Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Wall Street Güçlü Açılırken S&P 500 ile Nasdaq Yine Rekor Kırdı

Bugün ABD ekonomik gündeminde önemli veriler açıklanırken Wall Street’te yeni rekorlara imza atıldı.
Wall Street Güçlü Açılırken S&P 500 ile Nasdaq Yine Rekor Kırdı

ABD piyasaları 24 Haziran seansında yeni rekorlara imza attı. Nasdaq Kompozit ve S&P 500 Endeksi tüm zamanların rekor seviyelerini tazelerken Dow Jones da kayda değer yükselişle açıldı.

Yükseliş ABD’nin güçlü ekonomik verileri ve Başkan Joe Biden’ın trilyon dolarlık devasa altyapı programıyla desteklendi. Aynı zamanda ABD’li yetkililerin, artan enflasyon riskini ve para politikasını sıkılaştırma ihtiyacına yönelik yatıştırıcı açıklamaları duyarlılığı artırdı.

Dün 4,241.84 puanda kapanış yapan S&P 500 bugün 4,256.97 puanla açılış yapıp 4,266.59 ile yeni rekora imza attı.
Nasdaq Kompozit Endeksi Rekor
Kaynak: MarketWatch

Nasdaq Kompozit Endeksi de benzer şekilde işlemlere artıda başlayıp 14,384.37 puan ile rekor tazeledi.

Dow Jones dünkü 33,874.24 puanlık kapanışın ardından yeni güne 33,933.91 puan ile başladı. Gün içinde 34,099.23 puana kadar yükselirken diğer gösterge endeksler gibi yeni rekor kıramadı.

Ekonomik veri cephesinde ABD’nin haftalık işsizlik maaşı başvuruları 411 binle beklentilerden kötü gelse de pandemi sonrası düşük seviyelere yakın kaldı.

ABD ekonomisi, önceki üç aylık dönemdeki yüzde 4,3’lük büyümenin ardından ilk çeyrekte ikinci tahminle uyumlu olarak yıllıklandırılmış olarak yüzde 6,4 büyüdü. Dayanıklı mal siparişleri beklenenden biraz daha az yükseldi.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum