Yatırım yapmaya başla!

“Gururla Yerli” Sloganıyla Öne Çıkan Vestel Hisselerinin Görünümü Olumlu

‘’Türkiye’nin dayanıklı tüketim malları sektöründeki teknoloji devi olarak, faaliyetlerini müşterilerine en kaliteli olanı ulaşılabilir kılma ve sektöründe lider olma misyonu’’ ile yoluna devam eden Vestel Elektronik Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketini, gündem gelişmeleri gölgesinde yorumluyoruz. Ayrıntılar şöyle;
“Gururla Yerli” Sloganıyla Öne Çıkan Vestel Hisselerinin Görünümü Olumlu

VESTL bildiğimiz üzere yerli otomobil üretimi için belirlenen 5 şirket arasında Zorlu Holding’e bağlı olarak bulunuyor. Çinli GSR Capital ile yerli otomobillere batarya üretecek olan şirket 2023 yılı için bu işten 6 milyar dolarlık bir gelir hedefliyor. Şirketin bir de cep telefonu Venus var. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ABD ile Türkiye gerginliğinden dolayı “Onların iPhone’u varsa öbür tarafta Samsung var. Kendi ülkemizde, Vestel var.” demesiyle adından daha fazla söz ettiren milli gururumuz.

Şimdi Vestel’in sektörel durumuna ve hisselerindeki görünüme göz atalım:

Vestel Katma Değerli Ürünlerle Gelecek Vaadediyor

Vestel Teknolojik Ürün Üretimi İle GündemdeŞirketin üretimini planladığı ve halihazırda üretimini gerçekleştirdiği ürünlerin anlamlarına bakacak olursak önümüze üretim çıkıyor, teknoloji çıkıyor. Ülkemizin en önemli ihtiyaçlarından biri üretim. Üretime bir de teknoloji eklersek, teknolojik faaliyetlerle nihai ürünlerde katma değer elde ederiz. Bu ürünlerin ülke ekonomisine girdileri önemli bir gelir kaynağı olabilir.

Vestel 2018 yılına 8,81 TL seyrinde başlangıç yapmıştı. VESTL için yıl içi zirve 12,49 TL, dip 6,70 seviyeleri olarak izlendi. 17 Eylül için hissenin fiyatı 8,85 civarı olarak görüyoruz.

Tüm piyasaların izlediği önemli veriler başlığı altında bakacak olursak 14 Eylül TCMB faiz kararı öncesi kısa vadeli ciddi alım veren hisse, faiz açıklamasının ardından beklenen tepkiyi göstermedi. Hisse bugün gelen alımlarla son on günün en yükseğine ulaştı. Gün içersinde 9,05 tavan noktasını gördü.

Hisselerde Alışlar Satış Oranlarının Üzerinde

Vestel Uzun Vadeli Bakıldığında Olumlu OlabilirVESTL geçtiğimiz haftalarda alım – satım fırsatları verirken, yaklaşan TCMB açıklamaları döneminde işlem hacmindeki azalma ile bir düşüş göstermişti. Düşüş eğilimli ve durağan geçen 10 günün sonunda, faiz artırımının tahminlerin üzerinde gelmesi, kağıtta beklenen etkiyi yaratmamıştı.

8,30 civarından alımı olan hisse 8,70-80 bandındaki satış emirlerini test etse de kıramamıştı. Ancak bugün beklenen hareketler geldi ve an itibari ile hisse senedindeki alım oranı satışın üstünde seyrediyor.

Vestel Teknik Analizlere göre Olumlu Seyrediyor

Vestel Teknik Analizlere göre Olumlu SeyrediyorVESTL’e teknik olarak bakacak olursak orta vadeli işlemlerde olumlu bir görünümü var. 100 günlük ortalamasında 8,87’de ciddi bir direnci olan senedin ikinci direnç noktası 9,22 TL. Destek noktaları olarak 8,56 için ciddi bir destek diyebiliriz. birinci desteği olarak 8,70 seviyesini izlediğimiz VESTL, ikinci destek olarak 8,56 seviyelerini gösteriyor ancak ikinci desteğin altına salımı ile kritik bir düşüş yaşanabilir.

BİST 100’ün 94.500 – 95.000 bandı üzerinde seyredeceği günlerin bir yükseliş trendi habercisi olması, VESTL’in yukarda belirttiğimiz projeleri baz alındığında piyasalarda yatırım yapılabilir bir görünümü olduğu dikkat çekiyor. VESTL için beklentileri teknik analizler eşliğinde özetleyecek olursak uzun vadeli bir çalışmada getiri sağlayacağı ön görülüyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Hisse Senedi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum