Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

ABD Vadelileri Haziran’ın Son Haftasına Artıda Başlarken S&P 500 Rekor Kırdı

ABD vadelileri Haziran ayının son haftasına temkinli iyimserlikle başladı.
ABD Vadelileri Haziran’ın Son Haftasına Artıda Başlarken S&P 500 Rekor Kırdı

Geçen hafta FED’in enflasyon göstergesi olan kişisel tüketim harcamaları fiyat endeksi verileriyle yönlendirilen ABD piyasaları, aynı verilerin etkisinde kalmaya devam ediyor.

Haziran ayının son haftasına temkinli iyimserlikle başlayan ABD hisse senedi vadeli işlemlerindeki durum verilerin halen tartıldığını gösteriyor. Bununla birlikte kişisel harcamaların Mayıs’ta Nisan’dan değişmemesi de ekonomik toparlanma beklentileriyle kıyaslanıyor.

Diğer taraftan ABD kontratları, bu haftaya ilerleyen günlerde açıklanacak işgücü rakamları ve ISM İmalat PMI odağıyla başladı.
S&P 500 Artıda Rekor Kırdı
Kaynak: MarketWatch

ABD’nin dış ticaret dengesi de açıklanacak veriler arasında yer alacak. Bu gelişmeler ışığında E-Mini Dow Continuous Contract 34,333 dolarlık kapanışın ardından yeni güne 34,398 dolarla başladı. Gün içinde 34,338 – 34,411 dolar aralığında seyrederken 5 günde yüzde 1,62 arttı.

TSİ 09.45’te yüzde 0,03 artıda hareket eden Dow kontratı yıl başından bu yana ise yüzde 13’e yakın değerlendi. Yazım sırasında yüzde 0,05 artıda duran E-Mini S&P 500 Future Continuous Contract ise güne yükselişle başlayıp Pazar gece seansında 4,278.50 dolarlık yüksek seviyeyle rekor kırdı.

E-Mini Nasdaq 100 Index Continuous Contract da güne hafif yükselişle başlayıp gün içinde 14,333.25 – 14,366.75 dolar aralığında seyretti. Yazım sırasında yüzde 0,12 artıda duran Nasdaq kontratı 5 günde yüzde 1,54 artıdayken yılbaşından bu yana yüzde 11,50 değerlendi.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum