Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Animoca Brands’ın Lympo NFT Platformu Güvenlik İhlali ile Karşıya Kaldı

Siber saldırı sonrası platformun yerel tokeni LMT üzerinde 18 milyon dolarlık zarar ortaya çıktı. Detaylar geliyor...
Animoca Brands’ın Lympo NFT Platformu Güvenlik İhlali ile Karşıya Kaldı
Son Güncelleme: 
Yorum

Spor odaklı NFT pasma platformu ve Animoca Brands yan kuruluşu Lympo, sıcak cüzdan güvenlik ihlali yaşadı ve saldırı sırasında 18,7 milyon dolar değerinde 165,2 milyon LMT tokenini kaybetti.

Bilgisayar korsanları Lympo’nun operasyonel sıcak cüzdanına erişmeyi başardı ve bu cüzdandan yaklaşık 165,2 milyon LMT çalındı. Açıklamaya göre, saldırıda on farklı proje cüzdanı ele geçirildi. LMT fiyatı, hackerlar transfer ettikten sonra %92 düşerek 0,0093 dolara kadar adeta çakıldı.

Ekip durumu istikrara kavuşturmak ve tüm operasyonları normale döndürmek için çalıştıklarını belirtti. Açıklamada ayrıca, token fiyatlarındaki bozulmayı en aza indirmek için likidite havuzlarından LMT’nin kaldırıldığı kaydedildi.

LMT havuzlarından likiditenin kaldırılması, tüccarların ticaretlerinde dramatik bir değer kaybı yaşamadan önemli miktarda token alıp satamayacakları anlamına geliyor. Animoca CEO’su Yat Siu, kurtarma planında yardımcı olmak için Lympo ile çalıştıklarını ancak belirli bir mekanizmalarının olmadığını söyledi.

Yaşanan olay bu hafta gerçekleşen ikinci sıcak cüzdan saldırısı olarak kayıtlara geçti. Merkezi kripto borsası LCX de sıcak cüzdanlarından birinde güvenlik ihlali yaşadı ve yaklaşık 7 milyon dolar kayba neden oldu.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%