Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

USD Coin ile Para Gönderiminde Cüzdan Adresleri Yerine Kullanıcı Adı Gelebilir

Para gönderme işlemleri için kullanıcı adı kullanılabilir.
USD Coin ile Para Gönderiminde Cüzdan Adresleri Yerine Kullanıcı Adı Gelebilir
Son Güncelleme: 
Yorum

Bilindiği üzere blockchain altyapısı ile coin ve para gönderimlerinde, uzun cüzdan adreslerinin kullanılması gerekiyor. Popüler sabit para birimi olan USD Coin, bu duruma yönelik yeni bir çözüm geliştiriyor.

USD Coin (USDC) kullanıcıları blockchain alanlarıyla ilişkilendirilmiş alfasayısal karakterlerin karmaşası yerine kolay bir kullanıcı adı kullanan basit cüzdan adreslerine teşvik edebilir.

Circle ile Unstoppable Domains Anlaştı

Circle ile Unstoppable Domains Anlaştı

USDC’nin ana operatörü Circle, bu özelliği kullanıcılarına sunmak için blok zinciri alan adı sağlayıcısı Unstoppable Domains ile çalıştı ve alan adları 40 dolardan başlıyor.

İşbirliği ile yatırımcılar kullanıcı adlarını ve ardından .coin alan adını değiştirilmesiyle USDC ödemelerine daha fazla basitlik ve erişilebilirlik sağlanacak. Kripto alanı büyüdükçe, bir adres olarak uzun bir rastgele alfanümerik karakter dizisi kullanarak ödeme gönderme ve alma, hata olması korkusuyla bazı kullanıcılar için bir engel olabiliyor.

Bazı çevrelere göre Twitter veya Instagram tanıtıcısına benzer basit bir kullanıcı adı kullanabilmek, bu endişeleri ve belirsizliği hafifletmeye yardımcı olabilir.

Unstoppable Domains’in kurucu ortağı Brad Kam, kullanıcıların Apple veya Google gibi tanınmış markaların yalnızca marka sahibinin bu işleme sahip olduğunu iddia edebilmesini sağlamak için aynı adları seçmesini engelleyebildiğini söyledi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%