşitli animasyonlar üretebilirsiniz. Satış ve pazarlama yapmak için de gayet uygun bir ortam olduğunu söyleyebiliriz. Ayrıca çeviri işi de yapmanız mümkündür. Bunları en az 5 dolar karşılığında yaparsınız ve eğer yaratıcılığınıza güveniyorsanız çok daha iyi gelirler elde edebilirsiniz. Örneğin; göğsüne bir marka yazarak reklam yapabileceğini söyleyen insanlar görebilirsiniz.

Fiverr diğer iki siteye ilham veren global bir sitedir ve İngilizce bilgisi gerektirir. Diğer iki site ise Türkçedir ve aynı işlemleri yapmanızı sağlar. Elbette farkları ulaşacağınız insan sayısıdır.

6 Sanal Asistanlık Yapmak

Sanal Asistanlık Yapmak

Bildiğiniz gibi büyük patronların ve yöneticilerin, her zaman bir asistanı vardır. Bunun dışında iş yoğunluğu fazla olan; ama şirket bünyesinde bir asistan bulunmasını istemeyen yöneticiler de bulunmaktadır. İşte bu kişiler, sanal asistan kullanmayı tercih eden kişilerdir. Son birkaç yıldır duyulmaya başlayan bu iş, ofis asistanlığına göre daha iyidir. Çünkü evinizin konforunda çalışabilirsiniz. Ayrıca dışarı çıkmak istediğiniz zaman, internet bağlantılı mobil cihazınızın yanınızda olması yeterli olacaktır.

Sanal asistanlar, yöneticinin toplantılarını ve günlük işlerini organize ederler. Bu işi, mail veya telefon görüşmeleri ile gerçekleştirirler. Kısaca dosyaların düzenlenmesi, toplantıların hatırlatılması, konuşmaların kontrol edilmesi gibi bir asistanın yapması gereken işlerin, online olarak yapılması, sanal asistanlıktır.

7 Airbnb ile Kiraya Veren Taraf Olmak

Airbnb ile Kiraya Veren Taraf OlmakUygun fiyatlı, kiralık evler bulmaya yarayan Airbnb, aslında iyi bir para kazanma yeridir. Eğer Airbnb platformda kiralayan değil de kiraya veren olursanız iyi bir gelirin sahibi olursunuz. Evinizin bir odasını kiralayabileceğiniz gibi yazlık veya yayla evlerinizi kiraya verebilirsiniz. Zaten birkaç kere odanızı veya evinizi kiraladığınız zaman öneriler gelmeye başlayacaktır. Elbette bu önerilerin olumlu olması için müşterileri memnun etmeniz gerekiyor.

Önerim ise Airbnb’yi biraz inceleyin ve yüksek puanlı yerlere göz atarak neden tercih edildiklerini anlayın. Daha sonra kiraya vermek istediğiniz yeri buna göre düzenleyin. Sonrasında yorulmadan kazandığınız paranın keyfini çıkartın.

8 Viral Videolar Yapmak

Viral Videolar YaparakGünümüzde bir şeyleri okumak yerine, o konuda çekilen videolardan öğrenmeyi tercih ediyoruz. Bu şekilde daha hızlı ve akılda kalıcı bir şekilde bilgi edinmiş oluyoruz. Ayrıca boş vakitlerde, kahve molalarında hemen bir video paylaşım sitesini açarak, stres atmamızı sağlayan komik videoları izlemeye bayılıyoruz. İşte biz bu şekilde eğlenip kafa dağıtırken, videoların sahipleri de para kazanmış oluyor. Ne kadar kolay iş diye düşünmeyin. Videoları özgün ve dikkat çekici bir şekilde hazırlamak, montajlamak ve ilgili kitlelere ulaştırmak, hiç de kolay olmayan işlerdir. Ama sonucunda bir Youtube zengini olabilirsiniz.

9 Mısır, Buğday ve Pamuk Ticareti Yapmak

Mısır, Buğday ve Pamuk Ticareti Yapmak Mısır, buğday, pamuk, kakao gibi ürünlerin, ortak noktalarının ne olduğunu biliyor musunuz? Evet, hepsi tarım ürünüdür; ama bunun dışında da ortak oldukları bir nokta vardır. Bu ürünlerin hepsi tarımsal emtiadır ve finans piyasalarında alınıp satılmaktadır. Zaten bir çiftçinin bu işi yaptığı için para kazandığını biliyorsunuz; ama yatırımcı olarak sizlerin de bu işten para kazanabileceğinizi bilmiyordunuz, değil mi? Üretmediğiniz veya elinizde olmayan bir tarım ürünü sayesinde nasıl para kazanacağınızı hemen anlatalım:

Tarımsal emtialar, özellikle forex gibi yeni nesil piyasalarda kazançlı birer yatırım aracıdır. Fiziki olmayan şekillerde işlem görürler ve elinizde hiçbir zaman geçmemesine rağmen size para kazandırırlar. Çünkü düşük fiyattan alım yaparak, değer kazandıkları zaman satarsınız. Yani bu tarım ürünlerinin elinizde fiziki olarak bulunmalarına gerek yoktur. Zaten para kazandığınız nokta, fiyat değişimleridir. Bunlara ek olarak, forex gibi avantajlı bir piyasada bu emtiaları alıp satmanız, çok daha iyi koşullardan faydalanmanızı sağlayacaktır. Kaldıraç sistemi ve çift yönlü işlemler gibi birçok özellik sayesinde forexte bu tarım ürünlerinden iyi bir kazanç elde edebilirsiniz.

10 Sadece Belli Bir Alana Yönelik Blog Açmak

Sadece Belli Bir Alana Yönelik Blog AçmakBlog açarak para kazanmanın neresi bilinmiyor diyebilirsiniz. Ama bu noktada yapılan birçok yanlış olduğu için para kazanmak da hayal olabiliyor. İşte bu nedenle sizlere çok önemli bir tavsiye vereceğim. Genel bir blog açmak yerine sadece belli bir alana yönelik paylaşımlar yapacağınız bir blog açın. Örneğin; moda blogu açmak yerine sadece takı veya ayakkabı üzerine bir blog açın. Bu şekilde blogunuzdan çok daha iyi reklam geliri elde edebilirsiniz.

Birçok kişinin büyük bir hevesle açtığı bloglar, yapılan hatalar nedeniyle terk edilmiş durumda. Yapılan masraflar da cabası. Bu nedenle blog açarak reklam geliri elde etmek istiyorsanız öncelikle bu işin inceliklerini öğrenin. Daha sonra kendinize belli bir alan belirleyin ve tüm becerilerinizi sergileyin.

11 Uygulama İndirmek

Uygulama İndirmekSanırım para kazanmak, hiç bu kadar kolay bir iş olmamıştı! Oturduğunuz yerden, yalnızca birkaç uygulama indirerek para kazanmanız mümkün. O nasıl olacak diye merak ediyorsanız, hemen anlatalım: Telefonunuzun arka planında çalışan bazı uygulamalar vardır. Bu uygulamalar özel bilgilerinizi, telefon görüşmelerinizi dinlemez; ama online olarak yaptığınız aktiviteleri takip ederler. Bunu da pazarlama kararlarını geliştirmek için kullanırlar. İnternette sürekli aradığınız veya bakındığınız sayfalara ait birçok reklam görürsünüz. İşte bunun nedeni izlenmenizdir.

Örneğin bir ayakkabı almak için bir alışveriş sitesini ziyaret ettiniz. İşte bu programlar (ve genellikle Google bu işi yapar) sizin aramalarınızı kaydederek, hiç alakası olmayan bir sayfaya geldiğinizde, reklam olarak bu ayakkabı sitelerini size gösterir. Google gibi pazarlama ve reklamcılık alanını geliştirmek isteyen firmalara yardımcı olarak, para kazanabilirsiniz. Yüksek meblağlar olmasa bile, güzel bir ek kazanç olacağı kesin.

12 Şirket İsmi ve Slogan Bulmak

Şirket İsmi ve Slogan Bulmak“Ben olsam, öyle derdim” cümlesini sıklıkla kullanıyor olabilirsiniz. Örneğin; yeni açılan bir mekana verilen ismi veya reklam için yaratılan sloganı, beğenmeyebilirsiniz. Eğer öylese işte size süper bir fikir. Gerçekten isim ve slogan bulma alanda yaratıcı olduğunuzu düşünüyorsanız dünya genelinde bu şekilde para kazanan kişiler olduğunu bilmeniz gerekiyor. Özel olarak oluşturulan bir internet sitesinde, şirketine isim ve slogan arayan kişiler ile yaratıcı kişiler bir araya geliyor. Bu şekilde hem şirket sahibinin işi görülüyor hem de siz gayet eğlenceli bir şekilde para kazanmış oluyorsunuz.

13 Müzik Dinlemek

Müzik Dinlemek“Yok artık!” dediğinizi duyar gibiyim. Sürekli yeni şarkılar keşfetmek tam size göreyse ve gerçekten iyi bir dinleyici olduğunuza inanıyorsanız bu iş tam size göre. Dünya genelinde faaliyet gösteren bir web sitesi, bu işi yapıyor ve 14 milyona yakın yorum bulunan sitede, toplamda 1 milyon dolardan fazla kazanç elde edildiği görülüyor. Yapmanız gereken 90 saniyelik kayıtları dinleyerek yorum yapmak ve eleştirilerde bulunmak. Bu işi yeni yapmaya başlayanlar için az bir ücret ödeniyor; ama deneyim puanınız arttıkça, dinlediğiniz 90 saniyelik şarkı başına 10 dolara kadar kazanma şansınız doğuyor!

14 Forex (Kaldıraçlı Alım – Satım Yapmak)

Forex (Kaldıraçlı Alım – Satım Yapmak)Borsada yapılan yatırımları hemen herkes duymuştur. Genelde borsa kelimesini duyduğumuz zaman, aklımıza hisse senetleri gelir. Birçok kişi için uzun vadede kazanç getirdiği için uygun bir para kazanma yöntemi olara görülmez. Ama yatırım yapmak, para kazanmanın en iyi yollarından birisidir. Borsaya alternatif olarak günümüzde yeni nesil finans piyasaları da bulunmaktadır. Bunların başında ise en gelişmiş olan forex piyasası gelmektedir. Forex piyasasında eskiden 100 dolarla işlem yapabilir ve kaldıraç sisteminden faydalanarak 100 kat daha fazla kar edebilirdiniz. Ama yeni düzenlemeler sonrasında 50 bin lira ile işlemlere başlayabiliyor ve yalnızca 1’e 10 oranında kaldıraç kullanabiliyorsunuz.

Ülkemizde forex piyasası konusunda bilgi eksikliği çeken kişilerin sayısı oldukça artmış durumda. Bu nedenle de devlet ve SPK tarafından yapılan düzenlemeler, forex piyasasının şartlarını ağırlaştırdı. Getirilen yeni düzenlemeler ile başlangıç teminatı yükseltildi ve en cazip özelliklerden olan kaldıraç oranı düşürüldü. Bu şekilde forex işlemlerine yalnızca deneyimli kişilerin başlaması sağlandı. Buna karşın yüksek başlangıç teminatı nedeniyle piyasaya olan ilginin oldukça azaldığını da belirtmek gerekiyor. 50 bin liralık başlangıç teminatı olmayanın piyasaya başlayamaması ve 1’e 10 kaldıraçla sınırlanması, Türkiye’de forexin ilgi görmemesine neden olmuştur.

15 Domain Alıp Satmak

Domain Alıp SatmakDomain (alan adı) satın almak aslına bakarsanız uzun zamandır yapılan bir iş olmasına rağmen pek bilinmeyen bir para kazanma yönetimidir. Domain ne demek bilmeyenlere hemen açıklayayım. Örneğin; Paratic bizim domainimiz ve com alan adı uzantımızdır. Devlet siteleri için gov; eğitim kurumları için edu uzantıları kullanılır. Peki, bunun neresinden para kazanılıyor?

Marka olmaya uygun isimleri, daha önce satın alınmamışsa alabilir ve daha sonra webmaster forumlarında satabilirsiniz. Eğer güzel domainler bulur ve alırsanız bir süre sonra iyi bir fiyattan satabilirsiniz.

16 Affiliate Marketing Konusunda Kendini Geliştirmek

Affiliate Marketing Konusunda Kendini GeliştirmekAffiliate marketing veya satış ortaklığı işi de uzun süredir yapılan ama pek bilinmeyen işlerdendir. Buna ek olarak istenen performansı almak için biraz bilgi sahibi olmanız da gerekmektedir. Örneğin; Amazon en eski affiliate marketing sitelerinden birisidir ve aracılık ettiğiniz satışlardan komisyon kazanırsınız. Şu an birçok alanda bu işi yapmak mümkün.

Önerim; kendinize iyi bir web sitesi veya blog açın ve belli bir noktaya getirin. Elbette bunu yaparken belli bir alanda faaliyet göstermeye de özen göstermelisiniz. Açtığınız web sitesi veya blog, belli bir okur kitlesine sahip olduğu zaman affiliate marketing anlaşmaları yapacağınız yerlerle görüşün. Buna göre bir anlaşma yapmak her zaman daha iyi bir gelir elde etmenizi sağlayacaktır.

17 Backlink Satışı Yapmak

Backlink Satışı YapmakWeb siteleri ve bloglar üzerinden para kazanılacak diğer bir yöntem de backlink satışı yapmaktır. Backlink satışı en basit haliyle; size ait bir web sitesi veya blogdan, belli bir ücret karşılığında başka bir web sitesine link verme işidir. Elbette bu iş, bugün blog açıp, yarın backlink satışı yapabileceğiniz bir yöntem değildir. Belli bir süre emek vermeniz ve gerçekten kaliteli bir site yapmanız gerekiyor. Çünkü backlink alacak kişi, öncelikle link alacağı yerine ne kadar kaliteli olduğuna bakar. Eğer çöplüğe dönmüş bir blogunuz varsa müşteri bulamayacağınızı bilmelisiniz.

Kendi web sitelerinizden backlink satışı yapabileceğiniz gibi bir başkası için aracılık görevi yaparak da para kazanabilirsiniz. Bu konu hakkında iyi bir bilgi edinmenizi öneririm. Eğer bu konuda bilgili olduğunuzu karşı tarafa gösterirseniz çok daha iyi müşteriler bulacağınızı belirtmek isterim.

Gerçek Hayattan Bilinmeyen 18 Para Kazanma Yolu

İnternet benim için uygun değil diyenlerdenseniz sizler için de süper önerilerim var. Her geçen gün yeni bir sektörler tanışıyoruz ve eğer bunu erken fark edebilirseniz iyi bir gelirin sahibi olabilirsiniz. Elbette bunun için kendinizi geliştirmeniz ve pes etmeden azimli bir şekilde çalışmanız gerekiyor. İşte sizlere gerçek hayattan 18 farklı ve bilinmeyen para kazanma yöntemi:

1 Böcek Yetiştiriciliği Yapmak

Böcek Yetiştiriciliği YapmakGelecek dönemlerde yemek listelerinde böceklere daha fazla yer verileceği düşünülmektedir. Zaten Çin mutfağında da fazlaca böcek olduğunu duymuş olabilirsiniz. Çekirge, hamam böceği, ipek böceği gibi hayvanların yetiştiriciliğini yapan kişilerin iyi bir kazanç sağladığı bilinmektedir. Öyle ki ipek böceği yetiştiren bir kişi, ortalama 40 günde 5000 lira civarında bir gelir elde edebiliyor. Hatta solucan gibi pis bir hayvanın üretimi bile, günümüzde para kazanmanızı sağlamaktadır. Peki, bu böceklerin yetiştirilmesi nasıl oluyor da para kazandırıyor? Hamam böceği gibi evlerimizde başımıza bela olabilecek bir böcekten para kazanacağınız aklına gelir miydi?

Evet, böcek yetiştiriciliği de iyi para kazanma yöntemlerinden birisidir. Bu böceklere, tıp, ilaç sanayisi gibi sektörlerde ihtiyaç olabiliyor. Aynı zamanda çekirge gibi yemek amacıyla kullanılanlar da var. İpek böceğinin ise ne kadar kıymetli olduğunu daha önce duymuş olabilirsiniz.

2 Refurbishing – Yeniden Kazanım

Refurbishing – Yeniden KazanımYurt dışında oldukça başarılı bir şekilde ilerleyen bu para kazanma yöntemi, ülkemizde henüz tam olarak bilinmiyor ve yapılmıyor. Akıllı telefonların, tabletlerin ve benzer teknolojik ürünlerin bakımının yapılması, temizlenmesi ve yeniden satışa sunulması işine, refurbishing yani yeniden kazanım deniyor. Üstelik yalnızca teknolojik ürünler için de yapılmıyor. Eski mobilyalar için de yeniden kazanım uygulaması yapılabiliyor. Sanırım şimdi aklınızda bir ampul yanmıştır ve yazıyı okuduktan sonra bir eskicinin yolunu tutmaya karar vermişsinizdir.

Eski eşyaların yeniye uyarlanması, hem keyifli bir iş hem de oldukça karlı. Kendi becerileriniz doğrultusunda hareket ederek yeniden kazanım işinden gelir elde edebilirsiniz. Kendi becerilerinizden kastım ise şu; dikiş biliyorsanız bu konuya odaklanın, ağaç işinde iyiyseniz ona odaklanın. Böylece daha başarılı olacaksınız.

3 Şarkı Yazmak

Şarkı Yazmakİyi bir müzikal bilgiye ve şarkı yazma konusunda beceriye sahip olabilirsiniz. Eğer öyleyse şanslısınız diyebilirim. Yazdığınız bir parça ile hem ünlü olabilir hem de gerçekten iyi bir kazanç elde edebilirsiniz. Eğer sesinizin güzel olmadığını düşünüyorsanız, bu parçayı bir başkasının söylemesi için satabilirsiniz. Sesiniz güzelse video paylaşım sitelerine yükleyerek de para kazanmanız mümkün. Kim bilir belki de video kanalınızı ziyaret eden bir yapımcı sayesinde meşhur olabilirsiniz.

4 Kahvaltı Evi Açmak

Kahvaltı Evi AçmakÖzellikle çalışanlar Pazar kahvaltılarına bayılıyor değil mi? Gerek ailece gerek arkadaşlarla birlikte güzel bir kahvaltı evine gidip gönlümüzde vakit geçiriyoruz. İşte bunun para kazanma tarafına geçmek de iyi bir fikir olabilir. Yalnızca kahvaltı işine odaklanarak açacağınız bir yer, ilgi çekebilir. Üstelik bunun için fazla bir masraf yapmanıza da gerek yoktur. Elbette bilmeniz gereken birçok detay var. Ama para kazanmak için bu detaylarla ilgilenmeniz gerektiğini biliyorsunuz, değil mi?

Kahvaltı sektörü, yemek kadar detay gerektirmese de güzel ve değişik birkaç fikirle bu işe girdiğiniz zaman dikkat çekebilirsiniz. Bu nedenle önce oturun ve bu fikri iyice düşünün. Neler yapabilirsiniz, üstesinden gelebilir misin, nelere dikkat etmek gerekiyor ve ilgi çekmek için hangi detayları düşünmek gerekiyor. İşte bu noktaları iyice düşünün taşının ve kahvaltı evi açmak ise göre mi karar verin.

5 Özel Günler Organizatörü Olmak

Özel Günler Organizatörü OlmakBiliyorsunuz artık doğum günleri, nişanlar, kız istemeler ayrı bir özenle yapılıyor. Hatta evlenme teklifi için yapılan organizasyonlar dillere destan oluyor. Hatta sevdiğimiz kişilerin özel olan herhangi bir günü için bile devasa organizasyonlar düzenleniyor. İşte bu özel günlerin organize edilmesi için bir iş başlatabilirsiniz. Özellikle hayal gücü yüksek ve gerçekten yaratıcı olduğunuzu düşünüyorsanız bu işi yapabilirsiniz.

Etrafınıza ve sosyal medyaya biraz baktığınız zaman yeni doğum yapacak kişilerin baby shower partilerinden hastane aşamasına kadar birçok kutlama yapıldığını, özel emek harcandığını görüyoruz. Aynı şekilde evlenme teklifi, kız isteme merasimi, nişan, bekarlığa veda partisi, düğün sonrası parti gibi birçok etkinlik düzenlendiğini de göreceksiniz. İşte tüm bunlar, arkadaşlara düşen düzenlemelerdir. Ama her zaman yaratıcı arkadaşlara sahip olunamıyor. Eğer kendinizi iyi bir şkeilde ön plana çıkartabilirseniz. Bu işi kendinize meslek edinebilirsiniz. Üstelik düşünseniz insanların en mutlu anlarına en ön sıradan şahitlik edeceksiniz. Bu konuda internette ve özellikle yurt dışında yapılan faaliyetleri araştırmanızı öneririm.

6 Doğadaki Maddeleri Kullanarak Süs Eşyası Yapmak

Doğadaki Maddeleri Kullanarak Süs Eşyası YapmakBir ormanlık alana gittiğiniz zaman, ağaç kabukları ve kökleri, yosunlar, parçalanmış kaya parçaları, taşlar gibi birçok madde görürsünüz. Peki, bunları çeşitli şekillerde değerlendirerek süs eşyaları yapmak aklınıza gelmiş miydi? Eğer gelmemişse şimdi doğaya bir daha bakın ve neleri değerlendirebileceğinize bakın.

Ev dekorasyonlarında özellikle doğal maddeler popüler olmaya başladı. Avizelerden sehpalara kadar birçok eşyayı bu doğal maddeleri kullanarak yapabilirsiniz. Yapacaklarınız tamamen sizin hayal gücünüze ve yaratıcılığınıza kalmıştır. Bu tarz ürünler satan mağazaları araştırdığınız zaman ürünlerin fiyatları sizi teşvik edecektir. Üstelik müşteriyi kendiniz aramak yerine bunları satacak yerlerle anlaşabilirsiniz. Aynı zamanda sosyal medya ve e-ticaret siteleri üzerinden de satmanız mümkündür.

7 Teraryum ve Minyatür Bahçe Yapmak

Teraryum ve Minyatür Bahçe YapmakSon birkaç yıldır, yeşile ve doğaya büyük özlem duyan kişiler minyatür bahçelere merak salmış durumda. Eminim birkaç tanesini sosyal medya hesaplarınızı gezerken görmüş olabilirsiniz. Minicik bir fanus içine kurulan bahçeler, hem güzel bir dekor ürünü oluyor hem de yeşile olan özleminizi bir nebzede olsa azaltıyor. İşte el yetenekleriniz kuvvetliyse bu işe girebilirsiniz. Elbette farkınızı ortaya koymanız gerekiyor. İnternette bu konu ile ilgili olarak biraz araştırma yaparsanız birer sanat eserine benzer bahçeler yapıldığınız görebilirsiniz.

Teraryum ve minyatür bahçe yapımı ile ilgili detaylı bilgi internette mevcut. Küçük bir araştırma yaparak detaylı bilgi edinebilirsiniz. Hatta hemen bir şeyler üretmeye başlayabilirsiniz. Eğer pazarlama ve dikkat çekme konusun yetenekleriniz de varsa bu işi eğlenceli bir şekilde yapabilir ve para kazanmaya başlayabilirsiniz.

8 Yarasa Gübresi Üretmek

Yarasa Gübresi ÜretmekYarasa gübresi, organik bir bitki besinidir. Yarasaların beslenme zincirinde yer alan böcekler nedeniyle tarım için oldukça değerli bir gübre oluşmaktadır. Üstelik bu gübre, yarasa mağaralarında doğal bir fermantasyon sürecinden geçer ve böylece tarım alanında kullanıma uygun hale gelir. Size kalan ise bu dışkıyı toplamak ve işlemektir.

Organik tarımın ne kadar popüler olduğunu biliyorsunuz. Organik tarımda tavuk veya büyükbaş hayvan gübresi kullanılmaz. Yarasa gübresi ise % 100 organik bir yapıya sahip olduğu için organik tarım yapan kişiler tarafından tercih edilmektedir. Uzun yıllardır yurt dışında yapılan bu iş, ülkemizde de yapılmaya başlamıştır. Önerim; bu konu hakkında tüm detayları öğrenmenizdir. Kendiniz bilinçli bir şekilde bu işi yaparsanız müşteri bulma konusunda da sıkıntı yaşamazsınız.

9 Arkadaşlık Etmek

Arkadaşlık EtmekArkadaşlıktan nasıl para kazanılır diye düşünebilir ve ne kadar saçma bir madde diyebilirsiniz. Ama dünya genelinde, istediğiniz alana göre arkadaş bulabileceğiniz siteler bulunuyor. Örnek vermek gerekirse; hiç bilmediğiniz bir yere gittiniz ve hem arkadaşlık edecek hem de birlikte vakit geçirecek bir kişi arıyorsunuz. Arkadaş kiralama siteleri, bu konuda hemen devreye giriyor ve istediğiniz özelliklere sahip arkadaşlar bulabiliyorsunuz. Bu konu ile ilgili ülkemizde henüz bir girişim olmasa bile yakın zamanda karşılaşabileceğimizi düşünüyorum.

Arkadaş kiralama sitelerini, birer çöpçatanlık sitesi olarak düşünmeyin. Eğer sosyal yönleriniz fazlaysa ve eğlenmeyi seviyorsanız, ihtiyacı olan kişilere profesyonel arkadaşlık ederek para kazanabilirsiniz. Ayrıca çalışmaktan daha çok eğlenerek para kazanmış olacaksınız.

10 Denek Olmak

Denek Olmakİlaç deneği olarak para kazanmanın mümkün olduğunu duymuş muydunuz? Para kazanma yöntemleri arasında belki de en korku dolu olanıdır. Çünkü henüz ne gibi etkiler yaratacağı bilinmeyen bir ilaç, üzerinizde denenecek. Elbette kulağa korkunç geliyor ama bu yolu tercih eden birçok kişi olduğunu da bilmelisiniz. Ayrıca gözünüzde, filmlerde görmüş olduğunuz sahneler canlanmasın. Çünkü o tarz durumlar, gerçekte olmuyor ve ne mutasyona uğruyorsunuz ne de hücreye kapatılıyorsunuz.

Denek olmanız karşılığında belli bir ücret alıyorsunuz. Elbette her isteyen, denek olamıyor. Önce çeşitli sağlık taramalarından geçmiş olmanız gerekiyor. Bu testlerin sonuçlarına göre sizi denek olarak seçiyorlar. Daha sonra kliniğe yatıyorsunuz ve kontrollü bir şekilde deneylere konu oluyorsunuz. Denek olma konusunda biraz araştırma yaparak, detaylara ulaşabilirsiniz ve size uygun olup olmadığını görebilirsiniz.

11 Hasta ve Diyet Yemekleri Yapmak

Hasta ve Diyet Yemekleri YapmakBirçok kişi yemek yaparak para kazanıldığınızı zaten biliyor. Ama özellikle ülkemizde eksik kalan bir taraf var. Diyette olan kişilere ve çölyak gibi hastalara özel yemekler, henüz ülkemizde yaygın değildir. İşte bu noktada kendinizi geliştirerek, iyi bir iş edinebilirsiniz. Ama bu işin, normal yemek yapma işinden farklı ve daha özel olduğunu hiçbir zaman unutmamalısınız. Örneğin; glüten alerjisi olan bir kişiye, içeriğinde glüten bulunan yemekler yapmamalısınız. Bu yüzden de önce bu konuları öğrenmeli ve müşterinizin alerjilerinin neler olduğunu bilmelisiniz.

Günümüzde özellikle sağlıklı yaşam ve diyet yemekler, büyük bir ilgi görmeye başlamıştır. Kısa bir süre ayırarak, bu tarz yemekler hakkında bilgi edinebilirsiniz. Daha sonra ise kendinize müşteri bularak, güzel bir kazancın sahibi olabilirsiniz.

12 Arabayı Reklam Panosu Olarak Kullanmak

Arabayı Reklam Panosu Olarak KullanmakGezerek para kazanabileceğiniz bir iş daha. Arabanız, belli bir markanın reklam yüzü olabilir ve sadece kalabalık trafikte gezerek para kazanabilirsiniz. Kazanacağınız para; arabanızın modeline, markasına, bulunduğunuz coğrafyaya göre değişiyor. Dikkatli bir sürücü olmanız ve trafikte araba kullanmaktan zevk almanız ise dikkat etmeniz gereken noktalar. Bu işi yapan çeşitli ajanslarla görüşerek, aracınızı reklam için kiralayabilirsiniz.

13 Ütü ve Kıyafet Tamiri Yapmak

Ütü ve Kıyafet Tamiri YapmakÜtü ve kıyafet tamiri ile bir kadın sürekli karşılaşmaktadır. Kırışmış gömlekler, düşmüş düğmeler, patlamış dikişler gibi sorunlar, günlük hayatın bir parçasıdır. Basit işlerdir; ama çalışan bir kadın, bu işler için her zaman vakit ayıramaz. Bu nedenle de ütülenecek kıyafetler birikir, dikilmesi gerekenler terziye verilir. İşte bu noktada siz devreye girerek, ütü ve küçük kıyafet tamirlerini yapabilirsiniz. Eğer bu konularda el becerisine sahip kişilerdenseniz son derece iyi bir kazanç elde edebilirsiniz.

Ütü yapmak için ekstra bir yeteneğe ihtiyacınız yoktur. Biraz dikkat işiyle halledebilirsiniz. Kıyafet tamir işleri konusunda ise ‘elinizin iğne iplik tutuyor olması’ gerekmektedir. Düşen bir düğmeyi dikmek, zaten oldukça kolaydır. Önemli olan sağlam ve temiz bir şekilde bu işi yapabilmenizdir.

14 Kırsal Turizme Yönelmek

Kırsal Turizme YönelmekEğer bir köyünüz veya yaylanız varsa kırsal turizm konusunda biraz araştırma yapmanızı öneririz. Çünkü şehirlerin gürültüsünden ve kirli havasından kurtulmak isteyen kişiler, tatillerini buralarda geçirmek istiyor. Bol oksijen, sonsuz yeşillik, pırıl pırıl bir hava ve huzurun sessizliği ile kucaklaşmak isteyen kişiler, kırsal turizme değer vermeye başladı. Siz ise bu kişiler için gerekli ortamı sağlayarak, para kazanabilirsiniz. Ama gidip yaylanıza taş bir bina dikmeyin. Tamamen doğal yaşama uygun bir şekilde yaylanızı düzenleyin. Hatta çadır kurulması için ayrı bir alan yaratın ve ihtiyaçların giderilmesi için gerekli yerler yapın.

Kırsal turizm, özellikle kampçılar ve doğal yaşamı özleyenler tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Beş yıldızlı otellerde tatil yapmak yerine doğayla baş başa kalmak isteyenlere gerekli ortamı sunarak iyi bir para kazanabilirsiniz. Ama bu kişileri rahat ettirmeniz ve tekrar gelmelerini sağlamanız gerektiğini de unutmamalısınız.

15 Oyuncak Yapmak

Oyuncak YapmakBirkaç yıl önce, oyuncakların yapıldığı malzemeler nedeniyle rahatsızlanan çocukların haberini duymuş olabilirsiniz. İşte tam da bu olaydan sonra yeni bir iş modeli ile tanıştık diyebiliriz. Plastik veya boyalı malzemelerden oluşmayan oyuncaklar, ilgi görmeye başladı. Lisanslı ürünlerin ne kadar pahalı olduğunu, hepimiz biliyoruz. Bu oyuncaklara, yüksek bir ücret ödemek istemeyen kişiler ise çocukları için kendi oyuncaklarını yapmaya başladılar. Oyuncak yapma becerisine sahip olmayanlar için de sizler bu işi üstlenebilirsiniz.

Eğer el beceriniz yüksekse çeşitli malzemeleri kullanarak oyuncak yapabilirsiniz. Bez bebekler, ahşap arabalar ve Legolar gibi birçok oyuncağı, el becerinizden faydalanarak yapabilirsiniz. Doğru bir şekilde pazarlamayı da becerirseniz düzenli bir işe çevirebilirsiniz. Ama sağlığın ön planda olduğunu hiçbir zaman aklınızdan çıkartmamalısınız.

16 Bir Şeyler Kiralamak

Bir Şeyler KiralamakTek başınıza yaşamanıza rağmen büyük bir eviniz olabilir. Bu evin boş odalarını kiralayarak, hem para kazanabilir hem de kendinize bir veya birkaç ev arkadaşı bulabilirsiniz. Yalnız yaşayan kişiler, genellikle 1+1 olan evleri tercih ederler. Ama isteklerine göre küçük bir ev bulamadıkları zaman, daha büyük evlerde yaşarlar. İşte bunu bir avantaja dönüştürerek, boş odalarınızı kiralayabilirsiniz.

Evinizi kiralamanın yanı sıra garaj, park yeri kiralayarak para kazanmanız da mümkün. Örneğin; bir arabanız olmamasına rağmen evinizin bir garajı veya özel park yeri olabilir. İşte burayı ihtiyacı olan kişilere kiralayarak da güzel bir gelir elde edebilirsiniz. Büyük şehirlerde park yeri bulmak sorun yaratırken, güvenli bir park yeri bulmak ayrı bir derttir. Bu nedenle cazip teklifler oluşturarak para kazanmanız mümkün.

17 Mantar Yetiştiriciliği Yapmak

Mantar Yetiştiriciliği YapmakBazı mantar türleri, son derece nadir bulunurlar; ama çok da faydalıdırlar. Aynı zamanda doğal yaşamında bulduğunuz bir mantarın gerçekten yararlı mı, yoksa zehirli mi olduğunu da bilmiyor olabilirsiniz. İşte bu noktada, mantar yetiştiriciliği devreye girmektedir. Özel koşullarda yetiştirilen mantarlar, birçok sektörde kullanılmaktadır. İstiridye mantarı yetiştiren kuzenlerin haberini belki de görmüşsünüzdür. İşte sizler de bu yolu izleyerek, iyi bir gelir elde edebilirsiniz.

Hangi tür mantarı, nasıl bir ortamda yetiştireceğinizi öğrendikten sonra kolay bir şekilde işi yürütebilirsiniz. Çünkü mantarlar, gerekli ortamı buldukları zaman, kolayca üreyen canlılardır. Eğer bu noktada bir hata yapmazsanız iyi bir sonuç elde edebilirsiniz. Ayrıca doğru yerlerle bağlantı kurarak, tatmin edici bir gelir elde etmeniz de mümkün olacaktır.

18 Kutu Geri Dönüşümü

Kutu Geri DönüşümüÜlkemizde bu konuda fazla duyarlı olunmasa bile dünya genelinde geri dönüşümden para kazanan birçok kişi var. Metal, cam, plastik gibi geri dönüşüm maddeleri, gerçekten güzel bir kazanç kaynağı. Bunun yanı sıra boş karton kutularınızı da geri dönüşüme kazandırabilirsiniz. Sadece taşınırken önem verdiğimiz karton kutular, dünya genelinde para kazandıran güzel bir sermayeyi ifade ediyor! Geri dönüşüm işi yapan şirketler, getirdiğiniz maddelerin cinsine ve ağırlığına göre ödeme yapıyor. Kıymetli geri dönüşüm maddeleri için adet bazında ödeme yapıldığı da bilinmektedir.

Türkiye’de Girişimcilik ve Sıfırdan Para Kazanmak

Türkiye'de Girişimcilik ve Sıfırdan Para KazanmakTürkiye’nin birçok konuda cennet olduğunu biliyoruz. Ama girişimcilik ve sıfırdan para kazanma konusunda bazı sıkıntıların yaşandığı da gerçeklerden birisi. Türkiye’de girişimciliği olumsuz etkileyen faktörlere kısaca değinmek gerekirse; ekonomik ortamın belirsizliği, bilgiye ulaşma konusundaki güçlükler, teşvik tedbirlerinin yetersizliği ve girişimcilik olgusuna gereken önemin verilmemesidir.

Girişimciliğin ülkemizde gelişmesi adına gerekli çalışmaların yapıldığını da söylemek gerekiyor. Gerek devlet gerek özel kurumların girişimciliğe destekleri, her geçen gün gelişiyor. Üstelik bilinmesi gereken noktalardan birisi, Türkiye’de girişimciliğin Cumhuriyet döneminin başlangıcından bu yana var olmasıdır. Örneğin; 1927 yılında Teşvik-i Sanayi Kanunu uygulayama konulmuştur. Günümüz koşullarında ise girişimcilik adına güzel atılımlar yapılıyor. Elbette bunu değerlendirecek kişilerin olması da gerekiyor.

Sıfırdan para kazanmak adına aslına bakarsanız sizlere daha çok görev düşüyor. Motivasyonunuzu hiçbir zaman kaybetmemeniz, kendinizi sürekli olarak geliştirmeniz, ilgilendiğiniz alanı iyi bir şekilde belirlemeniz ve bu alanda uzmanlaşmanız, gerekli mevzuatları bilmeniz gerekiyor. Çünkü bu süreç, gerçekten zorludur. Girişimcilerin birçoğu, karşılaştıkları zorluklarla baş etmeyi öğrenmek yerine pes etmeyi seçiyor. Bu nedenle “sıfırdan para kazanmak imkansızdır, Türkiye koşullarında mümkün değildir,” gibi sitemler duyulmaya başlıyor. Şans elbette önemlidir; ama şanssız olduğunuzu düşünerek bir kenarda hayata küsmenin de hiçbir anlamı yok. Girişimcilere şu sözü armağan ediyorum ve yazımı sonlandırıyorum:

Girişimcilere Sıfırdan Para Kazanma Sözleri

Paratic Piyasalar


Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Diğer yorumlar ( 198 )

 1. çok kişinin bildiği ancak sabırsızlık yüzünden veya çevredekilerin söylemleri ile yüzüne bile bakmadığı bir iş reklam tıklama. zor değil, sadece sabır gerektiren bir iş, reklam tıklayıp, anket doldurup, çıkan görevleri yapıp kazanç sağlamak ne kadar zor olabilir ki..çok değil, az ingilizce bilgisi ile başlarda faturalarınızı ödemek için gelir elde edersiniz, sonraları ise aylık maaşınızı kazanırsınız.

    1. Ben gerçekten para kazanmaya çok ihtiyacım var fazla paraya değil yalnız para kazanmaya sadece evin tek erkeğiyim ve aldığım maaş yetmiyor yardımcı olabilecek arkadaşlar varmı

 2. Günümüzde aklını kullanan herkes hızlı ve kolay para kazanma yolları bulabilir. Böyle yazılar da ufkumuzu açıyor. Teşekkürler.

 3. Hayat güzel herşey para değil yahu, çalış çalış nereye kadar, bize çalışmadan yiyecek para lazım.

 4. Bir ton para kazanma yöntemi sıralamışsınız ve bunların hepsinin 2015 içerisinde geçerliliği var. Okuduğunda insan gaza geliyor ancak bu yöntemleri yapmak veya yapmaya başlamak o denli kolay olmuyor sanırım.

 5. Özellikle internet para kazanmak isteyen kişilere birçok seçenek sunuyor. Araştırmak lazım…

 6. 30 dakika içinde% 2 bugün hızlı ve acil krediler bugün olsun. Detaylı bilgi için e-posta (olsonfinancialgroup@outlook.com) yoluyla bana ulaşın.

 7. Selam ben sosyal reklamcı sitesini kullanıyorum gayet memnunum site ödemeleri yapıyor sizlerinde kazanç sağlamasını isterim.

 8. Öğrenciler- Bos vakti olanlar mutlaka okuyun bence
  Google play’de” whaff rewards ‘ uygulaması ile PARA kazanabilirsiniz…
  İlk önce uygulamayı indirn ve açın Facebook ile giriş Yapın sizden Kod isteyecektir kod yerine CF73308 yazın ve 0,50 $ kazanın(bende kazanıyorum, sizde isterseniz 0 dan başlarsınız)
  sonra verilen günlük görevleri yapın(oyun indirme arkadaş çağırma uygulama kullanma vb.) Günde verdiğiniz emeğe göre 5-10-15-20 dolar kadar Kazanabilirsiniz
  Not: Kod yalnızca bir kere sorulacaktìr ilk açıldığında girin

 9. Arkadaşlar Para kazanmanın en kolay yönü takiple kazan sitesindedir oturduğunuz yerden para kazanabilirsiniz ben denedim çok güzel bir sitedir sizede tercih ederim.

 10. şu gelen yorumlara bakıyorum da insanların hepsi kolay yoldan para kazanma peşinde bir taneside çalışayım didineyim derdinde değil.

 11. para kazanmanın binbir çeşit yolunu yazmışsınız ve yazınızı bayağa kişi okumuş, paylaşmış.
  merak ediyorum bu yazıyı görenlerin kaçı bu yöntemlerle para kazanmıştır acaba?

 12. Güzel Yazı olmuş. Çalış didin böylelikle başkalarının keyfine hizmet etmiş ol ama sonucunda ise kredi kartları aracılığı ile kazancını, bankalara akbabalarmış misali ipotek ettirerek ortak et! Öylece emekliliğini bekle sonra da imamın kayığına bin git öbür tarafına zamanını doya doya kendin için geçiremeyerek! Hayat böyle ve hızlıca harcanacak kadar basit yaşanmamalı!

 13. Bende para kazanmak istiyorum, edebiyat öğretmeniyim ve kpss’yi 3 yıldır kazanamıyorum. Artık boş boş evde oturmaktan canım çıktı. Darlandım.

  1. Selamlar makale yazabilecek veya bu işe ilgili duyan ancak tecrübesi olmayan kişilere evinizden iş imkanı, Makale yazarak para kazanmak istiyorsanız e-mail adresimden yada Whatsapp’dan bana ulaşabilirsiniz.
   05352159889

 14. Arkadaşlar bugün size oturduğunuz yerden para kazanma yöntemini anlatıcam. ilk olarak bu işe başlarken çok büyük hayaller içinde olmayın kazanıcağınız para 30-35$. şimdi nasıl kazanacağımıza geçelim. ilk olarak telefonumuza “WHAFF” adlı programı indiriyoruz. Bu program size bir kaç tane program veriyor ve siz onları indirdikçe para kazanıyorsunuz. bunun dışında günlük olarak size bonus para da veriyor. programı indirdikten sonra kayıt olarak “AC01040” kodunu girerseniz sizede 0.30$ bonus gelir banada herkese hayırlı kazançlar! aklınıza takılan her türlü soruyu mesaj yoluyla sorabilirsiniz.

 15. bende para kazanmak istiyorum ama neden kazanamadığım sorunu çözdüm. Sanırım herkes kazanmak istiyor ?

 16. Bir şey 40 defa diyince olurmuş der eskiler.
  O zaman (40 x Para Kazanmak İstiyorum)
  Alın size fıstık gibi formül!

 17. Merhaba. Bu uygulama indirerek para kazanma yöntemi hangisi uygulamalar için geçerli bildiğiniz uygulamalar veya bu uygulamaların listesinin olduğu bir site adresi falan var mı?

  Bu arada güzel yazı olmuş, amacı sadece kendilerine para kazandırmak olan ref üyelik sitelerinden farklı bir siteniz var. Bundan sonra takip etmeye çalışacağım.

 18. Gaziantepte para kazanmak isteyen bay ve bayan arkadaslari dacet ediyorum bir ay sonra basliyacagimiz model daha çok para kazanmak demesekte isteyen para kazanir isteyen evinin giderini ucuza alir isteyen kendisi is yapamak ister. 05309105220 bana ulasmak icin bu numaraya mesaj atin size donus yapilacaktir.

 19. kim para kazanmak istemezki? ancak bu her zaman yazınızda anlattığınız gibi kolay olmuyor.

 20. kardeş ben musa bey ile çalıştım clickbankı anlattı digerlerini amazonu kendim buldum digerlerinide netlioo yuda sitede açtım bak ama kazanç yok ne yapmm lazım kazanıyomusun sen gerçkten yardımcı olsana set falan deme iyi arastırmacıyım bnim snden gerckten kazıncıam method yardımcı olsana kardeş her şey para degil

 21. Şu ara anket doldurarak para kazandım diğer anket sitelerine de benzemiyor , ödeme yaptıklarına dair sitelerine belgede koymuşlar. Ödememi de zamanında aldım. Ayrıca hediye çeki,kontör olarak da kullanılabiliyor.Bir sıkıntı yaşamadım şimdiye kadar.

 22. burada yazan para kazanma yöntemleri doğrumudur değilmidir veya ülkemizde iş yapar mı açıkcası bilemem, ancak şunu söyleyebilirim iki saattir bu konularda araştırma yapıyorum ve bulduğum tek realistik site paratic.com oldu elinize sağlık 🙂

 23. süper içerik olmuş, insanlar neden eleştirmiş bu kadar anlayamıyorum. severek okudum paratic.com u da bundan sonra takip edeceğim güzel site yapmışsınız.

 24. anket doldurarak veya makale yazarak para kazanmak isteyenler elimin hamuruyla kazandım bloguna göz atabilirler burada işinize yarayacak bilgilere ulaşabilirsiniz.

 25. daha fazla para kazanmak istiyorum ve sayfanızı kayıt ettim, bir iki tane aklıma yatan yöntem var, bakalım inşallah kazanırız ne diyelim.

 26. Öğrenciler- Bos vakti olanlar mutlaka okuyun bence
  Google play’de” whaff rewards ‘ uygulaması ile PARA kazanabilirsiniz…
  İlk önce uygulamayı indirn ve açın Facebook ile giriş Yapın sizden Kod isteyecektir kod yerine DA74311 yazın ve 0,50 $ kazanın(bende kazanıyorum, sizde isterseniz 0 dan başlarsınız)
  sonra verilen günlük görevleri yapın(oyun indirme arkadaş çağırma uygulama kullanma vb.) Günde verdiğiniz emeğe göre 5-10-15-20 dolar kadar Kazanabilirsiniz
  Not: Kod yalnızca bir kere sorulacaktìr ilk açıldığında girin

 27. selam bende para kazanmak ıstıyorum mecubırıyetten evde oturuyorum yardımcı olursanız sevınırım

 28. Ben özellikle öğrenciler için iyi yöntemler olduğunu görüyorum. Bence bu şahane bir durum!

 29. Gunde 72 defa hergün nasıl para kazanılır? Öğrenmek isteyenler 05057064431 nolu hattı arayarak tarafımdan bilgi alabilirler. Herşey gönlünüzce olsun..

 30. Farklı yöntemler bulunuyor, teşekkürler. Bunlar dışında da fikirler olduğunu bilmek lazım elbette.

 31. , sevgili hanımlar ,avona üye olmanın tam zamanı .kayıt ücreti yok ,ilk ay katalog panorama hediye.3 kampanya hoşgeldin hediyeleri var .ilerleyen aylarda da seviyenize göre her ay çeşitli hediyeler .istediğiniz zaman bırakabileceğiniz ama asla bırakmak istemeyeceğiniz bir iş fırsatı .tek yapmanız gereken bana kendi sayfamdan mesaj atın yada ekleyin .detaylı olarak görüşelim.üyeliğinizi başlatalım .haydi avona :)05077019923 gerçekten en kolay para kazanma yontemi ozellikle bayanlar için daha fazla bilgi almak için lütfen arayın. …

 32. Insanlara is bularak para kazanin…
  Ben musa dalbudak benim hayal gucu is fikirleri bulmakta super bi beyne sahibim bir proje yaparim ki ornek : araban var trafikte sana bir araca carp kaza yap desem o projemle yapamazsin kaza…..
  Hediyelik esya var
  Tavan koruyucu guzellestirici tasarim var…
  Alcipan gibi fakat faydali bir proje
  Daha cok var…….

 33. slm ark bana göre en mantıklı yatırım yinede gayrimenkul gaziantep gelin buyrun alsat saglam kazanç

 34. Bence para kazanmak için çok paran olması gerekiyor. Atalarımızın dediği gibi para parayı çeker. Buradaki yöntemler belki çok zengin etmeyebilir ama para kazanmak için ideal işler. Herşeyden önce anlamak lazım. Iyı çalışmalar.

 35. İnternetten para kazanmak için forex gerçekten en başarılı yöntemlerden bir tanesi. Hesabınıza yatırdığınız paranın 100 katı döviz al-sat işlemi yapabildiğiniz için kar oranları çok yüksek oluyor.
  Türkiye’de son yıllarda bilinmesine rağmen yüksek bir işlem hacmi var. Üstelik yasal. Tabi ki forexten bahsediyorum 🙂

 36. Reklam-İzle Para Kazan sitelerinin içerisinde en güvenilir ve en eskisi ClixSense’dir.

  Üyelerine tıkladığı her bir reklam için 0.01$ ila 0.03$ arasında ödeme yapan bu site,

  2007 yılından bu yana internetten para kazandırma konusunda faaliyette ve 2 milyonu aşkın üyesi ile bugüne kadar ödemelerini aksatmayan nadir tıkla-kazan (PTC) sitelerinden birisidir.

 37. İNTERNETTEN PARA KAZANMANIN YOLU BURDA ARKADAŞLAR. ÖNYARGILI DAVRANMAYIN BİR BAKIN DERİM. GÜNLÜK YEMEĞİM ÇIKACAK KADAR KAZANIYORUM. NE KADAR UĞRAŞIRSAN O KADAR KAZANIYOSUN.

 38. Fikret.Ben diyorumki benim acil para kazanmam lazim üye oluyorsun yok dolar.yok altın bilmem .artık borsa gibi şeyler benim param olsa .ne gerek varki bunlara param olmadan kazandira biliyorsan okey tşk ler

 39. Arkadaşlar yazılanlar iyi güzelde kazanılanlar gerçek paramı çözemedim.Biri kazanılan para hesaba nasl giriyor veya ele nasıl geçiyor yazarsa bilmeyen herkesede faydası olacaktır.Şimdiden teşekkürler..

  1. eskiden bunun adına rulet deniyordu bir miktar para gönderiyordun yeditane zarf geliyordu bu yedi zarfı yedi kişiye veriyordun onlarda para yatırıyorlardı onlarada yedişer zarf geliyorduonlarda o zarfları başka üyeler bulup para yatıttırıyorlar üyeler çoğalıp paralar yatırsa düzgün bir şekilde ilk para yatıran para kazanmaya başlıyor üye bulup para yatırazsanız sistem sizi dışarı atıyor yatırdığınız paraları kaybediyorsunuz bir nevi zincirleme yardımlaşma zincirin bir halkası koptumu paranızı kaybediyorsunuz biz ne paralar kaybettik bu yolla tecrübe konuşuyor.

 40. Siz forexe başlangıç için bir miktar para yatırıyorsunuz.(tutar size kalmış, 100 tl de olabilir örneğin, 5000 tl de).Sonrasında dövizde, altında vb.ürünlerde işlem yapıyorsunuz.Yüksek kazanç olmasının sırrı ise, kaldıraç oranı, yani hesabınıza yatırdığınız rakamın 50 katı, 100 katı işlem yapıyorsunuz.
  Mesela hesaba 100 tl yatırdıysanız, 50 katı yani, 5000 tl niz varmış gibi al-sat yapıyorsunuz.Kar’a geçince 5000TL nin karını alıyorsunuz. Bu yüzden kazanmak kolay ve yüksek.Birçok blogspot sitelerinde detaylıca anlatılmış.Forex ipucu hakkında bilgiye de aynı şekilde bloglardan ulaşabilirsiniz.
  Kazandığınız rakamı hesaba havale ile bankalar arasında gerçekleştiriyorsunuz.Herşey ücretsiz.Ancak yeni başlayanlar önce eğitim almalı, detaylı araştırmalı. Yoksa kazanayım derken yatırdığınız parayıda kaybedebilirsiniz.

 41. Merhaba cmoon mesajlasma sistem iturkiye yeni çıktı 72 saat oldu co k kazandircak her üyeye 34 tl kazandircak.100 üye yapsan mersedes a180 veriyor.daha çok kazaz yöntemleri var.iletişime geçim sizde ekibin parçası olun.

  1. Dostum nasıl bulabiliriz bu siteyi..
   Google de nasıl aratacaz veya site ismi tam girer misin ?

 42. Kolayca para kazanmaya başlayabilirsiniz. Kayıt olun,giriş yapın ve kolayca para kazanın. Unutmayın Patron Sizsiniz!!!

 43. Bilgisayarınız gunde 10 saat açık tutarak oturdugunuz yerden para kazanamaya ne dersiniz detaylar için 0532 4632039 (Alper) u arayın ve hemen kazanamaya başlayın. Ayda 1750 TL geliriniz olsun

 44. Arkadaşlar şuanda benimd içinde olduğum bir sistem var bu sisteme parayı yatırıyorum 2.5 katını yıl içerisinde teslim alıyorum garantili herkes kazanıyor ciddi yatırımcılarla birbir görüşüp bilgi alışverişi yapabiliriz.

 45. Bu yöntemlerde eskidi artık 😀 aslında ciddi manada kazanmak istiyorsak özgün bir fikir üretip onun üzerine çalışmak gerekiyor . Yoksa anca başkalarına para kazandırırsın

 46. Valla internette para kazanma ile ilgili bir sürü yöntem denedim. Hesap açtım. Siteler açtım. Bir sürü paralar yatirdim adamlarin hesaplarina şifreler verdiler 4 yıl oldu cebime bir lira bile girmedi hep gitti. 2 çocuk annesiyim yaş 26 yaşlandım maalesef. Artık böyle şeylere inanmak içimden gelmiyor bi türlü. Borç çok bitmek bilmiyor. Yani para yok. Internet falan hikaye gibi. Şimdide sahibindene üye oldum. Ama kafa acayip karışık ne yapsam olmuyor olmuyor olmuyor.

  1. Hilal hanim guzel bir yatirimci iseniz gorusebiliriz cok guzel bir is sahibi yapabilirim sizi sadece bilgisayarinizin harddiskini kiraya vererek

  2. haklısınız bende çok dolandırıldım en son 3000$ kazıktan Sonra aklın başıma geldi ve nihayet önce 100tl lik bir serin ayeyle başladığım işim sonunda güven verdi yalan dolan olan onca şeyden sonra kendi yönettiğim paramla güzel kazançlar sağladım
   Umarım sizde başarırsınız.

 47. internetten para kazanmanın Hayal olduğunu anladıktan sonra asıl kazancın küçük birikimlerle olduğuna kanaat getirip küçük bir başlangıç ile basladikta sonra gerçekten benim gibi düşünen insanlara ulaşıp beraberce para kazanmaya başladık bu yontemle ne kadar insana ulasirsam herkesin kazancı aynı oran da artmaya başladı.

 48. Günde 5 dakika internetten reklam tıklayarak ciddi paralar kazanabilirsiniz. Kendimin de dahil olduğum sistem hakkında bilgi almak isterseniz bana e-posta atabilirsiniz. Bu sistem sayesinde araba alanlar bile oldu onları da size gösterebilirim.

 49. Yav ne saçma yorumlar var öyle. Bazıları büyük bi ciddiyetle yazmış uzun uzun. Kısa yoldan para kazanmak istiyorsanız paratic.com u örnek alın. Para nasıl kazanılır, nasıl zengin olunur diye diye adamları zengin ettiniz ☺️

 50. Tavuk satin alip yumurta urettiginiz sanal bir ortamda uzun vadede cok guzel kazanclar saglayabilirsiniz.
  Oyunun en begenilen yonu saat basi hediye cekilisi olmasi ve bu cekilisten uretim,yem,altin(1 altin 1 tl), en onemliside 15tl degerinde tavuk kazanabiliyor olmaniz 😉 ve tavuk kazanma oranida gayet yuksek site adminin soyledigine gore ayda en az 10 tavuk kazanma sansiniz mevcut ben iki gunde iki adet tavuk ve iki altin kazandim 🙂 gelin birlikte kazanalim..

 51. daha fazla para kazanmayı herkes gibi bende istiyorum. bunun için nereden başlayacağımı bilmiyorum, birçok yöntem mantıklı geliyor yazınızı okuduğumda, ancak nereden başlamalıyım bunu gerçekten bilmiyorum.

 52. Bazı sitelere girip üye oluyorum sadece okuyarak para kazanıyorum. İnanın çok kolay günde 12-20 TL kazanmak için tek yapman gereken üye olmak..

 53. Reklam izleyerek para kazanabilirsiniz kendinize alt üye toplayarak kazancınızı katlayın.

 54. Şimdi şöyle bir gözlemde bulundum. Herkes yatırıma, borsaya, forexe göre yorum yapmış. Ayrıca yazılanların yalnızca bunlardan bahsettiği gibi bir yorum yapmış. Arkadaşlar burada bir sürü yöntem var, size gidin illa yatırım yapın denmiyor. İşte gerçek şu; aslında hepiniz oradan para kazanmak istiyorsunuz. O yüzden sanki yazıda yatırımdan bahsedilmiş gibi davranıyorsunuz. El insaf be…

 55. Noxwin daha önce bonus almamış kullanıcılarına 5 TL bonus veriyor gençler 100TL ye kadar da yatırımsız çekebiliyorsunuz. Bence kaçırmayın!

 56. Oyun oyna para kazanmak hem cok keyifli hemde para kazan tavuk inek al onlarin sütünü yumurtasini sat para kazan beklemene gerek yok her siteye girişinde sat ve paran biriksin tavsiye ederim

   1. Hangi site..hangi oyun..iki yasindaki yavrumla disarda calismam zor…lütfen yardim edin..nasil olacak

 57. BUGÜNE KADAR BİLGİSAYARINIZ SİZE PARA KAZANDIRDI MI?
  TABİKİ HAYIR…

  -Bilgisayarı aldınız taksitleri ödediniz,
  -İnterneti ödediniz,
  -Elektrik parasını ödediniz,
  -Bozuldu tamir ücretini yine siz ödediniz…

  ARTIK BUNA BİR SON VERİN

  GÜNDE 10 SAATLİĞİNE BİLGİSAYARINIZ AÇIK OLDUĞU İÇİN BİLGİSAYAR BAŞINA
  AYLIK 1800 TL YE KADAR PARA KAZANIRSINIZ.

  NOT:
  PC başında olmanız gerekmiyor,
  Ürün Satmanız gerekmiyor,
  Aktiflik yok.
  Dert YOK ! Tasa YOK !

  Siz Değil Sizin Bilgisayarınız çalışacak ve Size Para Kazandırcak.(Siz fiziksel olarak çalışmayacaksınız,bilgisayarlarınız çalışacak)
  Bu kazanç ile gelir kaynaklarımızı çoğaltır ve ayda minumum bir bilgisayar ile 1500 tl sabit ve net kazanç elde ediyoruz.
  Bu ekstra gelire herkesin ihtiyacı var ve herkes yapabilir. 🙂

  Ülkemizin her yerinden bu iş ile ilgilenen Ciddi ve ve Bilinçli arkadaşlarımızı bekliyoruz

  1. bunlar kimseye ödeme yapmamış ingiliz bağlantılı bi şebeke çıkmışlar sayfaları soruşturmaya girmiş

 58. para yok pul yok sigara var ulan şu dünyada bir benmi fazlayım diye soruyorum kendime şu dünya bi tek zengin olarak benimi kaldıramıyor diyorum gülmüyor olan felek yüzümüze dayı lazım dayı yoksa kimse kimseye bedava para vermiyor

 59. Para kazanmak istiyorsanz en az 4 adet bilgisayar ile knight onlinede ticaret yapacaksnz yaptıgınız gbleri bynogame gamesatış yeşilyurt gibi sitelere satacaksnz 4 bilgisayarla min kazanç yetenegede baglı olarak 1000-1500 arası değişir

 60. Arkadaslar işin gerçeği şu PARA, PARA İLE KAZANİLİR. O yüzden fazla kendinizi yormayın. KAİROS diye bir sistem var. Ben kazanıyorum sizde araştırın bakın beyler bayanlar . Bilgisayarınızı günde 10 saat açık tutarak para kazanabilirsiniz…

 61. Harika bilgilendirme olmuş. Hayıflanmak yerine böyle araştırmalar yapıp hareket geçsek bizim için ne kadar da iy olur olysa. Çok üşengeçiz çoook. :/

 62. Bu haber 2 yıl önce yazılmış ama halen güncelliğini koruyor olması önemli bir şey, tebrik etmek gerekiyor, bravo paratic.com!

  1. Teşekkürler Emre Bey. Paratic.com platformunun, diğerlerinden farkı da bu. İçeriklerimizi “yaz – bırak” prensibiyle değil, “güncel ol” prensibiyle yönetiyoruz.

 63. Ben bu yazıya yıllar önce bir kere daha bakmıştım. Dandikti açıkcası, bugün facebook’ta reklamlarınızı gördüm, içeriğiniz oldukça gelişmiş. Böyle eski içeriklerini güncelleyen, kendisini geliştiren sitelere bayılıyorum. Paratic.com’u artık direk takibime aldım. Başarılarınızın devamını dilerim.

 64. Bugüne kadar internetten para kazanmak için birçok yöntem denediğinizi biliyorum. Bende denedim ve en kolay ve eğlenceli para kazanma yolunu buldum diyebilirim. “WHAFF” uygulaması ile oyun indirip, oynayıp para kazanabilirsiniz. Uygulamaya kayıt olurken EG47703 referans kodunu yazarak ilk kaydınızda 1$ kazanabilirsiniz iki senelik üyesi olduğum için sanırım bu miktarı veriyorlar kısacası sizde kazanın bende 🙂

 65. Öncelikle Merhabalar aslen orduluyum samsunda ikametgah ediyorum İkametgah Etmekteyim Adım serkan sursan su ürünlerinde çalışıyorum Yapıyorum 45 Milyar Koçfinansa Olan Borcum Dolayısıyla Arabama İcra Geldi Kredi Kartlarım Patladı Şunu Diyeceğim Allah Benim Başıma Gelenleri Düşmanımın Başına vermesın Toplamda 97bin borcum vardır ancak Bir Astsubay Arkadaşım Bana Çözüm Yolu Olarak İddayı Önerdi Kendiside Oynuyordu Bende Onun Tavsıyesı Üzerine Oynamaya Başladım Başladım Ama Ben Bilmıyorum Benım yerıme Kendi Oynamış Oldugu Kuponları Banada Oynuyordu 3 Veriyorduk 1 Alıyorduk Bende Kazanıyoruz Diye Sevınıyorum Halbuki Verdiğimiz Kazandıgımızı Kurtarmıyordu Ama Elime Toplu Para Gelınce İşimi Görüyordu Derken Arkadaşımın Bileciğe Tayını Çıktı Gitti Ben İddadan Anlamadıgım İçin Rasgele Oynuyorum Ama tutturamıyorum Daha Sonra Arkadaşıma Akıl Danıştım Bana İddaa Oynamayı Bıraktıgını Söyledi Senın 50 Milyar Civarı Borcun Vardı Nasıl Kapatıp Bıraktıgını Sordum Bana Birisini Önerdi Belli Bir Ücret Karşılıgında Kendisinden Kupon Aldım Vip Grupları Veya Tek Kupon Verebıldıklerını Söyledı Ben Vıp Gruplarına Girdim 1 Haftalık Vip Gruplarına Dahil Oldum Ve Daha Sonra Bende İddaa Oynamayı Bırakmaya Karar Verdim Evet 1 Haftam Dün Doldu Ve Gereklı Miktarda Borcumu Karşılayacak Parayı Fazlasıyla Elde Ettim Bu Yazıyı Sadece Benım Gibi Zor Durumda Olan İnsanlar İçin Paylaşıyorum Kesinlikle Reklam Yada Bir Rant Elde Etmek Gibi Bir Amacım Yok Başıma Gelen Hayat Hikayem Bundan İbarettir Size Kazandıgım O Kardeşin Hesabını Vereceğim İsteye İletişim Kurabılır İsteyen Kurmaz Anlattıklarım Kesinlikle % 100 Doğrudur…

  1. Birader adın ne iş yaptığın ve nereli olduğunun dışında verdiğin bilgilerden hiçbir şey anlaşılmıyor numarayı ekle özelden soralım detayları

 66. Bir şey üretin ve bunu internet sayesinde dünya ile buluşturun. Budur internetin sırrı. Tabi ne üreteceğine karar vermek ise ne ile ilgili bilgi ve becerin olduğuna bağlı. Elinde somut bir ürün olduktan sonra bunu heryere pazarlayabilirsin, bu bir fincan da olabilir, kamp yaparken kullanılabilecek bir eşya da, bir grafik tasarım ürünü de olabilir ama üretmek şart.

 67. kimileri akıl verme iş ver demiş. arkadaşlar ne saçmalıyorsunuz. gerçekten bu zihniyetiniz sizi bitirdi.

 68. Stok fotoğrafçılığı hakkında daha fazla bilgi verebilir misiniz. Nasıl yapabiliriz. Ben fotoğraf çekmeyi çok seviyorum. Bu işe nasıl başlayabilirim.

 69. İnternette biraz araştırma yapmayı öğrenmeliyiz bence. Çünkü herkes kendine göre bir para kazanma yolu bulabiliyor.

 70. Sanal pet sistemi var. Bu sistem size ücretsiz balık ve 500 para vererek başlatıyor. 100 para daha kazandığınızda ki bir gün düzenli oynarsanız kazanırsınız bonuslardan hemen, ikinci balığı da alırsınız. Daha sonra azar azar aynı sistmle hayvan miktarınızı arttırabilirsiniz.

 71. İnternette biraz araştırma yapıldığı zaman birbirinden farklı hızlı para kazanma yöntemleri karşımıza geliyor. Değerlendirin arkadaşlar

 72. Hızlı para kazanma konusunda da ek bilgiler verecek misiniz? Bu yazınızı gerçekten beğeniyorum. Teşekkürler.

 73. İçeriği beğendim. 😀
  Para konusunda hassasımdır takibe alacağım. 🙂
  Buarada siteniz gayet güzel ama finans konularında daha fazla yönelmeniz bence daha iyi olur. Domainden yola çıkarak para üzerine içerikler görmek daha memnun edecektir biz ziyaretçileri.

 74. Yazı güzel de ürettiklerini nereye satacağım alan yok oyuncak örüyorum havlu yapıyorum. Ütü yap demek kolay yaparım kimin ütüsünü yapayım? 43 yaşıma kadar iyi şartlarda yaşadım. Şimdi düştüm kim kaldıracak hayat zor…

 75. Merhaba Arkadaşlar,

  Ben internette yaptığım araştırmalar sonucunda kendi yöntemimi buldum. Size de araştırma yapmanızı tavsiye ederim.

 76. paratic.com yakından takip ettiğim bir site gerçekten de tüm yazılarınıza hayranlık duyuyorum. Burada açıklamış olduğunuz internetten para kazanma yolları bizzat hayatıma tatbik ettiğim para kazanma yöntemleri teşekkürler.

 77. biraz emek verdikten sonra ciddi paralar kazanabilirsiniz internetten oyun oynayarak. bence denemelisiniz, evet ev geçindirmiyor ancak en azından kazandırıyor.

 78. paradan para kazanmak gerek arkadaşlar. internete yatırım yapmak şu sıralar en mantıklısı, yine diger para kazanma methodlarıda uygulanabilir.

 79. lr health beauty alman firmasi aloe vera urunleri ve a.z saglik bakanligindan onayli kozmatik urunleri satis danismanligi gercekten cok kazandiran bir is° /40 kar payi ile satis yapip kendinize ekip kurarak yani uye ekleyerek zengin olabilirsiniz

 80. Ben de internetten hızlı para kazanılır mı hiç diyordum ki kazanılıyormuş gerçekten. Siz de inanın arkadaşlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir