Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

ABD Endeksleri Pozitif Kapandı, S&P 500 Primlerini Sağlık Sektörü Performansı Dengeledi

ABD borsa endeksleri haftanın ikinci işlem gününü pozitif kapattı. S&P 500 endeksindeki kazanımlar, sağlık sektörü performansı ile dengelendi ayrıntılar şöyle;
ABD Endeksleri Pozitif Kapandı, S&P 500 Primlerini Sağlık Sektörü Performansı Dengeledi
Yorum

S&P 500 endeksinde yer alan sağlık sektöründeki hisse senetleri daha sıkı bir sektör düzenlemesiyle ilgili kaygıların azalmasıyla, diğer sektörlerdeki kazançları dengeleyerek Salı günü çok az değişiklik yaptı.

Geniş endeks %0.05 (1,48 puan) prim yaparak  2.907,06 seviyesine yükseldi. Dow Jones Endüstri Ortalaması %0.3 (67,89 puan) artışla 26.452,66’ya ve yüksek teknoloji ürünü Nasdaq Bileşiği 8.000,22’ye (24.21 puan) %0.30 oranlı değişimi ile ulaştı.

Ticaret bu hafta, ABD’nin rekorlara yakın endeksleri olarak ele alındı ve Nasdaq Bileşiği 24 Aralık Pazartesi gününden bu yana en düşük hacimlerdeki işlemleri ile dikkat çekti. S&P 500, geçtiğimiz yılın Eylül ayı yüksek oranının %0.8’inde, Dow Jones sanayicileri ise Ekim kayıplarının %1.4’ünü kapattı.

Sağlık Sektörü Primleri Dengeledi

Kazanımlar Sağlık Sektörü Performansları ile DengelendiS&P 500’deki sağlık hizmeti stokları %2 düşüşle finansal sektördeki %1.4 artışları dengelendi. Ülkenin en büyüğü (sağlık sigortasının ebeveyni olarak bilinen) olan UnitedHealth Group, tüm işletmelerinde gelir artışı konusundaki kar rehberliğini artırdı. 

Yine de, Hissedarlar Genel Sekreteri David Wichmann’ın, Demokratlar Meclisi tarafından önerilen Medicare için “ülkenin sağlık sistemini istikrarsızlaştırmakla tehdit ettiğini” söyleyen yatırımcıları uyarmasından sonra, 2 Nisan 2018’den bu yana en düşük kapanış seviyelerinde kaydedildi. (9,24 $) %4’e düşüş.”

Diğer sağlık sigortacılarının hisselerindeki görüntü ise Humana’nın %7.4 oranında (18,90 $) artarak 235.10 $ ‘a yükseldi. Cigna hisseleri Mart 2018’den bu yana en yüksek düşüş oranı olan %7.8 düşüşle (12,78 $) 151,04 $’ a çekildi.

Geçen Yılın Performansları Kalmadı

Şirketlerin Geçen Yılki Performansları YokGeçen yıl en iyi performans gösteren sektör olan sağlık hizmetleri, S&P 500’deki en kötü performans gösteren grup oldu ve bu oran daha geniş bir endeksin%16 kazancıyla karşılaştırıldığında %2.1’lik dilime tekabül ediyor. Paylar, daha sıkı bir sağlık bakımı düzenlemesi tehdidi altında baskı altında ele alınıyor.

Yedi Rapor’un başkanı Tom Essaye, “Jüri hala sağlık bakımı konusunda çalışıyor. Kazanç mevsimi, sağlık hizmetleri alanında oturan belirsizlik bulutunun üstesinden gelmek için yeterince netlik sağlamayacak çünkü sağlık yasası ve ilaç fiyatlarında ne olacağını bir politika açısından bilmiyoruz.” ifadelerini kullandı.

JJ ve Bank of America

JJ ve Bank of America GelişmeleriJohnson&Johnson, ilaç bölümündeki satış gücünün ortasında tüm yıl boyunca finansal hedeflerini yükselterek, %1.1 oranında (1,50 $) hisse değerlenmesi ile 138,02 $ seviyesine ulaştı.

Bu arada, Bank of America, ilk çeyrek karının sağlıklı bir ABD ekonomisi olarak büyük tüketici işinde güçlü bir performansa yol açtığını belirtti. Bankanın hisseleri %0.1 artışla (4 $ cent) 29,88 $’a yükseldi.

FactSet’e göre, S&P 500 şirketlerinin bir yıl önceki performanslarına göre karlılıkta %3.9 oranında düşeceği tahmin ediliyor var yatırımcıların yakından takibi altında yer alıyor. Birçok analist, küresel büyümenin önümüzdeki aylarda düşmeye başladığına dair endişelerin teyidi olarak daha zayıf karların sonuçlarını takip ediyor.

Somut Kaynak Ralliyi Hızlandırabilir

Müzakerelere Dair Somut Sonuç Küresel Endeksleri DestekleyebilirJP Morgan’ın Avrupa, Orta Doğu ve Afrika’nın pazar stratejisti Karen Ward’ın sözleri dikkat çekerken, yılın başında küresel pazarlarda hızlı bir toparlanmanın ardından, Çin ile ticaret müzakerelerinin hala somut bir sonuca ulaşmaması ve vergi reformlarının etkisinin azalması kaynaklı ABD’deki büyüme beklentileri konusunda dikkatli davranılıyor.

10 yıllık ABD Hazine kıymetlerinin verimi Pazartesi günü %2.553’ten %2.592’ye yükseldi. Yatırımcı görece riskli varlıklara yöneliyor. (Verim, fiyatlara ters yönde hareket ediyor.)

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu