Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

4. ve 5. Kupon Faiz Oranlarını Açıklayan Zorlu Enerji Hisseleri Yükselişte

Zorlu Enerji dört ve beşinci kupon dönemine ait faiz oranlarını %4,93 olarak belirlerken, şirket hisseleri günü kazançla tamamlamaya hazırlanıyor.
4. ve 5. Kupon Faiz Oranlarını Açıklayan Zorlu Enerji Hisseleri Yükselişte
Son Güncelleme: 
Yorum

Zorlu Enerji Elektrik Üretim A.Ş., Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP), pay dışında sermaye piyasası aracı işlemlerine ilişkin, faiz oranlarını içeren bildirimde bulundu.

Buna göre 40.870.000 TL nominal değerli, 357 gün vadeli, TRFZORN62118 ISIN kodlu bononun 4. kupon ödeme dönemine ait faiz oranı %4,9375 olarak belirlendi. Şirket hisseleri bu gelişmenin ardından pozitif seyrediyor.

ZOREN koduyla işlem gören hisseler saat 17.33’te %1,15 artışla, 2,62 liradan işlem görüyor.
Zorlu Enerji Hisseleri %1,15 Yükseldi
Grafik: Piyasa.Paratic.com

Pazartesi günü 2,63 liradan kapanan hisseler, bu sabah 2,61’den açıldı. Saat 17.00’ye kadar yatay seyretti. Bu dakikaların ardından sert yükseliş göstererek 2,64’e sıçradı. Bu seviye aynı zamanda günün en yükseği olarak kaydedildi. Yurt içi piyasaların kapanmak üzere olduğu şu dakikalarda kazancının bir kısmını verse de pozitif seyrini sürdürüyor.

Şirket dördüncü kupon faiz oranlarına ilişkin finansman bonosu açıklamasında, planlanan nominal tutarın 40 milyon 870 bin TL olduğunu bildirdi. Nitelikli yatırımcıya satış şeklinde yapılacak işlemin anapara vade sonu ödeme tarihi 03.06.2021 olarak belirlendi.

Zorlu Enerji bir önceki KAP açıklamasında ise 5. kupon faiz oranları hakkında bilgilendirme yaptı. 9 milyon 500 bin TL nominal değerli, 449 gün vadeli, TRSZORN62129 ISIN kodlu tahvilin 5. kupon ödeme dönemine ilişkin faiz oranının %4,9375 olduğu belirtildi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu