Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

ABD Vadelileri Kazanç Sezonunda Temkinlilikle Ekside Seyrediyor

Piyasalar, ABD kazanç sezonuna odaklanmışken hisse senedi vadelilerinde temkinlilik hakim. Üç gösterge endeksin tümü ekside seyrediyor.
ABD Vadelileri Kazanç Sezonunda Temkinlilikle Ekside Seyrediyor
Son Güncelleme: 
Yorum

ABD hisse senedi vadelileri, devam eden kazanç sezonu ortasında temkinlilikle negatif seyrediyor. İlk çeyrekte 100 milyon dolar aşı satışı açıklayan Johnson & Johnson ve Procter & Gamble açılış öncesi beklenti üstü hisse başına kazanç açıklasa da negatif seyir sürüyor.

Netflix’in bilançosunu kapanışın ardından açıklaması beklenirken tıbbi cihaz ve sağlık şirketi Abbott, hisse başına kazançta beklentileri karşılayamadı. Abbott, ilk çeyrekte hisse başına 1,32 dolarlık düzeltilmiş kazanç bildirdi.

Sonuçlarını dün açıklayan IBM ise hisse başına 1,77 dolar kazançla beklentilerin çok üzerine çıktı.
Dow Vadelisi Kazanç Sezonu Ekside
Kaynak: MarketWatch

Ayrıca bir yıl öncesine göre %1 artışla 17,7 milyar dolarlık ilk çeyrek satışı bildirdi. Raporunu dün kapanışın ardından sunan United Airlines, ilk çeyrekte beklentilerin üzerine çıkarak hisse başına 7,50 dolar kaybetti.

Hisseler açıklanan kazançlarla yönlendirilirken ABD vadelileri, negatif bölgeden çıkamıyor.

Cuma günü 34,144 dolarla yeni zirvesini test eden E-Mini Dow Continuous Contract, 33,958 dolardan kapandıktan sonra güne 33,996 ile başladı. 33,761’e kadar gerileyen vadeli, TSİ 15.20’de yüzde 0,40 ekside hareket ederken görüldü.

Cuma günü 4,183.50 dolar ile yeni rekorunu kıyan S&P 500 vadelisi de BUGÜN 4,131 dolara kadar geriledi.

TSİ 15.25 sıralarında yüzde 0,35 ekside hareket ediyor. Nasdaq vadelisi dün 13,897.20 ile kapandıktan sonra bugüne 13,900 ile başladı. 13,814 dolara kadar gerileyen hisse senedi vadelisi aynı dakikalarda yüzde 0,21 ekside seyrederken görüldü.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu