Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

ABD Gösterge Tahvil Getirisi FED Öncesi En Yüksek %1,504’e Çıkabildi

ABD 10 yıllık tahvil getirisi FED'in merakla beklenen toplantı sonuçları öncesinde dalgalanıyor.
ABD Gösterge Tahvil Getirisi FED Öncesi En Yüksek %1,504’e Çıkabildi
Son Güncelleme: 
Yorum

ABD 10 yıllık tahvil getirisi FED faiz kararı ve Federal Açık Piyasa Komitesi’nin ekonomik tahminleri öncesinde ekside seyrediyor. ABD’nin gösterge 10 yıllık tahvil getirisi (TMUBMUSD10Y) beklenen FED sonuçları öncesinde en yüksek yüzde 1,504’e çıkabildi.

Yüzde 1,491’lik gün içi en düşük seviye Cuma günü kaydedilen yüzde 1,428’lik düşükten yüksek olsa da yüzde 1,78’lik 1 yılın zirvesinin oldukça altında kaldı.

Dün en son yüzde 1,498 olan gösterge tahviller, bugüne aynı seviyeden yatay başlangıç yaptı.
ABD 10 Yıllık Tahvil FED Öncesi
Kaynak: MarketWatch

Bir süre pozitif bölgeye geçse de yönünü yeniden aşağıya çevirerek eksiye düştü. TSİ 11.35 sıralarında yüzde 0,04 kayıpla ilerliyor. Tahvil faizinin haftalık, aylık ve 3 aylık performansı eksiye işaret ediyor. 3 ayda yüzde 15’in üzerinde düşen getiri, yıl başından bu yana ise yüzde 57’lik kayda değer kazanç gösteriyor.

Bir yılda ise yüzde 75 artıda olduğu görülüyor. ABD 10 yıllık getirileri yön belirlemek için FED para politikası toplantısının sonucunu bekliyor.

Mayıs ayında ABD enflasyonu yine beklentilerden fazla gelirken rakamın 13 yılın yükseğini göstermesi endişeleri artırdı. Dolayısıyla yatırımcılar fiyatlar yükselmeye devam ederken FED politika yapıcılarının artan enflasyon ve sıkılaştırma zamanına ilişkin görüşlerine odaklanmış durumdalar.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu