Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

ActivTrades 2020’de Kar Oranını İkiye Katladığını Açıkladı

Ticaret firması 2020 finansal raporlarını açıkladı.
ActivTrades 2020’de Kar Oranını İkiye Katladığını Açıkladı

İngiltere merkezli ticaret firması ActiveTrades, 2020 yılı finansal verilerine dair bir rapor paylaştı. Çevrimiçi forex ve CFG hizmeti sağlayan firma geçen yıl kar oranlarını bir önceki yıla göre ikiye katladı. Firma hem ciro hem de kar oranlarında rekor oranda artışlar bildirdi.

Şirket açıklamasında mevcut müşterileri arasındaki ticaret hacimlerindeki artışın ve yeni tüccar akınının, 2001’deki başlangıcından bu yana kendisi için en iyi yılla sonuçlandığını vurguluyor. 2020 yılı gelirleri önceki dönemde göre iki kattan fazla artış gösterdi ve 46,5 milyon sterline ulaştı.

Pandemi Şirketin Gelirlerini Artırdı

Pandemi Şirketin Gelirlerini Artırdı

Vergi öncesi kar oranı ise 21,8 milyon sterlin olarak açıklandı. Şirket Avrupa ticaret endüstrisindeki trendle uyumlu olan ESMA kısıtlamaları nedeniyle 2019 yılında zarar gördü . O yıl için 20.6 milyon sterlin ciro ve 7.1 milyon sterlin zarar bildirilmişti.

Ancak dünyayı etkisi altına alan pandeminin etkisiyle şirket gelirlerinde keskin şekilde bir geri dönüş yaşandı. ActivTrades’in gelirinin çoğu Mart ve Nisan aylarında elde edildi. Buna ek olarak, komisyoncu tarafından desteklenen hesaplara sahip yeni müşteri sayısı yüzde 31 artarken, aktif müşteri sayısı yüzde 9 arttı.

ActivTrades CEO’su Alex Pusco raporla ilgili, “Bu güçlü sonuçlardan son derece memnunuz ve artan sayıda müşterimize bizi güvenilir aracı kurumları olarak seçtikleri için minnettarız. Mükemmel müşteri hizmeti sunmak ve en son teknolojiyi geliştirmek, işimizin merkezinde yer almaktadır. Müşterilerimize üstün bir ticaret deneyimi sağladığımızdan emin olmak için yenilik yapmaya devam edeceğiz.” açıklamasında bulundu.

Şirket geçtiğimiz yıl Londra’daki merkezinin yanı sıra Avrupa operasyonlarını güçlendirmek adına Lüksemburg’da bir ofis açmıştı.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum