Yatırım yapmaya başla!

Apple 2021 Sonuna Kadar 2 Trilyon Dolarlık Bir Şirket Olabilir

Apple'ın gelecek yıl sonuna kadar 2 trilyon dolarlık bir şirket olabileceği söylendi. İyimser tahminler önde gelen teknoloji analistinden geldi.
Apple 2021 Sonuna Kadar 2 Trilyon Dolarlık Bir Şirket Olabilir

Wedbush teknoloji analisti Dan Ives, piyasa değeri ile ABD’nin en büyük şirketi olan Apple’ın gelecek yılın sonuna kadar 2 trilyon dolarlık değerlemeye ulaşma potansiyeli olduğunu söyledi.

Pazartesi günü yayınladığı bir notta Ives, 5G kuyruk rüzgarları ve önümüzdeki yıllarda hizmetlerin ivme potansiyeli göz önüne alındığında Apple’ın 2021 sonuna kadar ilk 2 trilyon dolarlık değerleme potansiyeline sahip olduğuna inandıklarını belirtti.

Wall Street’te Apple için en yükseliş eğilimli analistlerden biri olan Ives’in 12 aylık hisse tahmini 350 dolar. Ives, en iyimser senaryosunda hisselerin yıl sonuna kadar 400 dolara ulaşacağını öngörüyor ki bu da Pazartesi günkü kapanış fiyatına kıyasla yüzde 30 kazanç anlamına geliyor.

Apple’ın hisseleri 2019’da yüzde 86 arttıktan sonra yeni yılda yüzde 8 daha arttı ki bu da piyasa değerini 1.389 trilyon dolara ulaştırdı.

Apple Hisse iyimser Yorum Zaten 2019’da S&P 500 kazançlarına en büyük katkıyı Apple ile Microsoft hisseleri yaptı. İkilinin kapitalizasyon-ağırlıklı endeksteki etkisinin, bir sonraki en büyük 8 katılımcıdan daha büyük olduğu görüldü. Apple, yüzde 85’lik katkıyla yüzde 55’lik katkıyı yapan Microsoft’u geride bıraktı.

Ives, 2019’un dönüşümsel 5G süper döngüsünün sadece başlangıç aşaması olduğunu belirtirken iPhone 11’e olan talebin beklenenden güçlü olduğunu sözlerine ekledi. Uzun zamandır teknoloji analisti olan Ives ayrıca Apple’ın hizmet işinin 500 milyar dolardan 650 milyar dolara ulaşarak, teknoloji devi için önemli bir gelir akışı haline geldiğini öngördü.

Ayrı bir şekilde UBS, daha fazla iPhone iyimserliğine atıfta bulunarak Apple’ın hedef fiyatını Salı günü 280 dolardan 355 dolara çıkardı. Yeni hedef UBS’yi ikinci en iyimser Apple boğası haline getirirken D.A. Davidson da fiyat hedefini 375 dolara yükseltti.

UBS’nin en son akıllı telefon anket verilerine göre katılımcıların %20’sinden fazlası 5G’yi olumlu bir faktör olarak gösterdi ve iPhone satın alma niyetinin farklı bölgelerde geliştiği kaydedildi. Banka Apple’ın iPhone satışlarının 2020 mali yılında 196 milyona ulaşacağını tahmin etti.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum