Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

ABD Tahvil Faizleri İstihdam Öncesi Karışık Seyrediyor

Yatırımcılar öğleden sonra açıklanacak ABD tarım dışı istihdam verilerine odaklanırken, 10 yıllık tahvil getirisi %1,62’den hesaplanıyor.
ABD Tahvil Faizleri İstihdam Öncesi Karışık Seyrediyor
Son Güncelleme: 
Yorum

ABD’de özel sektör istihdamındaki artışın ardından, gözler bugün açıklanacak tarım dışı istihdam verilerinde. Açıklanacak veriler ABD Merkez Bankası’nın (FED) bir sonraki toplantıda alacağı kararlar açısından önem taşıyor. Rapor öncesinde ABD tahvil getirileri kar-zarar çizgisinde geziniyor.

ABD 10 yıl vadeli Hazine tahvil faizi %1,628 oranından işlem görüyor.
ABD 10 Yıllık Tahvilleri %1,62
Kaynak: MarketWatch

52 haftalık süreçte %0,50 – %1,77 geniş aralığında hareket eden tahvil getirileri, Cuma gününün erken işlemlerinde düşüş gösterdi. Gün ortasına doğru hafif toparlanma kaydeden tahviller, 1,618 – 1,632 arasında seyretti.

ABD 10 yıllık tahvil verimi sınırlı yükseliş gösterirken, 5 yıllıklar %0,04’lük düşüşle %0,84’ten işlem görüyor. Gün içinde %0,83 – %0,84 arasında hareket etti.

30 yıl vadeli tahvil faizleri %0,26 artışla %2,30’dan işlem görürken, 2 yıllıklarda belirgin bir artış hakim. %1,56 yükselişle %0,1625’ten hesaplanan 2 yıllık tahvil getirisi gün içinde 0,1580 – 0,1620 bölgesinde tutundu.

ABD tarafında finans piyasalarının yakından takip ettiği konulara göz atacak olursak, Başkan Joe Biden’ın yeni vergi teklifinin gündemi en meşgul eden konu olduğunu görüyoruz. Biden, kurumlar vergisinin asgari %15 oranında uygulanmasını teklif etti.

Bunun yanında 59 Çin şirketini kapsayacak olan kararnameyi imzaladı. Bu durum eski başkan Donald Trump’ın Çin’e karşı uyguladığı yaptırımların, Biden tarafından da devam ettirildiğini gösteriyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu