Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Airbus Hisseleri Şirketin 39 Bin Uçak Talebi Tahminiyle Yükseliyor

Avrupalı havacılık devi Airbus, haftanın ilk gününde Fransız borsa endeksinin en güçlü yükselişini kaydeden hisse olarak öne çıktı.
Airbus Hisseleri Şirketin 39 Bin Uçak Talebi Tahminiyle Yükseliyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Fransız borsa endeksi yeni haftaya yatay başlayıp sonrasında yükselişe geçerken en güçlü artış Airbus hisseleri tarafından kaydedildi. Avrupa’nın önde gelen havacılık şirketinin yükselişi, şirketin hafta sonunda revize ettiği görünümüyle yönlendirildi.

Cumartesi günü yayımlanan rapora göre Airbus, pandemi öncesi tahminlere kıyasla toplam ticari uçak talebi beklentisini yüzde 0,5 düşürdü. Ancak kargo uçakları için daha parlak bir görünüm sundu.

Cuma günü en son 112,14 euroda işlem gören Airbus’ın AIR kodlu hisseleri, bugünkü seansa 114,38 euro ile yüksek başladı.
Airbus Hisseleri Şirketin 39 Bin Uçak Talebi Tahmin Yükseliş
KAYNAK: MarketWatch

TSİ 11.35’te yüzde 2,6 artıda işlem görürken gün içi hareket aralığı 114,08 – 115,64 euro oldu. Son verilere göre Airbus hisseleri bir ayda yüzde 1,5 değerlenirken yıl başından bu yana yüzde 28 arttı.

Önümüzdeki 20 yıl içinde Airbus, yeni uçaklara olan talebin kademeli olarak filo büyümesinden daha eski, daha az yakıt verimli uçakların değiştirilmesine kayacağını tahmin etti.

Bunun önümüzdeki 20 yıl içinde teslim edilen 39 binden fazla yeni yolcu ve kargo uçağına ihtiyaç duyulacağı anlamına geldiğini ekleyerek bunların yaklaşık 15.250’sinin daha eski, daha az yakıt verimli modellerin değiştirilmesi için olacağını öngördü.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu