Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Zenginler Nerede Tatil Yapıyor?

Hayatlarında imkansız diğer bir şeyin var olduğuna pek inanamayacağınız milyarderler bakalım nerede tatil yapıyorlar.
Zenginler Nerede Tatil Yapıyor?
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

Hepimiz kendi çapımızda tatil yapıyoruz. Ama birazdan göreceğiniz tatil şekillerini gördükten sonra tatil yaptığınızı düşünmeyebilirsiniz! Milyarderlerin sürdüğü lüks hayat, tatillerine de yansıyor ve sahip oldukları imkanlar, gelir düzeyinin gerektirdiği lüks hayatlara göre tatil yapıyorlar. Dünyanın en pahalı otelinde yer mi bulamadılar, bir ada satın alıp kendi tatillerini yaratıyorlar.

Dünyanın en zengin isimlerinin gördüğümüz yaşam koşullarına hayranlıkla bakıyoruz. Giyimleri, yemeleri, davetleri, tatilleri bizlerin hayalini süslüyor ve bir gün öyle olmanın hayalini kuruyoruz. Bir yata, adaya, milyon dolarlık teknelere, lüks malikanelere sahip olmak hepimizin hayali olsa da, dünyada bu şekilde yaşayan milyarderler var.

Richard Branson – Necker Island

Richard Branson – Necker IslandNecker Island, İngiliz Virgin Adaları’nda bulunan bir ada ve Sir Richard Branson bu adanın sahibi. Branson, popüler Virgin markasının ve yatırım grubunun kurucusu. 74 dönümlük bu adada zenginler düğün ve benzeri etkinliklerini gerçekleştirebiliyor. İnzivaya çekilmek için oldukça samimi olan bu ada, 28 kişi kapasiteli.

Adanın mülkiyeti konusunda birkaç hüküm bulunuyor. Virgin Adaları’nda nadir bulunan cüce kertenkeleler için bilimsel çalışmalara izin verilmeli, plajların ve açık deniz ibaresi bulunan yerler halka açık olmalıdır. Bunun yanı sıra üst düzey konuklar adada iken, plajların kullanmak için gelen halkı engellemek güvenlik personeline kalıyor.

Laucala Adası

Laucala AdasıLaucala Adası’nın sahibi bir zamanlar Malcolm Forbes’ti. Malcolm Forbes, dünyaca ünlü Forbes Dergisi’nin yayıncısı ve abartılı harcamaları ile tanınıyordu. Forbes vefat ettikten sonra adanın yeni sahibi Red Bull Enerji içecek firmasının başkanı Dietrich Mateschitz oldu.

Adada bulunan villalarda tatil yapmanın günlük maliyeti ise 7 bin ila 36 bin dolar arasında değişiyor. Villalarda 25 uşak var ve misafirlerin seyahat boyunca kullanabilecekleri arabaları bulunuyor. Bu ada son derece zengin tatilcilerin mekanı haline geldi ve istenirse ada tamamen kiralanabiliyor.

Coco Prive Kuda Hithi

Coco Prive Kuda HithiÖzel bir mülkiyet olan bu Maldiv Adası’nda bir gecelik maliyet tamı tamına 27 bin dolar. Coco Prive Kuda Hithi Adası, yalnızca lüks olarak adlandırılmıyor. Aynı zamanda gizemli, ilham verici olarak da adlandırılıyor. Ada yalnızca 12 kişi kapasiteli ve herkesin odası sahile bakıyor.

Adanın kendine özel dalış eğitmeni, masözü, temizlik hizmetleri ve özel şefleri bulunuyor. Bir ayrıcalığı da kütüphanesi olması. Açık hava banyoları, tamamı dolu şarap mahzenleri, aradığınız her yemeği bulmak gibi lüks içeriklere sahip.

Süper Yat Nirvana

Süper Yat NirvanaTatilinizi açık okyanusta mı yapmak istiyorsunuz. O zaman bunun gibi bir yata sahip olmalısınız. OCEANCO ve Sam Sorgiovanni tarafından inşa edilen Nirvana isimli bu yat tatilinde rahatlama ve gizlilik arayan milyarderlerin mekanı. Nirvana, 39 kişi kapasiteli ama 27 kişilik tam ekip için çok daha uygun.

Süper yat Nirvana’nın diğer yatlardan farkı ise içerisinde 3D sinema salonu, canlı eğlence ve dans pisti, spor salonu ve spa merkezi bulundurması. Ayrıca helikopterle gelen misafirleri için bir tane de helikopter pistine sahip.

İrlanda Kırsalı

Kırsal İrlandaDiğerleri gibi yemyeşil bir ada değil, ama milyarder film yapımcısı Steven Spielberg için kırsal İrlanda, doğal güzelliği ile en güzel tatil yeri. Milyarder Spielberg’e Holiday Inn isimli tatil mekanında kalmak yerine, sessiz ve limanı olan Ballyvaughan villasında, tur rehberi olan David Wythe ile kalmayı tercih ediyor.

Müzisyenlerin ve filozofların sakinlik, rahatlama gibi tatil ihtiyaçlarını geçirdiği bu yer için, “tümüyle yaşamak” tanımlaması yapılıyor.

Cottar’ların 1920 Kamp ve Cottar Çiftlik Evi

Cottar'ların 1920 Kamp ve Cottar Çiftlik EviÖzel bir adaya sahip olmak dışında elit bir ortam ve safari keyfi için 1290 Kamp ve Cottar Çiftlik Evi’ne gitmelisiniz. Kamp ve çiftlik evine, Kenya safari turlarının herhangi biri ile gidilebilir. Bu seyahat sırasında size özel kamp yerleri bulunuyor. Kamplar 12 kişilik grupları ağırlayabilecek büyük lüks çadırlardan oluşuyor ve Büyük Çölü geçerken herhangi bir yerde dinlenebilirsiniz.

Özel çiftlik evi ise 8 personeli ile birlikte kiralanabilir. Maasai Mara Ulusal Rezervi’nin yakınlarında yer alır. Çiftliğin korumaları ve özel masözü bulunuyor.

David Copperfiels – Musha Cay

David Copperfield Musha Cay100 dönümlük bir ada olan Musha Cay, dünyaca ünlü illüzyonist David Copperfield’a ait. 24 kişi kapasiteli olan bu ada, az sayıda villa barındırıyor. Arabada izleyeceğiniz sinema keyfini, bir çarşıyı, inanılma faaliyetleri içeriyor. Yani illüzyonist David Copperfield gibi birçok numara barındırıyor.

Adanın bir ayrıcalığı da korsan hazine avlarını andıran hazine bulma faaliyetlerinin olması. Ama bu hazine avı için ekstradan 20 bin dolar ödemeniz gerekiyor. Adayı genellikle Copperfield ve ailesi tatil için kullanıyor. Yılda 10 hafta kadar kalıyorlar ama dışarıdan da kiralanması da mümkün.

Bermuda

BermudaBirçok milyarderin uğrak noktası olan Bermuda, iş stresinden uzak bir konaklama imkanı sağlıyor. Halkın gözünden uzakta, ikinci evlerini kiralamak isteyen milyarderler burayı tercih ediyor. İtalyan Eski Başbakanı Silvio Berlusconi ve Ross Perot Sr isimlerinin de bulunduğu milyarderlerin ikinci evleri genellikle Bermuda’da bulunuyor.

Hırvatistan

HırvatistanDünyanın en huzurlu ülkelerinden sayılan Hırvatistan, güzel bir sahile ve eski medeniyetlerden kalma arkeolojik kalıntılara sahip. 13. Yüzyılın ortaçağ kalesine sahip ve burada bir süre kalmanız mümkün. Bill Gates, mega yatı ve ailesiyle birlikte Skradinski şelalesini ziyarete geldi ve burası tarihinde birçok milyarderi barındırıyor. Steve Jobs ve eşi Laurence Powell da burada tatil yapan isimlerden.

Forbes Dergisi’ne göre burası dünyanın en zenginlerinin iş gezileri için ve tatilleri için uğrak mekanlardan birisi.

Hamptons

HamptonsBazı milyarderler şehirden tamamen uzak kalmak, huzurlu bir yürüyüş istiyor. İşte bu zamanlarda bazı milyarderler, New York, Long Island’ın Hamptons sahil beldesinde bulunan ikinci evlerine gidiyor. Southampton Meadow Lane, milyarderlerin yaşadığı konutları bulunduruyor. Gayrimenkul zengini David Koch, satın alma uzmanı Leon Black, Gerald J. Ford ve zoraki milyarder Calvin Klein burada konut sahibi olan isimlerden.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.