Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Turkcell Hisseleri %2 Düşüşle Gün İçi En Zayıfa Yakın Seyrediyor

Turkcell hisseleri güne ekside başladıktan sonra kaybını artırdı ve %3 civarında düşüş sergiledi.
Turkcell Hisseleri %2 Düşüşle Gün İçi En Zayıfa Yakın Seyrediyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş. ORD (TCELL) hisseleri, haftanın dördüncü işlem gününde satış yoğunluklu bir seans geçirdi. Son kapanışını 20,16 liradan yapıp, bugüne 19,92 seviyesinden başladı. Ancak bu seviyenin de altına inerek negatif seyretti.

Turkcell hisseleri saat 15.30’da %2,63 değer kaybıyla hareket ediyor.
Turkcell Hissesi 19,63 TL
Kaynak: Paratic Piyasalar

19,63 liradan satış işlemi gerçekleşen şirket hisseleri, gün içi en düşüğü 19,60 olarak kaydetti. En yüksek seviye ise ilk yarıda gördüğü 20,10 TL oldu. Geçen Cuma günü 17,93’e inerek son bir haftanın en düşüğü gerçekleşti.

Turkcell hisseleri haftalık bazda %5 prim yaparken, aylık %4’ten fazla geriledi. 4 haftalık işlem döneminde gördüğü en düşük seviye 17,29, en yüksek 24,02 oldu. Yıllık süreçte ise 11,91 – 24,02 arasında hareket ederek %26 oranında kazanç sundu.

Hisselerde teknik olarak değerlendirildiğinde düşüşün devam etmesi halinde 19,3267 – 19,5134 arası destek, 19,9934 – 20,2867 arası direnç seviyeleri olarak izlenecek.

Şirket dün piyasa kapanışının ardından, kamuoyunda çıkan bazı söylentilere dair açıklama yaptı.

Açıklamada; “IMTIS Holdings, %5’ten fazla pay sahipliğine dayanarak, Şirketimizin, Türkiye Varlık Fonu tarafından aday gösterme veya oy imtiyazı kullanılmaksızın atanmış olan dört yönetim kurulu üyesinin azledilmesini ve yerlerine yeni adayların seçilmesinin yapılacak bir sonraki Genel Kurul’da görüşülmesini talep etmektedir.” bilgisi paylaşıldı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu