Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

1,5 Ayın Zayıf Seviyelerindeki İngiliz Borsa Endeksi Negatife Döndü

İngiliz borsa endeksi FTSE 100, seansın ilk saatlerinde pozitif bölgede seyrettikten sonra ekside işlem görmeye başladı.
1,5 Ayın Zayıf Seviyelerindeki İngiliz Borsa Endeksi Negatife Döndü

İngiltere göstergesi FTSE 100, güne yatay başladıktan sonra bir süre artıda seyretti. İkinci yarıya doğru ekside işlem görmeye başlarken haftayı kayıpla tamamlamaya ilerledi.

Perşembe günü en son 7,027.48 puanda işlem gören FTSE 100, 17 Eylül seansına yatay başladı. TSİ 14.45’te yüzde 0,12 ekside işlem gören FTSE 100 Endeksi, gün içinde 7,003.95 – 7,092.69 aralığında hareket etti.

Endeks, 5 günde yüzde 0,15 düşerken bir ayda yüzde 1 değer kaybetti. Son dönemdeki zayıf seyirle yıl başından bu yana kazanç ise yüzde 9’a geriledi.
FTSE 100 Düştü
KAYNAK: MarketWatch

FTSE 100 Endeksi’nin gün içi düşük seviyesi, Temmuz sonundan bu yana en zayıf değeri işaretledi.

Duyarlılık, Morgan Stanley ve UBS’nin değerlendirmelerini düşürmelerinin ardından Anglo American hisselerindeki sert düşüşle yönlendirildi.

Piyasalarda odak nokta, politika yapıcıların merkez bankasının ne zaman daralmaya gidebileceklerine dair bir işaret sunabilecekleri İngiltere Merkez Bankası ve FED toplantılarında.

Ekonomik veri cephesinde İngiltere bu hafta Ağustos ayına ilişkin enflasyon verilerini yayımladı. İngiltere’de enflasyon Ağustos ayında beklenenden daha fazla artarak yüzde 3,2’ye yükseldi.

Bugün açıklanan perakende satış verileri ise rakamın Ağustos’ta beklenmedik bir şekilde art arda ikinci ayında düştüğünü gösterdi.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum