Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Banvit Enerji için Tür Değişikliği ve Yönetim Kurulu Üye Ataması Yapıldı

Banvit'in %100 bağlı ortaklığı olan enerji şirketinde tür değişikliğine gidilirken, yönetim kurulu üyesi olarak Tolga Gündüz atandı.
Banvit Enerji için Tür Değişikliği ve Yönetim Kurulu Üye Ataması Yapıldı
Son Güncelleme: 
Yorum

Banvit Bandırma Vitaminli Yem Sanayi Anonim Şirketi bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) %100 bağlı şirketi için bildirim gönderdi.

Yapılan açıklamaya göre; Banvit’in %100 hissedarı olduğu Banvit Enerji ve Elektrik Üretim Limited Şirketi’nin, 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’nun 180. ila 190. maddeleri arasında düzenlenen tür değiştirme hükümleri uyarınca anonim şirkete dönüştürülmesine karar verildi.

Yapılan tür değişikliği işlemi sonrasında Banvit’in, enerji şirketinin yönetim kurulu üyesi olarak atanmasına karar verildiği de bildirildi. Banvit Enerji ve Elektrik Üretim Anonim Şirketi’nin tüzel kişi yönetim kurulu üyesi sıfatıyla Banvit’i temsilen Tolga Gündüz’ün atandığı açıklandı.

Açıklamanın geldiği sıralarda Banvit hisseleri (BANVT) TSİ 15:45 sularında %0,97 oranında yükselişle 72,60 liradan işlem görmeye başladı.
Banvit Hisseleri Yüzde 0,97 Yükseliş
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Hisseler Ağustos ayının başından bu yana 65 lira bandında hareket etti. Dünkü işlemlerde ise 65,15 ile 72,05 lira aralığında dalgalandıktan sonra günü 71,9 liradan tamamladı. Bugünkü işlemlere ise 70 liradan düşüşle başlayan hisseler, 68 – 70 lira aralığında hareket etti.

Banvit hisseleri TSİ 14:25 sularında bir yükseliş eğilimi başlatırken, 77,5 liraya kadar tırmanmayı başardı. Ancak burada tutunamayan hisseler 72 lira bandına kadar geri çekildi.

Hisselerdeki yukarı yönlü ivmenin devam etmesiyle birlikte 76,56 ve 81,53 liradaki direnç noktaları izlenecek. Aşağı yönde ise 67,56 ve 63,53 liradaki destek noktaları takip edilecek.

Banvit hisselerinin fiyat performansı incelendiği zaman; haftalık %10,06 oranında değer kazandığı görülüyor. Aylık bazda %12,29 oranında yükselen hisseler, geçen yılın aynı zamanına göre %188,60 oranında daha yüksek bir seviyeden işlem görüyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu