Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Aselsan Düşüşünü Hızlandırarak Yaklaşık 2 Ayın En Düşüğünü Gördü

Aselsan hisseleri bugünkü satışların etkisiyle birlikte sert geriledi ve 27 Temmuz'dan sonra görülen en düşük seviyelere indi.
Aselsan Düşüşünü Hızlandırarak Yaklaşık 2 Ayın En Düşüğünü Gördü

Küresel piyasalarda koronavirüs delta varyantına bağlı olarak büyüme endişeleri devam ediyor. Merkez bankalarının yapacağı açıklamaların beklendiği yeni hafta ise risk iştahının azalmasıyla birlikte düşüşle başladı. Küresel piyasalarda etkili olan düşüşler, Borsa İstanbul’a da yansıdı.

Aselsan hisseleri BIST 100 endeksinin haftaya düşüşle başlamasını takiben büyük bir geri çekilme gösterdi. Bu gerilemeyle birlikte yaklaşık 2 ayın en düşük seviyesine geriledi. 27 Temmuzda 14,51 lirayı gören Aselsan hisseleri, bugün 14,58 liraya kadar geriledi.

Aselsan hisseleri (ASELS) TSİ 12:02 sularında %1,35 oranında düşüşle 14,66 liradan el değiştirmeye başladı.
Aselsan Hisseleri Yüzde 1,35 Oranında Düşüş
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Geçen haftaki işlemleri 14,86 liradan tamamladıktan sonra yeni haftaya 14,74 liradan açılış gerçekleştirdi. Açılışın gerçekleştiği ilk 5 dakika içerisinde 14,68 liraya kadar geriledi. Hisseler açılışla birlikte gelen satışların etkisiyle TSİ 10:10 sularında 14,58 liraya kadar geriledi. Buradan hafif toparlanan hisseler, 14,60 – 14,67 lira aralığında dalgalanmaya başladı.

Aselsan hisselerine gelen satışlar, Eylül ayının başından bu yana devam eden düşüşün nedeni olarak görülüyor. Hisselerin yaşadığı bu düşüş serisiyle birlikte Temmuz ayının ikinci yarısında elde edilen kazançlar silinmiş olundu.

Hisselerde düşüşün devam etmesiyle birlikte kısa vadede 14,57 ve 14,48 lira seviyeleri destek olarak görev yapıyor. Yukarı yönde ise 14,75 ve 14,84 lira seviyeleri takip ediliyor.

Aselsan hisselerinin haftalık performansı %3,04 oranında negatif yöne işaret ederken, aylık bazda %4,74 oranında değer kaybettiği görülüyor. Hisseler yıllık periyotta ise %9,17 oranında kayıp yaşamış durumda bulunuyor.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum