Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Akbank Finansman Bonosu İtfasını Yaparken, Hisseler %6 Artıda

Akbank hisseleri, günün ilk yarısında rekor kırarken, öğleden sonraki işlemlerde de güçlü yükseliş sergiliyor.
Akbank Finansman Bonosu İtfasını Yaparken, Hisseler %6 Artıda
Son Güncelleme: 
Yorum

Akbank, TRFAKBKA2125 ISIN Kodlu, 121.972.000 TL nominal değerdeki finansman bonosunun vadesi gelen itfa işlemini gerçekleştirdiğini duyurdu. Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda yer alan bilgiye göre 08.09.2021 tarihinde nitelikli yatırımcılara ihracı yapılan Akbank finansman bonosunun vade süresi 97 gün olarak belirtildi.

Banka hisseleri kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings’in dün açıkladığı negatif değerlendirmeye rağmen yükseliyor.
Akbank Hisse 7,97 TL
Kaynak: Paratic Piyasalar

Kurum aralarında Akbank’ın da olduğu 13 Türk bankasının uzun vadeli derecelendirme not görünümünü negatif yaptı. Akbank’ın son revize işleminden önce not görünümü durağandı. Analistler bu gelişmenin hisseler üzerinde olumsuz etki yaratmayacağı öngörüsünde bulundu.

Nitekim tahminler doğru çıktı ve Akbank hisseleri bugünkü işlemlerde rekor kırdı. AKBNK kodlu hisseler son kapanışını 7,51 liradan yapıp, ikinci işlem gününe 7,54’ten başladı.

Saat 12.10’da 8,00 TL ile tüm zamanların en yüksek seviyesine çıktı. Günün devamında 8 liranın hemen altında seyretti. Saat 15.15’te ise %6,13 artışla 7,97 liradan işlem görüyor.

Gösterdiği güçlü seyir ile içinde yer aldığı bankacılık endeksinin en çok artan ilk üç hissesinden biri oldu. BIST bankacılık ise %4 artışla günün en çok artan sektör göstergesi liderliğini koruyor.

Akbank hisselerinde 8,14 – 8,30 dirençleri izlenirken, olası düşüşte 7,38 – 7,68 destekleri takip edilecek. Hisseler haftalık bazda yatırımcısına %10, aylık %25 ve yıllık %28 oranında kazanç sundu.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu