Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

İlk Yarıda Kârını %253 Artıran Asos Hisseleri 1 Yılda %170 Kazandırdı

İngiliz online perakendeci Asos, pandemiden yararlanarak ilk yarıda kârını yüzde 253 artırdı ve rekor kırdı.
İlk Yarıda Kârını %253 Artıran Asos Hisseleri 1 Yılda %170 Kazandırdı

Dünya ekonomilerini alt üst eden ve bazı sektörlerde kalıcı izler bırakan Covid krizi, bazı sektörleri de benzersiz kazançlara yönlendirdi. Onlar arasında yer alan İngiliz online perakendeci Asos, kârıyla rekor kırdı.

Online perakendecilik salgından yararlanmaya devam ederken Asos, ilk yarı kârı yüzde 253 artışla 106 milyon sterlinlik rekora yükseltti. Toplam grup gelirleri yüzde 24 artışla 1,97 milyar sterlin oldu. Aynı zamanda tüm yıl beklentilerini artırdı.

Şirket, Covid-19’un hızlandırdığı tüketici trendlerinin, özellikle İngiltere ve Avrupa’nın çoğunda ticareti artırdığını söyledi.
Asos Hisse
Kaynak: MarketWatch

Üstelik açıklamaya göre İngiltere pazarı istisnai performans gösterdi ve satışları, diğer pazarlarda bildirilen büyüme oranından çok daha fazla %39 arttı. CEO’su Nick Beighton, İlk yarıdaki olağanüstü performansımızdan çok memnun olduklarını belirtti.

Şirketin hisseleri yıl başından bu yana yüzde 19’un üzerinde artıda bulunurken bir yılda yüzde 170 getiri sağladı.

Dünya Sağlık Örgütü’nün COVID-19’u küresel bir salgın ilan ettiği 11 Mart 2020’de hisseleri 2,113’ten kapanan Asos hisseleri 7 Nisan’da 5,788 seviyesinde kapanış yaptı. Bugün ise TSİ 14.50 sıralarında yüzde 1,52 ekside 5,700 seviyelerinde hareket ederken görüldü.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum