Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Arena Bilgisayar Hisseleri JCR Avrasya Değerlendirmesi Sonrası Yükseldi

Arena Bilgisayar hisseleri %2’den fazla yükselirken, yatırımcılar kredi derecelendirme kuruluşu JCR Avrasya’nın raporunu değerlendiriyor.
Arena Bilgisayar Hisseleri JCR Avrasya Değerlendirmesi Sonrası Yükseldi
Son Güncelleme: 
Yorum

JCR Eurasia, Arena Bilgisayar Sanayi ve Ticaret A.Ş. hakkındaki değerlendirme raporunu açıkladı. Kurum saat 15.00’te, şirket ise saat 16.00’da KAP (Kamuyu Aydınlatma Platformu) duyurusu yaptı.

JCR Avrasya, Arena Bilgisayar’ın uzun vadeli uluslararası yabancı para notunu BB, görünümünü durağan olarak açıkladı. 30.06.2021 mali tablosu dikkate alınarak yapılan değerlendirmede, uzun vadeli ulusal notu AA- (stabil görünüm), kısa vadeli ulusal notu A-1+ (stabil görünüm) olarak paylaşıldı.

Arena Bilgisayar’ın ARENA kodlu hisseleri, saat 16.07’de %2,18 artışla işlem görüyor.
Arena Bilgisayar Hisseleri %2,18 Artıda
Kaynak: Paratic Piyasalar

9,86 liradan fiyatlanan hisseler açılışı 9,72’den yaptı. Saat 11.00’de 9,35 ile günün en düşük seviyesine geriledi. Bu noktadan sonra toparlanmaya geçti. Saat 15.50 sonrasında ise asıl sıçramasını gerçekleştirdi. 9,94 lira ile günün en yüksek seviyesini kaydetti.

JCR tarafından yapılan açıklamada, değerlendirmede dikkate alınan hususlar paylaşıldı. Nakit üretme kabiliyetini destekleyen yüksek alacak kalitesi, operasyonel faaliyet karlılık marjında görülen istikrarlı iyileşme, doğal riskten korunma mekanizması ve türev araçlar vasıtasıyla sınırlı döviz riskine sahip olması gibi faktörler pozitif etki yarattı.

Potansiyel birleşme, satın alma ve yenilenebilir enerji teknolojilerinin ürün gamına eklenmesinin de katkısıyla gelir artışında görülen momentumun devam edeceği beklentisi, çeşitlendirilmiş ürün yelpazesinin konsantrasyon riskini azaltması, hız kazanan dijitalleşmenin etkisiyle teknoloji ürünlerine olan güçlü talep de değerlendirmede ele alınan olumlu gelişmeler oldu.

Diğer yandan ürünlerin çoğunlukla ithalata bağlı olması, Covid-19 pandemisine bağlı olarak sektörel risklerin sürmesi ve küresel çip krizinin negatif unsurlar olarak öne çıktığı söylendi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu