Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Airbus Hisseleri İddialı Üretim Planlarıyla %6 Üzeri Yükseldi

Havacılık devi Airbus hisseleri, şirketin iddialı üretim planlarıyla güçlü yükseldi.
Airbus Hisseleri İddialı Üretim Planlarıyla %6 Üzeri Yükseldi

Dünyanın en büyük uçak üreticisi Airbus’ın Fransa’da işlem gören hisseleri, yüzde 6’nın üzerinde yükseldi. Hollanda merkezli havacılık devinin hisselerindeki yükseliş, şirketin iddialı üretim hedefleriyle yönlendirildi.

Buna göre Airbus, 2023’ün ikinci çeyreğine kadar ayda 64 adet A320 modelini piyasaya sürmeyi planladığını açıkladı. Artan küresel ekonomik toparlanma beklentilerine paralel olarak gelişen havacılık görünümü, Airbus’ı en çok satan modeli A320 üzerine iddialı hedefe sürükledi.

A320 üretiminin 2 yıl içinde pandemi öncesi seviyelere çıkarmayı hedefleyen dev firmanın CEO’su; Guillaume Faury; “havacılık sektörü COVID-19 krizinden toparlanmaya başlıyor” dedi.
Airbus Hisse Yükseliş
Kaynak: MarketWatch

Bugün yapılan açıklama piyasalarda memnuniyetle karşılanırken Airbus’n Fransız borsasında işlem gören hisseleri güçlü yükseldi.

Aylık 64 adet üretimin yanında daha uzun vadede Airbus’ın 2025 yılına kadar 75’e varan oranlar için fırsatları araştırdığı aktarıldı.

TSİ 11.45 sıralarında yüzde 6 üzeri kazançla gösterge CAC 40 Endeksi’nin yıldızı olan Airbus hisseleri, 104,32 euro olan gün içi yükseğiyle Nisan ortasındaki Ocak 2020 sonrası kaydedilen 104,54’lük zirveye yaklaştı.

Dün 97,67 eurodan kapanış yapan AIR kodlu hisseler, 101 euro ile açılırken yıl başından bu yana getirisini yüzde 15’in üzerine çıkardı.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum