Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Twitter’ın Bitcoin ile Bağış Yapma Özelliğini Test Ettiği İddia Ediliyor

Sosyal medya devi Bitcoin odaklı bir özellik test ediyor.
Twitter’ın Bitcoin ile Bağış Yapma Özelliğini Test Ettiği İddia Ediliyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Twitter’ın içerik oluşturucular için Bitcoin üzerinden bahşiş vermesini sağlamak için test süreci yürüttüğü bildiriliyor. iOS uygulamasının beta sürümü, Bitcoin’in bağış gönderiminin bir parçası haline geldiğini görebilecek kod satırları içeriyor.

Twitter CEO’su Jack Dorsey, daha önce Bitcoin ile ödeme yapma özelliğini düşündüklerini söylemişti. Mikro blog sitesi kullanıcıların popüler sosyal medya platformunda içerik oluşturucuları ödüllendirmesinin bir yolu olarak Mayıs ayında Tip Jar özelliğini tanıtmıştı.

Bitcoin Diğer Ödeme Seçeneklerine Katılabilir

Bitcoin Diğer Ödeme Seçeneklerine Katılabilir

Bitcoin bahşiş haberlerinin doğru olması halinde, Cash App, PayPal ve Venmo ile birlikte Tip Jar’da kabul edilebilir ödeme seçenekleri olarak BTC eklenecektir.

Twitter, Bitcoin ve Lightning Network hakkında kısa bir eğitim sağlayabilir. Bitcoin bahşiş özelliğinin Lightning Network ödeme ağ geçidi Strike’ı kullanması bekleniyor.

Twitter’daki bir Bitcoin bağış özelliği, sosyal medya devi ve Dorsey’in kendisi için bir dizi BTC odaklı benimseme geliştirmesinin yeni bir adımı olarak görülüyor.

Twitter ve Square’ın patronu Dorsey, Ağustos başlarında, Bitcoin için merkeziyetsiz borsa kurma planları olduğunu söylemişti. Dorsey daha önce Bitcoin’i Twitter’ın geleceğinin anahtarı olarak tanımlarken, şirketin BTC’yi ticaret ve abonelik gibi hizmetlere entegre etme hedefi olduğunu söylemişti.

Hareket aynı zamanda, savunucular tarafından benimsenen kripto para birimleri için çeşitli kullanım durumlarından birinin yerine getirilmesinde, bu ürünleri ana akım haline getirebilir.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu