Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Kayıtlı Sermaye Tavan Artırımının Tescili Yapılan Atlas Menkul Hisseleri Yükseliyor

İstanbul Ticaret Sicili Müdürlüğü Atlas Menkul Kıymetler Yatırım Ortaklığı’nın kayıtlı sermaye tavan artırımı ve geçerlilik süresinin uzatılması talebini tescilledi.
Kayıtlı Sermaye Tavan Artırımının Tescili Yapılan Atlas Menkul Hisseleri Yükseliyor

Atlas Menkul Kıymetler Yatırım Ortaklığı A.Ş., 12.07.2021 tarihinde yapılan olağan genel kurul toplantı kararlarına yönelik açıklamada bulundu. Şirket kayıtlı sermaye tavan miktarının 100 milyon TL’den 240 milyon TL’ye çıkarılması konusunu pay sahiplerinin onayına sunmuştu.

Ayrıca geçerlilik süresinin de 2021-2025 yılları arasına uzatılması istendi. 24 Şubat 2021 tarihinde Sermaye Piyasası Kurulu’na başvurusu yapılan kayıtlı sermaye tavan artırımı ve süre uzatımı ortaklar tarafından onaylanmıştı.

Bugün (28.07.2021) itibarıyla ise İstanbul Ticaret Sicili Müdürlüğü tarafından tescil edildiği duyuruldu.

Atlas Yatırım Ortaklığı hisseleri, bugünkü işlemlerde pozitif olsa da haftalık bazda ekside fiyatlanıyor.
Atlas Yatırım Ortaklığı Hisseleri %1 Artıda
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Borsada ATLAS koduyla yer alan hisseler, 26 Temmuz haftasına 1,67 liradan başladı. Ardından kademeli bir düşüş sergiledi. Bu haftanın en yükseğini 1,69 lira ile Pazartesi günü kaydeden şirket hisseleri, en düşüğü 1,56 ile dün kapanışa doğru yaptı.

Salı gününü 1,57 lira seviyesinden tamamlayan hisseler, bugünkü işlemlerde 1,57 – 1,61 arasında sınırlı değişim gösterdi. Saat 11.36’da %1,27 artışla 1,60’tan işlem görüyor.

Günlük değişimi, %1,91 artış olan hisseler, haftalık bazda yatırımcısına %4,19 oranında kaybettirdi. Aynı şekilde aylık ve yıllık dönemlerde de yatırımcısının yüzünü güldürmedi.

4 haftalık işlemlerde 1,56 – 1,93 arasında fiyatlanıp %5,88, 52 haftada 1,25 – 2,73 arasında fiyatlanıp %4,76 oranında değer kaybetti.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum