Yatırım yapmaya başla!

2015’in En Çok Kazanan 10 Ceo’su

2015’in En Çok Kazanan 10 Ceo’su

Gelişen ve değişen çağımız, önümüze farklı iş olanaklarını bizlere sunuyor. Bunlar bazen kamusal alanda küçük işletmeler olabilirken, bazen dünya devi markalar olabilmekte. Özellikle büyük kuruluşlar bulundukları bölgenin tanıtım yüzü olarak karşımıza çıkar. Sağladığı imkanlar, istihdam gücü, ülke ekonomisindeki yeri vs. gibi özellikler bu önemli kuruluşların belirleyici faktörleri arasındadır. Böyle kuruluşlarda “patron” sizce nasıl bir değer içerir? Sizler için hazırladığımız listede biraz da olsa, bu sorunun cevabını aramaya çalıştık.

Dünyanın dev markaları adına karar vermek, işleyişinde bütünlük sağlayabilmek ve her şeyden önce o kuruluşun daima zirvede kalabilmesini sağlamak… Bunların hepsi özel bir çaba ile özel bir kişi gerektirir. Listemizde bulunan isimlerin hepsi de gerçekten özeldir. Milyon dolarlara varan yıllık ücretleri ne kadar özel olduklarını sanırım kanıtlamaya yeter.

Dilerseniz gelin hep birlikte kazançları ve konumlarıyla herkesin hayallerini süsleyen 2015’in en çok kazanan CEO’larına birlikte göz atalım:

10 Martine A. Rothblatt – Birleşik Terapötikler

Yıllık: 38.218.255 Dolar

Martine A. Rothblatt - Birleşik TerapötiklerMartine, United Terapotik’in CEO’sudur. Birleşik Terapötikler, hayatı tehdit eden hastalık koşullarında insanlar için tıbbi teknoloji ürünleri ve ilaçları dağıtımı konusunda uzmanlaşmış bir biyoteknoloji şirketidir. Şirketin ürettiği ilaçlar ölümcül hastalığı olan insanların daha uzun yaşamasına yardımcı olur. Martine, A. Rothblatt CEO’sudur ve yılda 38 milyon dolar kazanır.

9 Stephen Kaufer – TripAdvisor

Yıllık: 39.014.227 Dolar

Stephen Kaufer – TripAdvisorStephen Kaufer, TripAdvisor’ın Başkanı ve CEO’sudur. TripAdvisor, müşteriler için çeşitli oteller, tatil köyleri, kaplıcalar, havayolları ve diğer tatil imkanları ilgili konularda karar vermelerine yardımcı olur. Ayrıca Stephan şu anda, bu tür 25 benzer web sitenin de sahibidir. Kaufer kurucu ve CEO olarak, yılda yaklaşık 39 milyon dolar kazanıyor.

8 Jeffrey Weiner – LinkedIn

Yıllık: 49.071.364 Dolar

Jeffrey Weiner – Linked InJeffrey Weiner, LinkedIn CEO’sudur. Kullanıcıları, iş ilişkileriyle alakalı kişilerle temas halinde tutmak veya yeni bir iş bulmasına yardımcı olmak için kullanılmaktadır. LinkedIn, iyi insan ticaretidir ve kullanıcıların mesleki niteliklerine odaklanan sosyal medya ağ olarak kurulmuştur. Jeffrey Weiner, 2008 yılından bu yana Linkedln CEO’sudur ve yılda 49 milyon dolar kazanıyor. LinkedIn, 2013 yılı itibariyle dünyada 200’den fazla ülkede yaklaşık 260 milyon kullanıcıya sahip olduğunu bildirmiştir.

7 Richard C. Adkerson – Freeport MCMORAN Copper&Gold

Yıllık: 55.260.539 Dolar

Richard C. Adkerson - Freeport MCMORAN Copper&GoldRichard Adkerson, Freeport MCMORAN Copper&Gold’un başkanı ve CEO’sudur. 1912 yılında kurulan Arizona-Phoenix merkezli şirket tüm dünyadaki bakır ve altının eski ve en köklü üreticilerinden biridir. Freeport MCMORAN’un birçok maden şirketi gibi, tartışmalı bir çevre kaydı var. Bununla birlikte şirket, mali açıdan çok iyi bir performans sergiliyor ve CEO’su yılda 55.260.539 dolar kazanıyor. Adkerson, daha önce Madencilik ve Metaller Uluslararası Konseyi Başkanıydı.

6 Don A. Mattrick – Zynga

Yıllık: 57.814.391 Dolar

Don A. Mattrick - ZyngaDon A. Mattrick, Zynga’nın CEO’sudur. Zynga, Farmville, Kabarcık Safari ve Mafia Wars gibi Facebook’ta sürekli oynanan ve davetler gelen tüm bu oyunları yapan şirkettir. İngiliz Kolombiyası’ndan olan 51 yaşındaki Mattrick, bir yılda neredeyse 58 milyon dolar kazanır. Zynga’nın 2013 yılında 873 milyon Dolar üzerinde geliri vardı.

5 W. Nicholas Howley – TransDigm Grup

Yıllık: 64.214.656 Dolar

W. Nicholas Howley - TransDigm GrupW. Nicholas Howley, TransDigm’in Grup Başkanı ve CEO’sudur. TransDigm Grubu, ateşleme sistemleri ve mekanik tahrik olarak havacılık ve askeri teknolojileri geliştirir ve üretir. Nicholas Howley ve ortakları birkaç benzer şirketi satın aldığında şirket kuruldu. Howley, şirketin mevcut CEO’su olarak görev yapıyor. Nicholas yılda 64.214.656 dolar kazanarak en ünlü Ceolardan biri olmuştur. TransDigm 2012 yılında 1.7 dolardan fazla gelir elde etti.

4 Leslie Moonves – CBS

Yıllık: 65.589.245 Dolar

Leslie Moonves – CBSLeslie Moonves, Amerika’nın En Çok İzlenen Ağı CBS’nin Başkanı ve CEO’sudur. CBS Yayıncılık, birçok klasik televizyon şovundan sorumlu olan eski ve köklü Amerikan yayın şirketidir. Leslie Moonves, CBS’yi çalıştırmadan önce, bir televizyon yöneticisi olarak uzun bir kariyere sahiptir. Moonves günümüzde, 65 milyon dolar üzerinde kazanıyor.

3 Lawrence J. Ellison – Oracle

Yıllık: 78.440.657 Dolar

Lawrence J. Ellison – OracleLawrence J. Ellison, Oracle’in CEO’sudur. Oracle Corporation, bir Amerikan bilgisayar donanım firmasıdır. Kurum, şirketlerin akıllıca bilgilerini yönetmesine yardımcı olmak için veritabanı yönetim sistemleri ve kurumsal yönetim yazılımı konusunda hizmet vermektedir. Larry Ellison, şirketin kurucularındandır ve şirketin tarihi boyunca şirketin CEO’su olarak görev yapmıştır. Lawrence’in liderliğinde Oracle, 120.000 çalışanı ve 90 milyar dolar getirisiyle oldukça büyümüştür. Ellison ise 56.2 milyar dolar değerinde servete sahiptir.

2 Mario J. Gabelli – GAMCO Yatırımcılar

Yıllık: 85.049.800 Dolar

Mario J. Gabelli - GAMCO YatırımcılarMario J. Gabelli, GAMCO Yatırımcılar’ın başkanı, baş yatırım Sorumlusu ve CEO’sudur. GAMCO bir pazar araştırma firması olarak 1970’lerde kuruldu ve o zamandan beri tam donanımlı hizmet yatırım firması olarak hizmet vermektedir. Mario J. Gabelli, bir yılda 85.049.800 dolar kazanıyor. Gabelli, şirketin % 50 hissesine ve 1.2 milyar dolar şahsi servete sahiptir.

1 Charif Souki – Cheniere Enerji

Yıllık: 141.949.280 Dolar

Charif Souki - Cheniere EnerjiListenin en çok kazanan CEO’su Charif Souki, Cheniere Enerji Yönetim Kurulu Başkanı, müdürü ve CEO’sudur. Kazancı ise günde yaklaşık 388.902 dolar gibi inanılmaz bir rakama ulaşıyor. Cheniere Enerji, Teksas merkezli bir şirkettir ve sıvılaştırılmış doğal gaz taşımacılığı işi yapar. Şirket, Souki liderliğinde 2008 ve 2013 arasında hisse senetlerinin değeri çok büyük ölçüde artığından kısmen karlı bir dev haline dönüşmüştür.

Listemizdeki şirketler dünya ekonomisine yön veren saygın kuruluşlardır. Böyle bir kuruluşta söz sahibi olmayı kim istemez ki?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Kariyer kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum