Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Hissesi için “Sat” Tavsiyesi Gelen Şirket Temettü Duyurusu Yaptı!

Deniz Yatırım'ın hisse hedef fiyatını düşürerek düşürerek tavsiyesini "sat"a revize ettiği Hektaş, KAP'a genel kurul temettü dağıtım kararını bildirdi. Detaylar;
Hissesi için “Sat” Tavsiyesi Gelen Şirket Temettü Duyurusu Yaptı!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Türkiye’nin önde gelen zirai ve tarım ilaçları üreticilerinden Hektaş Ticaret T.A.Ş., bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan bildirimde genel kurulun kar payı dağıtımına ilişkin kararı hakkında bilgilendirmede bulundu.

Borsa İstanbul’da HEKTS koduyla işlem gören şirketin bildiriminde, beklentiler dahilinde olmak üzere temettü dağıtımı yapılmaması kararının onaylanıp kesinleştiği belirtildi.

2023 yılı olağan genel kurul toplantısının 26 Nisan 2024 tarihinde gerçekleştirildiği bilgisinin verildiği açıklamada, yönetim kurulu tarafından; şirketin yasal kayıtlarında dağıtılabilir kar matrahının oluşmaması nedeniyle kar payı dağıtımı yapılmamasına ilişkin teklifinin ortakların onayına sunularak oy çokluğu ile kabul edildiği ifade edildi.

Ek açıklama kısmında, “31.12.2023 tarihi itibarıyla yasal kayıtlarımızda dağıtılabilir kar matrahının oluşmaması nedeniyle kar payı dağıtımı yapılmamasına genel kurul toplantısında karar verilmiştir.” ifadesine yer verildi.

Deniz Yatırım, bu hafta yayımladığı yeni raporunda Hektaş hisseleri için hedef fiyatını 25,50 TL’den 17,20 TL’ye düşürdüğünü ve tavsiyesini “tut”tan “sat“a revize ettiğini açıklamıştı.

GCM Yatırım Banner

HEKTS Hisselerinde Güncel Durum

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, yüzde 2,05 değer artışıyla Cuma gününü 9.915,62 puandan tamamlayıp tüm zamanların en yüksek günlük ve haftalık kapanışını gerçekleştirirken, HEKTS hisseleri endeksle paralel hareket gösterdi ve hafif yükseldi.

Şirket hisselerinin değeri, günlük yüzde 0,4‘lük yükselişle 15,42 TL seviyesine çıkış gösterdi.

HEKTS Fiyatı Günü Hafif Yükselişle Tamamladı
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Hektaş hisseleri haftalık bazda yatırımcısına yüzde 1,54 oranında getiri sağlamış görünse de, aylık ve yıllık bazda bakıldığında güncel olarak sırasıyla yüzde 10 ve yüzde 46,6 oranlarında kırmızı yakmış durumda.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.