Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Willy Woo’ya Göre Bitcoin’in 30 Bin Dolara Düşmesi Boğa Piyasasını Sonlandırmadı

Sektörün tanınmış analisti Willy Woo'ya göre boğa koşusu henüz sonlanmadı. Detaylar haberde...
Willy Woo’ya Göre Bitcoin’in 30 Bin Dolara Düşmesi Boğa Piyasasını Sonlandırmadı
Son Güncelleme: 
Yorum

Bitcoin yılın başından bu yana boğa piyasası içerisinde ve yükselişini geçtiğimiz ay 64.600 dolar seviyesine kadar sürdürdü. Sonrasında piyasaya üst üste olumsuz haberlerin pompalanması ile beraber Bitcoin tarihinin en sert düşüşlerinden birini yaşadı.

Parite 30.000 dolara kadar düştü ve bu bazı çevrelerce boğa piyasasının sonunun geldiği şeklinde yorumlandı. Sektörün tanınmış analisti Willy Woo, Bitcoin tutucular için bu düşüşün bir fırsat ve kazanç olduğunu düşünüyor. Woo, NVT oranı gibi uzun menzilli makro göstergelerin sağlıklı olduğunu ve değişmediğini söyledi.

Bitcoin fonlama oranı
Kaynak: bybt

NVT veya ağ değerinin işlem oranı, hodlers arasında karlılığı belirlemeyi amaçlayan popüler bir ölçümdür.Bu veri düşüşten önce bile satın alma fırsatı sinyali veriyordu. Woo’nun Bitcoin’in organik bir değerlemesi olarak adlandırdığı NVT fiyatı hala 55.000 dolar seviyesinde bulunuyor ve bu 60.000 dolarlık stok akışına dayalı tahminlerle birlikte değerinin altında olduğu görülüyor.

BTC vadeli işlem tablosu
Kaynak: Glassnode

Woo’ya göre Bitcoin’in bu düşüşü dijital varlığın ihtiyaç duyduğu bir durum olabilir. Analist 30.000 dolara doğru yaşanan keskin düşüşün, Bitcoin fonlama oranlarının panoda negatife dönerek düşükleri kaydetmesine neden olduğunu düşünüyor.

Son veriler ayrıca Bitcoin vadeli işlemlerindeki oranın 17 milyar doların üstünden 13 milyar doların altına düştüğünü ortaya koyuyor. Analistler yatırımcıları kaldıraçlı işlemlerden uzak durması konusunda uyarıyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%