Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Aktivist Yatırımcının AT&T’ye Katılmasını Kutlayan Trump “CNN ABD için Kötü” Dedi

Elliott Management'ın AT&T'den hisse almasını kutlayan Trump, sahte haber yaptığını söylediği CNN'i topa tuttu.
Aktivist Yatırımcının AT&T’ye Katılmasını Kutlayan Trump “CNN ABD için Kötü” Dedi
Son Güncelleme: 
Yorum

Başkan Donald Trump, Pazartesi günü Elliott Management’ın AT&T’deki hissesini duyduğuna memnun olduğunu belirterek aktivist yatırımcının CNN’in çatı şirketine “sahte haber” ifadeleriyle adlandırdığı şeyi engellemesine yardım edebileceğini söyledi.

Aktivist bir yatırımcının artık AT&T ile ilişkili olmasını “harika haber” sözleriyle nitelendiren Trump, artık CNN’in sahibi olarak yayılan sahre haberlere son verebileceğini bildirdi. “Ayrıca duyduğuma göre kötü reytingleri nedeniyle bir servet kaybediyor. Ama en önemlisi, @CNN ABD için kötü.” dedi.

CNN’in uluslararası bölümlerinin tüm dünyaya kötü bilgi ve sahte haber yaydığını söyleyen Trump, yabancı liderlerin kendisine, medyanın ABD’den neden bu kadar nefret ettiğini sorduklarını belirtti.

Trump CNN  Kötü Sahte Haber EleştiriBunun sahte bir utanç olduğunu ve hepsinin en baştan geldiğini aktaran Trump, daha önce de medya kuruluşlarını eleştirmiş, NBC ve CNN’İN lisanslarını iptal etmenin uygun olup olmayacağını sormuştu. Diğer taraftan AT&T hisseleri, tanınmış bir Wall Street aktivisti olan Elliott Management’ın düşük performanslı telekom devinde 3.2 milyar dolarlık hisse sahibi olduğunu açıklamasının ardından Pazartesi günü açılış öncesi işlemlerde arttı.

Elliott Management, şirketin yönetim kuruluna bir mektup gönderdiğini ve AT&T’nin işlerini geliştirebileceği ve değerinde tarihi bir artış gerçekleştirebileceği yollar hakkında tartıştığını söyledi.

Elliott Management AT&T Hisse SahibiElliott Management’ın kurucusu ve tanınmış satın alma iş insanı Paul Singer’ın, geçen yıl kongre ara seçimlerinde Trump yanlısı Future45’e 1 milyon dolar verdiği hatırlatıldı. Elliott ekibi ayrıca AT&T’nin CNN’nin ana şirketi olan Time Warner’ı devralmasıyla ilgili endişeleri de dile getirdi.

CNN ya da içeriğini eleştirmese de AT&T’nin Time Warner’ı satın almasının neden stratejik bir anlam ifade ettiğine dair şüphelerini belirtti. Düşük performans gösteren şirketlere yatırım yapıp daha sonra değişimi savunan aktivist yatırımcı Elliott’un mektubuna yanıt veren AT&T, yönetim ekibinin ve kurulunun hissedarlarla düzenli ve açık bir diyalog sürdürdüğünü, Elliott Management’ın bakış açılarını şirketin iş stratejisi bağlamında gözden geçireceğini duyurdu.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu