Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Marc Benioff, Oprah Winfrey ve 3 Ünlü Lider Başarısını Meditasyona Bağlıyor

Marc Benioff, Oprah Winfrey ve 3 ünlü isim daha, başarısının meditasyon unsuruna bağlı olduğunu savunuyor. Peki, meditasyon iş dünyasının ünlülerini nasıl etkiliyor?
Marc Benioff, Oprah Winfrey ve 3 Ünlü Lider Başarısını Meditasyona Bağlıyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Meditasyonun, başarıya ulaşmada ne kadar etkili olduğu yapılan pek çok farklı araştırmayla kanıtlanmış durumda. Yani günümüzün en başarılı iş insanlarının meditasyon yöntemini kullandığını öğrenmek şaşırtıcı olmamalı.

Bu noktada; iş dünyasının 5 ünlü isminin meditasyonu nasıl kullandığıyla ilgili açıklamalarına değinebiliriz. Çünkü Marc Benioff, Oprah Winfrey, Kobe Bryant, Andrew Cherng ve Arianna Huffington gibi isimlerin başarılarının sırlarını öğrenmek, herkes için dikkat çekici olmalı!

Meditasyonu iş yeri stresini yönetmek için ana stratejisi olarak kullanan isimlerden bir tanesi Marc Benioff!

Salesforce CEO’su Marc Benioff Meditasyon Yorumu Salesforce CEO’su Marc Benioff’un başarı kuralları arasında yer alan meditasyon ögesi, ünlü girişimcinin bugünlere gelmesinde önemli bir rol oynamış. Salesforce’u kurmadan önce Oracle’da çalışan ve şirketinin ilk dönemlerinde pek çok kişinin olumsuz tepkisiyle karşılaştığını anlatan Benioff, verdiği bir röportajda meditasyona Oracle’da bulunduğu dönemde başladığını söylemiş.

Buna göre Benioff, Oracle’da hızla yükselen bir çalışan olduğu yıllarda yaşadığı stresi azaltmak için meditasyona başvurmuş.

Salesforce CEO’su Marc Benioff Meditasyonla Stresini Azaltıyor Zihninin her zaman açık olmasıyla ilgilenen biri olarak meditasyonun o dönemlerdeki stresini azaltmaya epey yardımcı olduğunu görmüş. Şu anda Salesforce’taki çalışanlarının haftada iki kez yoga yapma fırsatlarının olduğunu söyleyen Benioff, verdiği son röportajlardan birinde meditasyonun liderlik şeklini nasıl etkilediğini de anlatıyor.

Bu pratiğin kendisine o an içinde olmayı ve iyi bir dinleyici olmanın ne anlama geldiğini öğrettiğini söylüyor.

Arianna Huffington Her Sabah Meditasyon Yapıyor Diğer taraftan; bir zamanlar dibe vurmuş ünlü isimler arasındaki Arianna Huffington da meditasyonu kullandığını söylüyor. Başarılı kadın girişimci, neredeyse bulduğu her fırsatta güne 20 – 30 dakikalık bir meditasyonla başladığını, bunun verimlilik ve performans için en etkili araç olduğunu savunuyor. Ayrıca meditasyonu alışkanlık haline getirmek isteyenlerin kurucusu ve CEO’su olduğu Thrive Global’ın uygulamasını indirmelerini öneriyor.

ABD’li restoran zinciri Panda Express’in kurucusu Andrew Cherng de meditasyonu iş hayatındaki başarısı için akıllıca kullananlardan.

Panda Express’in kurucusu Andrew Cherng Meditasyon Yorumu Hatta bir keresinde epey stresli görünen bir yöneticiyi meditasyon yapmaya teşvik etmek için devam eden toplantıyı durdurmuş. Buna ek olarak; yıllardır meditasyon yapan Cherng, personelini de meditasyon gibi strese iyi gelen hobiler edinmeye davet ediyormuş.

Şirketinin başarısını çalışanlarının fiziksel ve zihinsel sağlıklarına bağlayan Cherng düşüncesini; “nesneymiş gibi davrandığınız birinden iyi iş yapmasını bekleyemezsiniz” sözleriyle aktarıyor.

90. Oscar Ödülleri’nde Dear Basketball ile adından söz ettiren efsane basketbolcu Kobe Bryant da meditasyonun yararlarını öve öve bitiremiyor.

Kobe Bryant Meditasyon Yapan Ünlü Kişilikler ArasındaKendisine bu alışkanlığı kazandıranın Zen Master lakabıyla tanınan Phil Jackson olduğunu belirten Bryant, Jackson’un meditasyonu spora getiren öncüler arasında yer aldığını da vurguladı. Dünyanın en çok hayran olunan isimleri listesinde ilk sıralarda yer alan milyarder Oprah Winfrey de meditasyon yaptığını sık sık söyleyen ünlülerden.

Zaten internet sitesinde de kendisini “resmi meditasyonun büyük bir savunucusu” olarak tanımlıyor ve herkese gün içinde düşüncelerine zaman ayırmayı öneriyor. Ve bu 5 isim dışında daha pek çok kişi hem iş hem de özel hayatlarındaki başarılarını meditasyona borçlu olduğunu söylüyor. Kısacası içinde bulunduğumuz çağın karmaşasında meditasyon; dikkate alınması gereken bir öneri olarak karşımıza çıkıyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu