Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

ABD Tahvil Getirisinin 1 Aylık Kaybı FED’in Faiz Yorumuyla %20’ye Yaklaştı

ABD 10 yıllık gösterge tahvilin getirisi Temmuz ortasında yaklaşık %1,3 ile Şubat sonrasındaki en düşük seviyesinde kaldı.
ABD Tahvil Getirisinin 1 Aylık Kaybı FED’in Faiz Yorumuyla %20’ye Yaklaştı
Son Güncelleme: 
Yorum

10 yıllık ABD Hazine tahvil verimi, dün yayımlanan Federal Açık Piyasa Komitesi (FOMC) tutanakları sonrasında zayıf seyrini sürdürdü. FED Başkanı Jerome Powell dün enflasyondaki artışın baz etkileri nedeniyle geçici olarak devam edeceğini söyledi.

Buna ek olarak tam istihdam ve fiyat istikrarına yönelik önemli gelişmelerin hala çok uzakta olduğunu belirterek daha fazla ilerlemenin görülmesi gerektiği yönündeki yorumunu yineledi.

Aynı zamanda yakın zamanda faiz oranı politikasında değişikliğe gidilmeyeceğine işaret etti.
ABD Getiri 5 Ay Düşüğü
Kaynak: MarketWatch

Dün en son yüzde 1,345’te işlem gören gösterge getiri, bugünkü seansa yatay başladı.

TSİ 11.40 sıralarında yüzde 0,031 ekside ilerleyen ABD 10 yıllık getirisi gün içinde yüzde 1,310 ile 1,351 aralığında seyretti. Bu Şubat 2021 sonrası en düşük seviyeleri işaretledi. Bununla birlikte getirinin 5 günlük performansı yüzde 1,5 artıda kaldı.

Fakat bir ayda yüzde 19,60, üç ayda da yüzde 26,40 değer kaybetti. ABD getirisi için günün önemli verisi haftalık işsizlik haklarından yararlanma başvuruları.

Geçen haftanın rakamları 373 bin kişinin işsizlik maaşı talebinde bulunduğunu ve işgücü piyasasındaki toparlanmanın tamamlanmaktan uzak olduğunu göstermişti. Bu hafta beklenti işsizlik maaşı başvurularının 360 bin olması bekleniyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu