Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Amazon Hisseleri Karamsar 3Ç21 Raporuyla %4 Düştü

Amazon hisseleri, hayal kırıklığı yaratan üçüncü çeyrek bilançosunun ardından sert düştü.
Amazon Hisseleri Karamsar 3Ç21 Raporuyla %4 Düştü
Son Güncelleme: 
Yorum

Amazon, üçüncü çeyrek için hisse başına 6,12 dolarla 8,92 dolarlık tahminlerin çok altında kazanç bildirdi. 111,6 milyar dolarlık beklentilere kıyasla 110,81 milyar dolar olan gelir de beklentilerin altında kaldı.

Amazon, tüketiciler fiziksel mağazalara geri döndükçe ve şirket tedarik zinciri zorluklarıyla karşı karşıya kaldıkça satış büyümesinin yavaşladığını gördü. Üçüncü çeyrekte gelir, bir önceki yılın aynı dönemindeki yüzde 37‘lik büyümeden yüzde 15’e düştü.

Rakamlar piyasalarda hayal kırıklığı yaratırken hisseler açılış öncesinde sert düştü.
Amazon Hisse Düşüş
Kaynak: MarketWatch

TSİ 16.10’da yüzde 4,2 ekside işlem gören Amazon hisseleri, negatif açılışa işaret etti.

5 günlük performansı yüzde 3,3 artıda duran Amazon hisseleri, bir ayda yüzde 5 değerlenirken 3 ayda yüzde 3,6 değerlendi. Bir yılda ise yüzde 13,52 arttı.

Amazon dördüncü çeyrek satışları için de 130 milyar ila 140 milyar dolar aralığına işaret etti. Bu rakamlar da Wall Street beklentilerinin altında kaldı. Amazon CEO’su Andy Jassy bilançoda şu ifadelerle açıklamada bulundu:

“Her zaman, kısa vadeli kârları optimize etmek ile uzun vadede müşteriler için en iyi olanı seçmek arasında seçim yapmak zorunda kaldığımızda ikincisini seçeceğimizi söyledik ve bunu pandeminin her aşamasında görebilirsiniz.”

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu