Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

ABD Hazine Tahvil Faizi %1,64 Üstünde ADP İstihdamını Bekliyor

ABD’nin 10 yıl vadeli gösterge Hazine getirisi, bugün yüzde 1,64 üzerinde duruyor. Ekonomik takvimde ADP özel sektör istihdamı öne çıkıyor.
ABD Hazine Tahvil Faizi %1,64 Üstünde ADP İstihdamını Bekliyor
Son Güncelleme: 
Yorum

ABD’nin gösterge niteliğindeki 10 yıllık Hazine getirisi, 2022’nin ilk haftasında yine yüzde 1,6 üzerinde işlem görüyor. Bir yılda yüzde 60 artan Hazine getirisi, dün en son yüzde 1,653’te işlem gördükten sonra yeni güne yatay başladı.

Açılışın ardından pozitif ve negatif bölge arasında gidip gelirken TSİ 09.00’dan sonra gün içi düşük seviyelerini kaydetti.

Yazım sırasında negatif işlem görürken hareket aralığı yüzde 1,640 – 1,656 oldu.
ABD 10 Yıl Hazine Tahvil Faiz 5 Ocak
KAYNAK: MarketWatch

10 yıllık gösterge tahvil getirisi, ekonomik toparlanma konusunda daha iyimserlik ve Federal Rezerv’in erken faiz artırımına ilişkin bahislerin artmasıyla yüzde 1,7’ye yöneldi.

Piyasalar bu hafta açıklanan bir dizi üretim ve istihdam verisini sindirirken, kritik Aralık ayı tarım dışı istihdam raporunun Cuma günü açıklanması bekleniyor. Bugünkü ADP özel sektör istihdamı da takipte.

Bu arada dün açıklanan rapor ABD’de ISM İmalat PMI’nın Kasım ayındaki 61,1’den Aralık 2021’de 58,7’ye düşerek 60 olan piyasa tahminlerinin altında kaldığını gösterdi.

Okuma, yeni siparişlerdeki yavaşlamanın ortasında, fabrika faaliyetlerinde Ocak ayından bu yana en zayıf büyümeye işaret etti. ISM Başkanı Timothy Fiore, üretim ekonomisinin tüm segmentlerinin uzun teslimat süreleri, malzeme kıtlığı, yüksek emtia fiyatları ve taşıma zorluklarından etkilendiğini söyledi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu