Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

19 TL Üzerine Çıkarak Rekor Kıran Tuğçelik Hisseleri Haftalık %29 Arttı

Tuğçelik Alüminyum bugün olağandışı fiyat hareketlerine ilişkin bildirimde bulunurken hisseler açılışta rekor kırdı.
19 TL Üzerine Çıkarak Rekor Kıran Tuğçelik Hisseleri Haftalık %29 Arttı
Son Güncelleme: 
Yorum

Tuğçelik Alüminyum ve Metal Mamulleri Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi, olağandışı fiyat hareketliliğine ilişkin bildirimde bulunurken hisseler rekor kırdı.

Dün güçlü yükselerek 17,6 Türk lirasına çıkan Tuğçelik Alüminyum hisseleri, seansı gün içi yüksek seviyesiyle tamamladı. Haftanın son işlem gününe yine artıda başlarken açılış fiyatı 19,36 Türk lirası oldu. Bu aynı zamanda hisseler için gün içi yüksek seviyeyi işaretledi.

TSİ artıda işlem gören TUCLK kodlu hisse senetlerinin hareket aralığı 17,8 – 19,36 TL oldu.
Tuğçelik Alüminyum Hisse Yükseliş
KAYNAK: Piyasa.paratic.com

Bu haftaya 14,10 TL ile başlayan Tuğçelik hisselerindeki ralli ile haftalık kazanç yüzde 29’a çıktı. Aylık bazda yüzde 32’ye yakın değerlenirken yıllık bazda Tuğçelik Alüminyum hisselerinin getirisi yüzde 149,50’ye ulaştı.

KAP açıklamasına göre, Borsa İstanbul A.Ş.’nin 26.11.2021 tarihinde Tuğçelik Alüminyum payları üzerinde gerçekleşen olağandışı fiyat ve miktar hareketlerine ilişkin, kamuya açıklanmamış özel bir durumun olup olmadığı hususunun bildirilmesi talep edildi.

Olağandışı fiyat hareketlerine ilişkin olarak Sermaye Piyasası Kurulunun Özel Durumların Kamuya açıklanmasına ilişkin Tebliği’ne göre mevcut durum itibariyle kamuya açıklanmamış özel bir durum bulunmadığı söylendi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu