Yatırım yapmaya başla!

Ant Group’un Halka Arzı Yeni Bir Rekor Olabilir

Alibaba'nın kurucusu Jack Ma, Ant Group halka arzı için çarpıcı açıklamalarda bulunurken, yeni bir rekor olabileceğine işaret etti.
Ant Group’un Halka Arzı Yeni Bir Rekor Olabilir

Çinli e-ticaret devi Alibaba’nın online ödeme iştiraki olan Ant Group’un halka arz edileceği haberleri oldukça dikkat çekmişti. Kurucu Jack Ma’nın bugün yaptığı açıklama ise halka arz konusunda yeni bir rekora imza atabileceğini gösterdi.

Ma, Ant Group’ın dev ikili listelemesine ait fiyatların Cuma akşamı belirlendiğini söyleyerek, halka arzla ilgili önemli bilgiler paylaşmış oldu.
Yeni Halka Arz Rekoru Kırılabilir
Kaynak: Statista

Şanghay’ın doğusundaki finans merkezindeki Bund Zirvesi’nde açıklama yapan Ma, kaynakların 35 milyar dolarlık bir dünya rekoru olabileceğini söyledi. Aynı zamanda ilk halka arzın fiyatlandırmasının New York dışında belirlendiğini de açıkladı.

Ant Group’un önümüzdeki haftalarda aynı anda hem Hong Kong Menkul Kıymetler Borsası’nda hem de Şanghay’daki STAR Pazarı‘nda listelenmesi planlanıyor. Halka arz, Saudi Aramco’nun geçen Aralık ayındaki 29,4 milyar dolarlık rekorunu aşarak dünyanın en büyük halka arzı olabileceği düşünülüyor.

Dünyanın en değerli teknoloji unicorn’u olarak tanımlanan şirket, 2014 yılında kuruldu ve dünyaya küresel ödeme çözümleri sunuyor. Alipay’i işleten şirket, şu anda dünyanın en büyük ödeme ve yaşam tarzı platformlarından biri haline geldi.

Halka arz aynı zamanda Hong Kong’da ve Şanghay’daki STAR Market’te ilk eşzamanlı listeleme olarak da tarihe geçecek.
Ant Group Ciddi Büyüklüklere Ulaşan Şirketlerden Biri Haline Geldi
Kaynak: Finance Yahoo

Şirketin, 23 Ekim’de Şanghay teklifleri için fiyat danışmanlığı yapacağı biliniyordu. Yerel borsaya sunulan güncellenmiş prospektüsüne göre de fiyatının 26 Ekim’de belirlemesi tahmin ediliyor. Hong Kong için önümüzdeki hafta sipariş defterlerinin açılması planlanıyor. Kaynaklar, hisselerin 3 Kasım ABD başkanlık seçimlerinden birkaç gün sonra işlem görmeye başlayacağını söylüyor.

Zirvede konuşan Alibaba kurucusu Jack Ma, küresel finansal sistemin modasının geçtiğini bir kere daha vurguladı. Mevcut düzenlemelerin yeniliği yavaşlattığını da ifade eden Ma, küçük şirketlerle bireylere fayda sağlayan ve gelecekteki büyümeyi yönlendiren yeni, kapsayıcı ve evrensel bir finans sistemi kurma çağrısını da tekrar etti.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum