Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Ödenmiş Sermayesini 2’ye Katlamak İsteyen Avrasya GYO İzahnamesini Onaya Sundu

Avrasya GYO, ödenmiş sermayesini kayıtlı tavan içerisinde ikiye katlamak istediğine yönelik hazırladığı izahnameyi SPK'nın onayına sundu.
Ödenmiş Sermayesini 2’ye Katlamak İsteyen Avrasya GYO İzahnamesini Onaya Sundu
Son Güncelleme: 
Yorum

Avrasya Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. (Avrasya GYO) 11 Mart tarihli yönetim kurulu kararına göre sermayesini kayıtlı tavan içerisinde iki katına çıkarmak istiyor. Bu kapsamda çalışmalarını yapan şirket, hazırladığı izahnamesini bugün itibarıyla Sermaye Piyasası Kurulu’nun (SPK) onayına sundu.

Avrasya GYO ödenmiş sermayesini 111.600.000 liradan 223.200.000 liraya bedelli artırmaya karar verdi. 360 milyon lira olan kayıtlı sermaye tavanı içerisinde gerçekleşecek olan artırım %100 bedelli olarak gerçekleşecek. %100 rüçhan hakkı kullanım oranı da belirleyen şirket, SPK’dan gelecek yanıtı bekliyor.

Şirketin BIST Mali endeksinde yer alan AVGYO kodlu hisseleri, TSİ 11:30 sularında %4,39 oranında yükselişle 3,33 liradan işlem görüyor.
Avrasya GYO Hisseleri %4,39 Yükseliş
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Hisseler dünkü işlemleri 3,19 liradan sonlandırdıktan sonra bugüne güçlü bir yükselişle 3,21 liradan başladı. Açılış sırasında 3,37 liraya kadar yükselen hisseler, daha sonra 3,40 lira sınırına kadar yükseldi. Buradan bir miktar gerileyen hisseler, %4’ü aşan güçlü performansla işlem görmeye devam etti.

Pazartesi günkü çöküşün ardından 2,59 lira sınırına kadar gerileyen hisseler, dün itibarıyla buradan toparlandı. Yeniden 3,20 liranın üstünde seyretmeye başlayan hisselerde 3,41 lira ilk direnç noktası olarak takip ediliyor. Bu seviyenin yukarı yönlü kırılması durumunda 3,50 lira izlenmeye başlanacak.

Avrasya GYO hisseleri için destek noktaları ise 3,22 ve 3,12 lirada bulunuyor.

Hisselerin fiyat performansını incelediğimiz zaman; haftalık bazda %4,40 yükseliş kaydettiği görülüyor. Aylık %4,87 negatif getiriye işaret eden hisseler, yıllık bazda %403,03 değerlenmiş durumda.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu