Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Türk Telekom Hisselerinde %3,5’lik Düşüşün Ardından Devre Kesici Çalıştı

Haftaya yükselişle başlayan Türk Telekom hisselerinin düşüşe geçmesi nedeniyle işlemlere ara verildi.
Türk Telekom Hisselerinde %3,5’lik Düşüşün Ardından Devre Kesici Çalıştı
Son Güncelleme: 
Yorum

Türk Telekomünikasyon A.Ş. (TTKOM) hisseleri haftaya artıda başladı. Ancak yukarı yönlü hareketini sürdüremedi ve sert düşüşe geçti. Şirket hisseleri seansın açılmasıyla birlikte 10,87’ye çıktı. Bu seviye günün en yükseği olurken, devamında oklar kırmızıyı göstermeye başladı.

Türk Telekom hisseleri saat 13.48’de %3,49 oranında değer kaybıyla işlem gördü.
Türk Telekom Hisseleri %3,49 Ekside
Kaynak: Paratic Piyasalar

10,23’e kadar inen hisselerde bu düşüşün ardından devre kesici uygulaması çalıştı. Saat 13.48 itibarıyla sürekli işleme ara verilip, tek fiyat emir toplama başladı.

Türkiye’nin telekomünikasyon devi şirketin hisseleri bir haftalık işlem döneminde %9 oranında getiri sundu. Bu süreçte kaydettiği en düşük fiyat 9,24, en yüksek 10,88 oldu. 3 Aralık Cuma günü çıktığı 10,88 seviyesi aynı zamanda tüm zamanların en yüksek fiyatını ifade ediyor.

Aylık dönemde 8,34 ile en düşüğü gören Türk Telekom hisseleri ortalama %25 oranında prim yaptı. Yıllık periyotta ise yatırımcısına %46’dan fazla getiri sundu. Yıllık en düşük seviye 22 Nisan 2021 tarihinde kaydettiği 5,72 TL oldu.

Türk Telekom hisselerinde işlem hacmi an itibari ile 232.535.691 Türk lirası seviyesinde. Düşüşün devam etmesi durumunda birinci destek 10,01, ikinci destek 9,80 seviyesi olarak belirtiliyor. Hisselerde 10,44 pivot noktası olmak üzere birinci direnç 10,65, ikincisi 11,08 olarak işaret ediliyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu