Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

ABD’nin İş Rakamları Euro için Büyük Bir Satış Dalgası Yaratabilir

ABD'nin bugün açıklayacağı Mart ayına ilişkin işgücü rakamları öncesinde gelen tahmin dolar lehine, euro aleyhine işaret etti.
ABD’nin İş Rakamları Euro için Büyük Bir Satış Dalgası Yaratabilir

2021 başında girdiği negatif trendden çıkamayan EUR/USD, bugün ABD’nin açıklayacağı işgücü rakamları öncesinde 1,18 altındaki seyrini sürdürüyor.

Dolar endeksindeki güçlenme, ABD’de artan ekonomik toparlanma beklentileri ve Avrupa’da kontrol altına alınamayan vakalar pariteyi olumsuz etkiledi. TSİ TSİ 11.40’da yüzde 0,06 değişimle 1,1785 dolarda hareket ederken görüldü.

Aylık bazda yüzde 2,36 ekside performans gösteren parite için gelen tahmin, euro için yeni bir satış dalgasına işaret etti.

FXStreet analisti Yohay Elam, güçlü tarım dışı istihdamın büyük bir satışı tetikleyebileceğini söyledi.
Parite 31 Mart Geriledi
Kaynak: piyasa.paratic.com

Avrupa’nın virüs sorunlarının ortak para birimini büyük ölçüde etkilemeye devam ettiğini aktarırken ABD’nin Mart ayı iş rakamlarının doları yükseltebileceğini dile getirdi.

Ayrıca dün açıklanan ISM İmalat PMI’nın 1983’ten bu yana en yükseğe 64,7’ye ulaştığını ve bunun Amerika’nın endüstriyel sektöründeki güçlü faaliyetin bir işareti olduğunu hatırlattı.

ABD’nin önemli işgücü piyasası istatistiklerinin Kutsal Cuma günü dünyanın birçok yerinin tatil olduğu günde yayımlandığını ekledi.

Dolayısıyla ticaret hacmi sınırlı ve likidite eksikliği önemli hareketlere neden olabilecek nitelikte. Her şey göz önüne olunduğunda işlerin dolar lehine ve euro aleyhine göründüğünü savundu.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum