Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Vergi Borcu İptal Edilen Amazon Hisseleri Açılış Öncesinde Sınırlı Düşüşte

AB Komisyonu tarafından geriye dönük vergi borcu davası lehine sonuçlanan Amazon hisseleri, Çarşamba gününe ekside başlamaya hazırlanıyor.
Vergi Borcu İptal Edilen Amazon Hisseleri Açılış Öncesinde Sınırlı Düşüşte
Son Güncelleme: 
Yorum

ABD merkezli, dünyanın en büyük e-ticaret şirketi olan Amazon.com, vergi borcuna yönelik davada kazanan taraf oldu. Avrupa Birliği Komisyonu, geçtiğimiz yıllarda şirketin Lüksemburg’daki faaliyetlerinden dolayı 250 milyon Euro vergi borcu ödemesini istemişti.

Ancak AB Genel Mahkemesi, söz konusu iddianın yeterli biçimde kanıtlanmadığı gerekçesiyle, talebin iptal edilmesine karar verdi.

Amazon’un Nasdaq Borsası’nda işlem gören hisseleri dünkü pozitif kapanışın ardından, düşüşe yöneldi.
Amazon Hisseleri Açılış Öncesi Düşüyor
Kaynak: MarketWatch

AMZN kodlu hisseler Salı günü %1,05 değer kazancıyla 3.223,91 dolardan kapandı. Jeff Bezos tarafından kurulan şirket vergi borcu davasının lehine sonuçlanmasına karşın, açılış öncesi işlemlerde düşüş gösterdi. TSİ 15.00 sularında %0,30 ekside fiyatlanan hisseler, yeni işlem gününe kayıpla başlamaya hazırlanıyor.

Hisselerin 52 haftalık hareket aralığı 2.330 – 3.554 olurken, değişimi %34 artışa işaret ediyor. Tedavülde 504.323.736 hissesi bulunan Amazon, dünkü işlemlerde ise 3.127 – 3.238 arasında hareket etti.

Pandemi nedeniyle insanların online alışverişe yöneldiği dönemde, Amazon gibi şirketler kazancını her geçen gün artırıyor. Bir yandan da müşterilerine daha iyi hizmet sunmak için yatırımlarına devam ediyor.

Sahte ürün satışıyla mücadele için 700 milyon dolardan fazla yatırım yapan şirket, bu alanda verimli hizmet alabilmek için de 10 bin kişiyi çalıştırdığını açıkladı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu