Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Alman Hisse Senetleri Beklentiyi Karşılamayan Tüketici Güvenine Rağmen Pozitif

Almanya’da salgının seyri tüketici duyarlılığını negatif etkilerken, veri sonrası borsalarda ılımlı artış hakim.
Alman Hisse Senetleri Beklentiyi Karşılamayan Tüketici Güvenine Rağmen Pozitif

Almanya GFK tüketici güven endeksi Ağustos ayı için eksi 0,3 açıklandı. Bu değer bir önceki ay ile aynı geldi. Ancak 1,0 olan beklentinin 0,7 puan daha altında gerçekleşti. Tüketicinin güveninde artış olmaması, Covid-19 salgını nedeniyle tedbirlerin sürmesi ve ekonomiye dair belirsizliklere bağlandı.

Aynı dönemde gelir beklentisi endeksi aylık bazda 5,1, ekonomik beklenti endeksi 3,8 puan düşüş sergiledi. Tüketici uzmanı Rolf Buerkl, yeterli sayıda aşı olmasına rağmen son zamanlarda aşılamada yavaşlama olmasının ve artan vakaların, tüketici duyarlılığını etkilediğini söyledi.

Alman ana borsa endeksi DAX, %0,09 artıda seyrediyor.
DAX Endeksi %0,09 Artıda Seyrediyor
Kaynak: MarketWatch

TSİ 11.00 sularında 15.532,62 puandan işlem gören gösterge endeks, güne 15.546’dan başladı. Önceki kapanışını 15.519 seviyesinden yapmıştı. Gün içinde 15.500,9 – 15.567,55 puanları arasında hareket etti.

DAX altında işlem gören hisselerin 16 tanesinde artış, 14 tanesinde düşüş oldu. En iyi performansı %1 artan Deutsche Bank AG (DBKGn) hisseleri gösterdi.

Deutsche Bank, 2021 mali yılının ikinci çeyreğinde 828 milyon Euro net kar bildirdi. Hisseler beklentinin üzerinde gelen kar açıklamasıyla alıcılı seyre döndü.

DAX’ın en kötü tablosunu ise Deutsche Boerse AG çizdi. Hisseler %4,43 değer kaybıyla hareket ediyor.

Xetra Borsası’nın MDAX (MDAXI) endeksi %0,31 artışla 35.040,44 puandan işlem görüyor. Bileşenlerinin 31 tanesinde artış, 28 tanesinde düşüş gerçekleşti. %0,25 primli hareket eden SDAX (SDAXI) endeksinin ise 34 hissesinde yükseliş, 32 tanesinde düşüş oldu.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum